Z upířích archivů I.

Vynikající sbírka povídek na upírské téma od autorů, jakými jsou Bram Stoker, Stephen King, Clive Barker, H.P. Lovercraft a mnoho dalších.

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/47873/z-upirich-archivu-i-47873.jpg 4.156

Z upířích archivů (1.)

The Vampire Archive (2007)

Literatura světová, Horory, Povídky
Vydáno:, Plejáda

Kniha Z upířích archivů I.

sara9306
01.07.2018

Já ji přečetla skoro na jeden zátah. Sice například povídka o kousance mě nebavila, ale všechny ostatní měly něco do sebe. Nejraději mám asi povídku pes od Lovecrafta. Temná, morbidní, nechutná, děsivá a zvrácená. Nemám slov :)

Eicherik
18.06.2018

Jde o velmi rozsáhlou sbírku povídek na upírské téma, čítající celkem 41 položek. Jak píše uživatel encyklopedie, jedná se o první ucelený upírský soubor, který u nás vyšel od roku 1970, kdy se objevilo stejně zaměřené, ale rozsahem daleko menší, dnes už legendární, dílo Rej upírů. Povídky z této nové knihy jsou rozmanité a kvalitativně různorodé. Pro fanoušky upířího fenoménu, mezi které patřím i já, je povinností mít tuto kolekci ve své knihovně.

Laughtubbe
16.05.2018

Nádherná sbírka povídek. Jde vidět jak se od sebe autoři odlišují. Každý je jiný. Každý je unikát. Doporučuji.

CharlesWard
22.04.2018

Kniha obsahuje několik málo geniálních povídek, ale nevyhneme se ani povídkám podivným, romantickým a také těm odpadním.

evickakyticka
25.11.2017

Docela objemná kniha, která se nedá přečíst za pár večerů. Je fajn si povídky pročítat mezi čtením jiných knih, aby se upíři "nenahromadili". Pak hrozí, že se vše slije v jedno a efekt zmizí. Prožila jsem hezké večery s kapkou strachu, snažila se každou povídku poctivě "prožít". Určitě přečtu i druhý svazek, ale dám si od upírů na chvíli oraz.

key.maker
08.08.2016

V knize je povídek hodně, některé mě však tolik nebavily a četly se mi hůře, ač byly třeba i krátké (ale to je zcela jistě dáno různými autory, kteří mají jiný styl psaní, či pro mě neatraktivním časovým obdobím odehrávaného děje). Ale našlo se i dost takových, které mě naopak zaujaly a četly se jedním dechem. :)

Aredhelka
02.08.2016

Tato kniha by neměla chybět ve sbírce milovníků upírů, tajemna či hororu. Myslím, že každý si tu najde to své :)

niki-chan
05.06.2016

Povinné čtení pro milovníky upíří tematiky. Obsahuje spoustu neznámých povídek a naleznete autory, které byste nečekali

upíři Weird Tales antologie hororu

Otto Penzler