Klíč soudného dne

Na Princetonské univerzitě umírá v laboratoři, kde se pracuje s nebezpečným biologickým materiálem, úspěšný genetik. V římské bazilice sv. Petra je nalezen mrtvý vatikánský archeolog. V Africe je u tábora Červeného kříže zavražděn syn amerického senátora. Tři vraždy na třech kontinentech spojuje děsivý detail: všechny oběti jsou označeny druidským pohanským symbolem, který jim někdo vypálil do kůže. Bizarní úmrtí přinutí velitele Graye Pierce a Sigma Force závodit s časem: musejí vyluštit záhadu, jejíž kořeny sahají do dávné minulosti k šokujícímu zločinu proti lidskosti zakódovanému v tajemném středověkém rukopisu. První vodítko se objeví v mumifikovaném těle pohřbeném na anglickém rašeliništi – a jedná se o hrůzné tajemství, které ohrožuje celý svět. S pomocí dvou žen ze své minulosti – bývalé milenky a nové partnerky – musí Gray poskládat z jednotlivých střípků strašlivou pravdu. Odhalení však není zadarmo a pro záchranu budoucnosti musí obětovat jednu z žen, jež má po svém boku. Sigma Force čelí největší hrozbě lidstvu v dobrodružství, které sahá od římského Kolosea přes ledové norské vrcholky a rozvaliny středověkých opatství k zapomenutým hrobkám keltských králů. Nejhorší noční můra je uvězněna v talismanu pohřbeném dávno mrtvým světcem – v artefaktu známém pod označením klíč soudného dne....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31017/sigma-force-klic-soudneho-dne-dKy-31017.jpg 4.4251

Sigma Force (6.)

The Doomsday Key (Sigma Force) (2009)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, BB art

Pavlnka

Opět hodně napínavé a zajímavé. Autor prostě pokračuje v dobré řadě.

dia.riedl

Občas příliš akční a'la Indiana Jones, jinak velmi propracovaná zápletka opřená o skutečné legendy nebo fakta.
Místy vtipné a celkově kniha funguje prostě výborně!
Co nejdřív sáhnu po další Rollinsově knize!

CharlesWard

Odpočinková kniha. Jen by se Rollins mohl příště místo dvou dějových linií, zaměřit spíše na jednu.

Hajana

Kniha se četla velmi dobře, mohu jen doporučit.

zelenoockaa
18.12.2017

Tak když už jsem v tom tak tu sérii dočtu, ale začíná se to dost opakovat ... Knížky se čtou dobře, odpočinu si u toho ale jsou už dost předvídatelné :).

Kalina
04.12.2017

Výborné čtení. Opět. Čtenář se dozví mnoho historických faktů zabalených do napínavého příběhu, který bohužel nezní jako úplé sein fiction.

bookemma
22.07.2017

Ke knize jsem byla zpočátku velice skeptická, protože mi neseděl prvotní vzhled "laciného paperbacku", o to větší bylo mé milé překvapení. Povedené.

Hani1088
02.04.2017

Kdyby takových knih bylo víc, to by bylo skvělé.

Cocina
20.03.2017

Naprosto super, nikdy nezklame...

Mammoth
05.03.2017

Sigma Force - opět skvělé čtení s rychlým spádem. Jenom s tou záchranou světa na poslední chvíli by to autor už nemusel tak přehánět, opakování dané situace už pomalu ztrácí kouzlo... Jinak kniha samozřejmě nemá chybu.

Tazz1
05.01.2017

Další Sigma Force, co víc psát :-)

Elea
04.07.2016

Další báječný, napínavý a velmi čtivý Rollins, zatím mě to pořád ještě baví.

Michaél74
04.03.2016

Typický Rollins - mix historických záhad a legend, současné vědy, akce a hledání významu symbolů. Kdo zná sérii Sigma Force, ví co čekat a nemůže být zklamán. Kniha je tentokrát hlavně o historii, věda je zde spíše jen okrajově. Témata některých jiných dílů série mě bavila více, ale zase mě potěšilo, že na scéně je opět Seichan a tajemné Bratrstvo, které je skvěle začleněno do děje.

Alex.Barunka
23.09.2015

Už jsem od Rollinse četla lepší. Námět mě pro jednou moc nezaujal, a tak jsem se nemohla ani poradně začíst. Ale opět napínavý, a už se těším na pokračování :)

konformita
10.08.2015

Dobré, napínavé. Ne sice tak, že přemáháte spánek, abyste dočetli kapitolu, ale fakt dobré.

Irika
07.08.2015

Takový lepší průměr, má asi třetí kniha od Rollinse a ve stejném duchu, akční thriller s magickými prvky a odkazy do historie. Dám si od tohoto autora chvíli pauzu, i když ho určitě úplně nezavrhuji.

Perseus
10.04.2015

Co říct? Klasika od Jamese Rollinse. Napřed sonda do historie kde to vše začalo, následuje přehoupnutí do současnosti s napínavým dějem aby byla nakonec završena gradujícím závěrem, kde svět opět jen těsně unikne naprosté zkáze. A samozřejmě si opět našel místo na happy end hlavních kladných hrdinů. Jako všechny knihy od Rollinse, chytne a nepustí.

lampernaqui
30.01.2015

Měl jsem teď několik Rollinsů v řadě, člověk by měl dát mezi jednotlivými knihami nějakou pauzu, jinak už další knihy s podobným dějem a záchranou světa nebudou působit jak mají. Stalo se mi to u téhle, proto hned po ní přesedlám na jiný žánr a Rollinse dám na pár týdnů k ledu. Potom se k němu s radostí vrátím. A budu rád, když Kowalski dorazí také, protože je to jednoznačně moje nejoblíbenější postava.

stopař
26.12.2014

Opět naprostá spokojenost,čte se jedním dechem.

b.krteckova
18.12.2014

Super!

Vilas1979
25.11.2014

Jo tak tenhle díl byl dobrý, zajímavé téma, líbilo se mi to.

Salinka
29.08.2014

Rollins se prostě čte skvěle. Tato kniha se mi sice líbila o trošku méně než těsně před ní čtený Černý řád, ale jinak opět super čtení!

proton
27.12.2013

Napínavá, dobrý příběh, zápletka i konec.

Hespik
27.08.2013

Gray/Seichan/Kowalski vždy zaručí perfektní čtivo

ina77
07.08.2013

Celá serie S.F.je neuvěřitelná,malokdy se povede,aby nezávislá pokračování měla takový náboj a hlavně zaujala!

Lothorien
16.07.2013

O5 mě nezklamal. Vynikající kniha se skvělým dějem. Prostě ho miluju!

Fuksinka
20.06.2013

Klíč soudného dne mě jenom utvrdil v tom, že Brown je proti Rollinsovi jen amatér. Výborně Jamesi, tohle je jedna z tvých nejlepších knih. Jenom, ehm... no mohli si vrznout trochu dřív, ne?

derminator
23.01.2013

Touto knihou se Rollins u mě zařadil po bok Dana Browna píše skvělé knihy které jsou opravdu bez hluchých a nudných pasáží. Už se těším jakou knihu si od něj přečtu příště za tuto dávám Rollinsovi 99%. A kam se podělo to jedno procento? Nu za to že je to hodně vzdálené pravdě!!!!!!!

sarhod79
29.08.2012

Velice napínavý děj, místami připomínající knihy Dana Browna. Pokud na tím vším začnete přemýšlet, tak se vám nebude dobře spát.

rokofak
25.05.2012

Cetl jsem všech šest dílu Sigmi force,které zatím u nás vyšly, všechny jsou velice čtivé.napinavé bez hluchých míst plné napětí.