CharlesWard CharlesWard komentáře u knih

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Nechápu onen boom kolem této knihy. Děj je pomalý, 3/4 se vůbec nic neděje, autorovo skákání z jednoho města do druhého, jakoby mělo nutit čtenáře, aby si k jednotlivým linkám dělal poznámky (přečtu informace a městě A, pak x informací o několika dalších městech, a k Áčku se vrátím teprve později, takže pomalu můžu znova číst prvotní informaci o městě A, neboť se mezi tou záplavou dalších naprosto ztrácí). Vyústění příběhu taky celkově nic moc. Všichni jsou z výpadku na větvi a jen jeden hacker pátrá a pátrá a pátrá... Jen další nadhodnocená kniha.

21.02.2018 2 z 5

Klíč soudného dne Klíč soudného dne James Rollins (p)

Odpočinková kniha. Jen by se Rollins mohl příště místo dvou dějových linií, zaměřit spíše na jednu.

16.02.2018 3 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Další rádoby pokus o úžasný příspěvek, do řad severského krimi. Myslím, že na severu by se na několik desítek let měli krimi vyvarovat. Trh je jimi už přesycen.

13.02.2018 2 z 5

Sedm katů z Mnichova Sedm katů z Mnichova Mario Puzo

Genialita ve velice koncentrované formě.

07.02.2018 4 z 5

Zabijákova hra Zabijákova hra Ward Larsen

Nabylo to nejhorší, ale v rámci špionážních thrillerů, jde spíš o průměr. Existuje totiž mnoho lépe napsaných děl!

06.02.2018 2 z 5

Nadobro ztracený Nadobro ztracený Harlan Coben

Ufff, to bylo zase něco. Pokus o nepodařený rodinný thriller? Kdo ví? Naštěstí, měla kniha alespoň uspokojivé vyústění příběhu. Další knihy od Cobena, u mně na dlouhou dobu, rozhodně nehrozí!

30.01.2018 2 z 5

Boží oko Boží oko Barry Eisler

Překvapivě čtivá kniha.

25.01.2018 4 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Tak to dopadá, když se někdo pokusí parazitovat na díle úspěšného autora. Původní trilogii, nesahá ta novodobá ani po kotníky, příběh je nemastný-neslaný a třeba rozsáhlá dějová linka jedné z vedlejších postav, mi v knize přišla naprosto zbytečná, sloužící jen k umělému natažení počtu stránek. Kniha je asi na stejné úrovni, jako nejslabší z původní trilogie.

22.01.2018 3 z 5

Mistr klamu Mistr klamu Frederick Forsyth

První dvě povídky byly vynikající. Knihu bohužel doplňují ještě další 2, naprosto průměrné. A onen metapříběh je v knize naprosto zbytečný.

20.01.2018 3 z 5

Den, kdy jsem zabil svého otce Den, kdy jsem zabil svého otce Mario Sabino

Podivná to kniha. Pro jedny psychoblábol, zatímco pro ty druhé, dokonale vykreslená psychologická kniha. Jako vždy, je pravda někde na půl cesty, mezi oběma názory...

16.01.2018 2 z 5

Kmen Andromeda Kmen Andromeda Michael Crichton

Jako všechny Crichtonovy knihy. Originální námět je zcela pohřben kostrou příběhu a neuspokojivým závěrem.

13.01.2018 3 z 5

Černá křídla Cthulhu 3 Černá křídla Cthulhu 3 * antologie

Kniha je Cthulhu žel, směsicí naprosto vynikajících povídek (Zdivnor, Zpoza neznámého světa), těch dobrých (Čínská dovolená, Děravý kámen, Hotel Del Lago, Houdinky, Muž s rohem, Pavučiny ve tmě, Thistleův objev, Weltschmerz) dále povídek, kterým prostě něco chybí (Pěkná panenka Popleta, Megalitická vlna, Černými schodišti pod zem, Pod arkhamským měsícem) a nechybí ani povídky naprosto odpadní (V cestě přílivu, Nekrotická zátoka). Těžko pak něco takového hodnotit...

31.12.2017 3 z 5

Královský klam Královský klam Steve Berry

Bobule píše 2 druhy knih. Ty dobré a ty průměrné. Královský klam spadá do té druhé kategorie.

20.12.2017 2 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Tohle se mi četlo skoro samo. Na rozdíl od Smrti, mě kniha bavila a byl jsem napnutý do poslední stránky. Dobrá práce Cartere!

16.12.2017 4 z 5

Vzpoura Vzpoura Will Hill

Škoda oné dětské romantické linky. Jinak jsem si knihu ale užíval.

12.12.2017 3 z 5

Sandman Slim Sandman Slim Richard Kadrey

Urban fantasy, která neví, jestli být urban nebo fantasy.

08.12.2017 2 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Čtete li od Cartera první knihu, budete příjemně překvapeni. S narůstajícím počtem, však roste i čtenářova iritovanost šablonovitou kostrou příběhu.

05.12.2017 2 z 5

Slon pro Karla Velikého Slon pro Karla Velikého Dirk Husemann

Spíše než o zajímavý historický román, jde o značně otřebanou středověkou červenou knihovnu. Zklamání.

03.12.2017 2 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Po všech stránkách průměrná detektivka, která je na zdejší databázi nepochopitelně nadhodnocena.

25.11.2017 2 z 5

Samotář Samotář Mark Dawson

Silné béčko, které mi místy snaží hrát na áčkový titul.

20.11.2017 2 z 5