Robocop

Robocop https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/8210/bmid_robocop-mqt-8210.jpg 4 46 13

Robocop série

Robocop je hrdina příběhu ze Starého Detroitu v době zhruba za padesát let od naší současnosti – Detroit je i v té době pustým rejdištěm organizovaného zločinu a policisti jsou tu odstřelováni jako lovná zvěř. A právě do tohoto okrsku je přeložen drsný chlapík Murphy, který má ovšem smůlu – je předmětem obludného experimentu všemocné firmy OMNICON, ovládající Detroit, a hned v první akci je rozstřílen na kusy: relativně nedotčená zůstává pouze hlava. A na ni technici namontují robota špičkové úrovně – vzniká téměř neohrozitelný člověk – stroj, robot s lidskými city a smyslem pro fair play. Robocopův zápas s podlým představitelem OMNICONU je plný napětí, slz, krve, plamenů a detonací, jaké jsme zvyklí vidět v akčních filmech. Robocop je krimi, sci-fi, thriller i pohádka dohromady, četba, která přináší napětí i uvolnění i zadostiučinění nad poraženým zlem.... celý text

DuncanIdaho
23.01.2024 4 z 5

Film jsem viděl před mnoha lety. Při čtení se mi některé scény vybavovaly i po tak dlouhé době. Zápletka je jednoduchá ale nápaditá, takže kniha se čte dobře. Je tam sice několik tvrdých scén, celkově je to však trochu pohádka pro dospívající. Kdo si to přečte, neprohloupí.

ber-tram
05.10.2022 5 z 5

Proč plným počtem neodměnit žánrově čistý přepis scénáře z osmdesátek, když šlape a baví? Čitelný děj, myšlenka s přesahem, vtipné hlášky. Jo, a odehrává se to v roce 2043, kdy v 97 letech zemřel Sylvester Stallone. Spisovatel je prorokem dlouhověkosti, co? Považte, že Stalloneho matka odešla teprve před dvěma roky v osmadevadesáti! Snad ji Sly napodobí! 34/22

Meda77
20.01.2022 4 z 5

Film i kniha jsou legendy a Ed Naha toho umí využít. Výborně a neotřepaně napsáno. Děj i akce udrží po celou knihu. Velmi solidní 4starsy.

DarkAvenger
20.07.2021 5 z 5

Jednička je nejlepší a dnes už nesmrtelná klasika. Film miluju a kniha pěkně rozvíjí příběh a ukazuje myšlenkové a citové pohnutky hlavního hrdiny který se ocitl v nelehké situaci. Nejlepší díl z celé série.

Overkill
15.07.2021 5 z 5

Literární verze filmového sci-fi filmu a dnes už kultovního hitu z 80 let od nejednoho z nejlepších režisérů Paula Verhoevena je poutavým příběhem zachycující život a smrt hlavního hrdiny který se později zrodí jako dnes už proslulý bojovník za spravedlnost RoboCop. Narozdíl od filmu knize nechybí zachycení vnitřního rozporu pocitů a myšlenek hlavního hrdiny a dovysvětluje pár věcí které ve filmu nejsou moc znatelné. Za sebe mohu říct že mě kniha uspokojila a lehce i dojala. Takže doporučuji ostatním čtenářům pokud si krom akce chtějí přiblížit i jedno lidské drama o bytí a nebytí.

ludek.n
22.11.2020 4 z 5

Přepisy akčních filmových trháků vždy byly, jsou a do budoucna nejspíš i budou věcí více než ošemetnou. Některým autorům dopomohou k oslnivé kariéře bestselleristů, po jiných už více ani pes neštěkne. Ed Naha se však svého úkolu - přetavit filmový scénář do literární podoby - zhostil s odzbrojujícím nadšením pro věc a entuziasmem, který by mu mohli závidět mnozí jiní literáti a námezdní pisálkové. Naha si nic nehraje a už vůbec nepředstírá, že by se svým dílkem chtěl zapsat do dějin. Nepitvá, nerozebírá, nepřidává nic navíc. Hrubě, drsně, krvavě projíždí scénami filmu a tvoří z nich slova, věty a dialogy. Je to škvár nejhrubšího zrna, stylistický paskvil, přesto ve vás vzbouří emoce. Ani se nenadějete a hltáte stránku za stránkou. Adrenalinová jízda bez zábran a bez brzd. Naha ořezal vše, co by vás mohlo rozptylovat, a nechal jen ty nejzákladnější, syrové myšlenky a podněty. A přesně takový čtenářský zážitek se k vám dostane: neobroušený, bezohledně krutý a přese všechny ty zohavené mrtvoly a násilí okouzlující.

Luigi1
04.11.2020 5 z 5

Objevil jsem tyto dva díly,které jsem na jeden zátah přečetl a porovnal s filmem,který se mi taky líbil..Doporučuji

p3tris
06.08.2020 4 z 5

Předně jsem nekritický fanoušek Verhoevenova geniálního filmu, takže moje hodnocení rozhodně není objektivní. Poprvé jsem jí četl pod školní lavicí už v roce 1991 a byl jsem nadšený. Dneska už to tak horké není... jde zkrátka o doslovný přepis scénáře s pár nepodstatnými odchylkami. Jenže když jsem to četl, znovu se mi v hlavě promítaly filmové scény a já se cítil jak před bezmála třiceti lety Rozhodně nejde o žádné filozofické dílo a nikdo to od této útlé knížečky nečeká. Je to zkrátka pokleslá zábava na pár hodin do autobusu, což na sto procent splňuje.

hippiesak
31.01.2020 3 z 5

Kniha pro fandy filmu (což já jsem). Trošku jsem naivně doufal, že Ed Naha ten děj trošičku více rozvede, ale nestalo se tak. Je to zkrátka přepis filmu 1:1, ale abych mu nekřivdil, tak nějaké to minimum na úvodu a na konci zde vlastně je :) Nečte se to těžko, je to taková rychlovka. Já to přečetl ve vleku za cca 5 hodin. Je to zase fajn, že film, co má cca 80 minut se vám takto rozmělní na 5 hodinovku :) Doporučuji tentokrát jen fandům filmu.

Čtenářská výzva 2020: Kniha, jejíž autor letos oslaví (oslavil) kulatiny - juchůůů

veselja
16.08.2018 2 z 5

Nevím, co bylo dřív, jestli film či kniha, ale za mne je film mnohem lepší, zde je pár věcí navíc, a je to spíše na škodu.

CharlesWard
21.03.2018 4 z 5

Guilty pleasure. Béčko jak má být!

Vlk.kh
05.01.2018

Oblíbené béčko z dob, kdy jsem byl školou povinný :-)

hana4834
20.04.2017 5 z 5

naprosto úžasná kniha všem doporučuji je to lepší jak film

Ed Naha
americká, 1950