CharlesWard CharlesWard komentáře u knih

Z upířích archivů I. Z upířích archivů I. Otto Penzler

Kniha obsahuje několik málo geniálních povídek, ale nevyhneme se ani povídkám podivným, romantickým a také těm odpadním.

22.04.2018 3 z 5

Člověk na konci Člověk na konci Michael Crichton

Koule naruby. Jen tu byla nudná zase první polovina, místo druhé.

19.04.2018 3 z 5

Koule Koule Michael Crichton

Nejprve jsem byl nadšen, ale v rozuzlení podle mně Míšovi trošku došel dech. Škoda. Do té doby, to byla pecka!

19.04.2018 3 z 5

Vycházející slunce Vycházející slunce Michael Crichton

Stejně jako u předchozí knihy, i zde oceňuji reálie. To je ale tak všechno. Kniha samotná mně ale bohužel nezaujala.

17.04.2018 1 z 5

Kongo Kongo Michael Crichton

Naprosto jiný Crichton. Pryč je atmosféra strachu, gradující děj a příběhový tah na branku. To jediné, co ještě zůstalo, je široký rozsah poskytovaných informací ať už ze světa techniky, výzkumu nebo jiné oblasti.

14.04.2018 2 z 5

Dominus Dominus Tom Fox

Ve velice krátkém období další náboženský thriller, který si na obálce bere do úst srovnávání s Danem Brownem. A stejně jako u jeho předchůdce, se mu absolutně nemůže rovnat!

13.04.2018 2 z 5

Bez slitování / Výstřel / Únos Bez slitování / Výstřel / Únos Lee Child

Únik z reality.

09.04.2018 3 z 5

Pán much Pán much William Golding

Nepochopil jsem obludu. Nabízí se otázka: Pokud civilizovaného člověku umístíte mimo civilizaci, zůstane civilizovaným?

08.04.2018 3 z 5

Vodní labyrint Vodní labyrint Eric Frattini

Zklamání. A zmínění Dana Browna na obálce je pouze marketingový trik.

06.04.2018 2 z 5

V cizí kůži V cizí kůži Allen Eskens

V rámci žánru OK, ale nepochopil jsem vztah a osud dvou ústředních osob. No a nesmíme zapomenout ani na otravnou wannabe romantickou dějovou berličku. Kdy už spisovatelé pochopí, že nechceme číst o romantických vztazích ústředních postav, ale spíš být v neustálém napětí!

27.03.2018 3 z 5

Devětadvacet políbení Roalda Dahla Devětadvacet políbení Roalda Dahla Roald Dahl

Chuť, Muž z jihu, Skopec na porážku, Nyní propouštíš v pokoji, William a Mary, Farářovo potěšení, Kožich od Plukovníka, Prase a Mistr Světa, představují klenoty této sbírky.

25.03.2018 3 z 5

Robocop 2 Robocop 2 Ed Naha

Proti podařenému prvnímu dílu, škvár na všech frontách!

22.03.2018 2 z 5

Robocop Robocop Ed Naha

Guilty pleasure. Béčko jak má být!

21.03.2018 4 z 5

Nechte ďábla spát Nechte ďábla spát John Verdon

Naprosto stejný průser, jako u druhého dílu. Kecy v kleci, a skutek utek. Nakonec jsem vlastně rád, že jde o poslední knihu série. Díky za to!

20.03.2018 2 z 5

Důstojník a špeh Důstojník a špeh Robert Harris

Poutavá událost pojatá značně nudným stylem.

14.03.2018 3 z 5

Chraň nás od zlého Chraň nás od zlého Lisa Collier Cool

Kniha rozděluje zdejší čtenáře na dva tábory. Jedni vychvalují do nebes a druzí odsuzují jako nebetyčný škvár. Jako vždy rozumím oběma názorům. Chápu, že v knize tohoto ražení, musí být nutně přítomný i silný náboženský podtón, ale tady mi to přišlo už přes míru. Místo oněch proklamovaných případů, autor vyplňuje knihu spíš křesťanskou agitkou a příběhy samotné jsou.... prezentované ne zrovna dvakrát šťastným způsobem. Autor se zřejmě jen snaží podložit jeho křesťanské založení, než se nadějete, je daný případ najednou u konce, a mnohdy nasraný čtenář zjišťuje, že přes hromadu Zdrávasů, Otčenášů a modliteb, vlastně ani neví, jak to všechno dopadlo! Jeden by až nevěřil, jak se film podle takovéhoto blábolu, vlastně povedl!

10.03.2018 2 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Po dějové stránce mi to připomíná, ne zrovna dvakrát podařený, první díl. Z celé trilogie to tak u mně vyhrál díl druhý. A to jak po stránce obsahové, tak z hlediska rozsahu.

08.03.2018 3 z 5

Poslední hrad Poslední hrad Brian Lumley

Uff, o něco lepší než první díl trilogie, ale i tak se zdá, že Lumley už vaří z vody... Linka ze současnosti mě nejprve potěšila, ale ke konci se ukázalo, že vlastně nic neřešila a byla v knize jen pro umělé natažení počtu stran...

06.03.2018 3 z 5

Řeč mrtvých Řeč mrtvých Brian Lumley

To ještě Lumley psával poutavě a ta nejdebilnější trojice knih měla teprve přijít...

04.03.2018 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Oproti sterilnímu prvnímu dílu, pokračuje Tolkien po vzoru druhé poloviny dvěma větvenými příběhy. Bravo, ihned se vrhám na Návrat krále.

28.02.2018 4 z 5