Samotář

John Milton, zatrpklý profesionální zabiják a nejnebezpečnější agent zvláštní skupiny, se rozhodl, že se zabíjením končí. Jenže z této organizace nikdy nikdo živý neodešel. Milton toto pravidlo ignoruje. Rázem je z něj nejhledanější uprchlík, ale i anonymní samotář, ovládající smrtelně nebezpečné dovednosti. Svou kůži nehodlá dát lacino…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263060/big_john-milton-samotar-5n1-263060.jpg 318

John Milton

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Alpress

Ghosts, 2014

Kniha Samotář

coolwater
01.03.2020

Slabý odvar rádoby thrilleru.

Iki1
27.10.2019

Naprosto průměrný špionážní thriller, naštěstí členěný do krátkých kapitol, aby se dal dočíst. Děj je lineární, bez překvapení pomalu bublá až do očekávaného a nepřekvapivého závěru. Dobrý konec signalizuje, že se jedná o pohádku pro přerostlejší kluky.

Marla
05.05.2019

Příjemně krátká knížka se špionážní zápletkou ve stylu Jasona Bournea. Celkem dobře se to četlo, tak na jedno propršené odpoledne.

kalache
10.12.2017

... opravdu jen gaučing.Kniha občas vypadne z ruky...

CharlesWard
20.11.2017

Silné béčko, které mi místy snaží hrát na áčkový titul.

hana4834
23.10.2017

celkem dobrý špionážní příběh

trudoš
16.02.2017

Očekávání nebyla velká, přesto v důsledku zklamání. Především proto, že se Mark Dawson snaží být za každou cenu drsně akční, jenže končí u suchého stereotypu, který pro mě postrádal jakékoliv prvky originality. Jeho John Milton je obdobou filmového Jasona Bournea a knižního Jacka Reachera, ale právě to okaté plagiátorství mu znatelně ubírá na osobitosti. Paradoxně mi tak víc vyhovovala vedlejší ženská hrdinka, která přinejmenším neházela do placu životní moudra a prostě jen plnila úlohu sparing partnera.
Alespoň že zápletka byla příjemně strohá, bohužel však nepřekvapila žádnými zvraty. Slabinou je mimo jiné tendence hlavní postavy dopředu odříkávat plánované kroky, což vyprávění ochuzuje o momenty překvapení. A i když je tempo příběhu umocněno krátkými kapitolami, ty působí spíše amatérsky, protože jejich rozsah je dán počtem slov než dějovými střihy. Navíc ačkoliv se jedná o čtvrtý díl v sérii, neuzavřené vedlejší linie jednoduše počítají s pokračováním. A to je trochu podpásovka.

ThomasRuhe
28.04.2016

Samotář je kniha,která nepřínáší nic převratného do žánru špionů a tajných služeb. Přesto se to čte dobře, protože Dawson střídá pasáže akce s přípravou na další akci v různých částech světa.
Nicméně je celkový výsledek jen průměrný.