Seznam smrti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jedná se o první díl prequelové série ke knize Pomsta (Strike Back, 2007). Co se stane, když zaútočíte na SAS? Ve výcvikovém prostoru Brecon Beacons se adepti na vstup do SAS v nepříjemně chladném ránu připravují podstoupit nejtvrdší zkoušku způsobilosti zvanou „Fan Dance“. Kdysi slibný mladý příslušník speciální jednotky a nyní zlomený muž a alkoholik John Porter dosluhuje svou kariéru u výcvikové eskadry Pluku. Než však může Fan Dance vůbec začít, šest maskovaných ozbrojenců provede devastující útok. Zahynou při něm desítky vojáků. V chaosu po masakru se vláda zoufale snaží provést odvetnou akci a povolá Portera a dalšího přeživšího instruktora Johna Balda na brífink do Londýna. Jejich rozkaz zní: vystopovat, dopadnout a zlikvidovat všechny osoby odpovědné za vražedný útok. Následuje smrtící hra, v níž jde o to zabít nebo být zabit. Bald s Porterem vedou při krvavé odvetné misi úderný tým. Když se však přiblíží k poslední cílové osobě, s překvapením zjišťují, že jim hrozí daleko větší nebezpečí od osob z domova....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329519/seznam-smrti-fIH-329519.png 4.216
Série

Strike Back 1.

Žánr
Literatura světová, Válečné, Thrillery
Vydáno, Naše vojsko
Orig. název

Deathlist, 2016

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Seznam smrti

Přidat komentář
Renda698
08.11.2020

úžasné zvraty až do konce

ZetHolda
19.04.2020

Cte se dobre, dej odsypa, je zminenych hodne detailu a podrobnosti. Vojaci jsou skoro nesmrtelni, ale to se ceka. :) Trochu strasidelne je, pokud opravdu existuji vnitrni intriky a podrazy i uvnitr organizace. Na koho pak muzete spolehat?


ThomasRuhe
18.01.2019

Začátek byl slibný, když při výcviku nových adeptů SAS dojde k útoku šesti maskovaných mužů, kteří pobijí většinu vojáků. Zbytek knihy je pak pokus vlády o odvetnou akci za pomoci dvou přeživších příslušníků SAS. Celkově byl příběh dobrý, děj se rychle posouval vpřed, takže za mne spokojenost. 70%.

hnusák
04.07.2018

Ačkoli se to dá jakž takž číst, tak dialogy jsou dětinské, hloupé, zbytečně vulgární a osnova příběhu těžko uvěřitelná. Takto se nemůžou nejvyšší představitelé tajné služby chovat ani náhodou a když čtete, že se adeptka na ředitelku MI6 zachichotala jak žačka nedělní školy a vypustila z úst nesmyslné bláboly, váháte pokračovat dál. A nebo : Z rány vylétla sprška krve a úlomky ramenního kloubu. No, a pomalu na následující stránce se dozvíte, že postřelený si spokojeně užívá někde v baru, usmívá se pod vousy a přitom má ruku zralou k amputaci. A na doplnění : Když má hlavní strůjce všech těch vražd, jinak zvaný Tygr, Srbský řezník, brífing se svými hrdlořezy, vypustí :,, Musíme rychle , mám jenom 5 minut, poté musím odvést děti do školky,,. Kniha je plná nesmyslů a i když ji nelze upřít, aspoň v druhé polovině jistý spád, již bych se k ní nikdy nevrátil.

jarin58
22.06.2018

Námět dobrý,kniha má napětí,ale to věčné popisování vzdálenosti a času mi šlo na nervy.Na jedné straně jsem napočítal i dvanáctkrát jak je kdo a co daleko.

Dr.Linus
02.04.2018

Dobrá kniha, napriek miestami mrazivému opisu mučenia.

alzbeta4340
25.07.2017

Mission impossible na britský způsob v knižní podobě. Velmi svižné a akční čtení. Pro českého čtenáře je zajímavé, že se děj hodně točí kolem následků války v zemích bývalé Jugoslávie. A po přečtení se můžeme zamyslet nad tím, nakolik je pro nás morálně přijatelná drastická (a nezákonná) pomsta vůči pachatelům promyšleného teroristického činu.

CharlesWard
21.07.2017

Čtenářsky dokonalá kniha. Děj odsýpá, stále se posouvá někam dál až je čtenáři líto, že má kniha jen 300 stran.

1