Dvě věže

Dvě věže jsou druhým dílem románové trilogie Pán prstenů; na stránkách této knihy se podobně jako v předcházející části nazvané Společenstvo Prstenu setkáme s hobitem Frodem Pytlíkem, s jeho věrným sluhou Samvědem a dvěma mladými příbuznými Smělmírem a Peregrinem, s eriadorským Hraničářem Aragornem a s dalšími členy Společenstva Prstenu. Dozvíme se, jak se každému z nich vedlo od chvíle, kdy došlo k rozbití Společenstva až do příchodu Velké tmy a propuknutí Války o Prsten, o níž se bude vyprávět ve třetí a poslední části příběhu nazvaném Návrat krále....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29868/dve-veze-SSx-29868.jpg 4.74579

Pán prstenů (2.)

The Two Towers (1954)

Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno:, Mladá fronta

dulidu

Přečetla jsem konečně celou trilogii a musím uznat, že tak propracovaný, napínavý a poetický příběh jsem snad ještě nečetla. A vyžaduje soustředění, protože rušivé elementy mě hrozně vytáčely :-) Aspoň k něčemu byla viróza dobrá... A to jsem Hobita začínala číst několikrát, až nyní jsem vytrvala a jsem moc ráda.

MirijamFrankl

Souhlasím s tatjana1737. Kniha jde svižněji, je čtivější a o dost napínavější. Také ubývá zdlouhavých popisů krajiny, přesto si uchovávají svou líbeznost.Příběh jako takový se mi moc líbil, velice dobrý nápad, snad bych víc ocenila, kdyby byl Tolkien více psal o citových projevech svých postav a také přidal víc dialogů- lépe bych se sblížila s postavami a navíc rozhovor umí děj pěkně podržet. I tak se mi druhý díl trilogie velice líbil, o dost víc než část první, a s chutí si přečtu i závěrečný svazek.

Mathrael
31.12.2017

Opět klasika. Po Společenstvu další fenomenální dílo. Není vůbec, co vytknout.

Radous
27.12.2017

Souhrnný komentář v třetím díle trilogie - Návrat Krále

LadyValeria
18.12.2017

Další z Tolkienových báječných děl, obdivovaných dnes čtenáři po celém světě, ve kterém se skýrvá třetí a čtvrtá kniha příběhu.

Na své předlouhé cestě se společenstvo rozpojilo a drobnější skupinky prožívají nejroztodivnější dobrodružství. Hlouběji a hlouběji čtenář zabředává do tajů světa Středozemě a poznává mnohá překvapující odhalení.

Přeji každému kdo se po prvním dílu rozhodne pokračovat se společenstvím v jejich dobrodružství, aby se do příběhu propadl, tak jako pokaždé já.

Chesterton
18.12.2017

Elegantní, noblesní, nesmrtelné, víc než moudrost:)) Nemám slov.Je to víc než fantasy.
Komu se nelíbí, buď nemá trpělivost nebo ještě nedozrál :)) Není to úplně snadná oddychovka u které netřeba myslet. Ani kniha, která snadno a zdarma pobaví :))

danny_21
12.12.2017

Druhé pokračování nejslavnější fantasy ságy hodnotím o hvězdu výš než první, ale pořád to není žádná bomba a jak už jsem zmiňoval v hodnocení předchozího dílu, kde by byl JRRT bez vizualizace Petera Jacksona a jeho týmu, První čtvrtina se nese opět ve znamení veršíků a místy až dětinského stylu, který nabere na obrátkách a temnější stránce při opětovném vstupu Gandalfa na scénu a samozřejmě v druhé polovině při strastech putování dvou malých hobitů a jednoho stvořeníčka posedlého Miláškem - 75 %

YvLeZa
26.11.2017

Druhé pokračování se nese ve stejném stylu jako první kniha. Opět rozsáhlé popisy okolí a přírody. První poloviny knihy s osudem Aragorna a jeho společníků je místy nudná. V druhé polovině se dozvídáme, že Samova oddanost pánovi je nekonečná a konec je velmi procítěný.

cat5
24.11.2017

Mistrovské dílo. Není třeba cokoliv dodávat. Chtěla bych to číst pořád a pořád dokola. Kéž by tak na to byl čas. Pro mě se jedná o skutečnost. Ať si říká kdo chce, co chce. Je to natolik dokonalé, že si Tolkien prostě vymyslet nemohl.

konicekbily
22.10.2017

Fantastická literatura kvalitního formátu! Příběhy Aragorna, , Gandalfa, Pipina a Smíška, v první polovině druhá část se zabývá Frodem a jeho skupinou. Dobré popisy přírody a zároveň se stupňuje napětí!

Richelle
21.10.2017

Takové příjemné čtení. Rozhodně doporučuji. Knihu jsem si zamilovala a četla ji několikrát. Občas jsem byla napjatá jak šňůra na prádlo.

jani.ruzicko
20.09.2017

Pro mě srdcovka, co neomrzí... nesmrtelné *=))

kristyna6626
12.08.2017

Z tohoto dílu mám smíšené pocity.
Kniha se mi líbila, ale chvílema mi v ní chybělo více akce. Boje mi totiž přišly méně rozsáhlé a také mi jich tam pár chybělo. Dále jsem se naneštěstí několika částmi prokousávala déle, než bych chtěla, ale dočetla jsem ji s napětím. Původně jsem si myslela, že poslední část (putování Froda a Sama) budu číst s obtíží, ale naopak, byla to pro mě ta nejnapínavější část. Avšak i těch pár maličkostí, co se mi nelíbily musím uznat, že se to Tolkienovi velmi povedlo. :)

Abrakadabra
08.08.2017

Nádherné a určitě dospělejší navázání na Hobita. Celá série Pán prstenů a počítám k ní i výše zmíněného Hobita je moje velká srdcovka. Tolkien mě přivedl k žánru Fantasy a bezmála po 20 letech ho u mě ještě nikdo nepřekonal. Bylo (a vždy bude) mi ctí!

Percabethka
04.08.2017

Překvapilo mě, jak hodně jsou odlišné charaktery postav v knize a ve filmu. Třeba Smíšek a Pipin jsou ve filmu takový hloupoučcí, ale tady byli celkem chytří :D Nebo třeba Faramir... Ve filmu jsem ho neměla ráda, ale tady je skvělý :)
Jinak i druhý díl byl naprosto dokonalý. ❤

haki34
02.08.2017

druhý díl patří z celku...ale z celé trilogie mě bavil nejméně..Frodovu linku jsem doslova protrpěla (je mi poněkud nesympatický :)). Líbí se mi Faramir, Rohan....a také se mi líbí, že sice u Tolkiena také převažuje výskyt mužských hrdinů, ale když už žena, tak stojí za to. SIlná jako Arwen, Galadriel, Eówyn Rohanská....

Atanone
30.07.2017

"Měj trpělivost. Jdi,kam musíš jít a doufej "

MOu598
27.07.2017

Četla jsem v květen 2014, červen 2016. Podle mých poznámek:
"Copak velké příběhy nikdy nekončí."

HYPNOS88
18.07.2017

Dobrodružství pokračuje. Mimochodem i namluvená verze Michala Dlouhého je dost dobrá. Už jako stálé audio mého poslouchajícího kolotoče.

Adelajda_4
13.07.2017

Opět klasika, nejlepší z nejlepšího! Když jsem knihu četla poprvé zarazilo mě, kolik odlišností je zde od filmového zpracování, takže pokud si myslíte, že příběh znáte pouze podle filmů, tak ne, podle originálu je ještě mnohem propracovanější a poutavější.

Romžiry
10.07.2017

Tak toto je klasika. Ke knize není co dadat. Perfektní.

Charlie119
08.07.2017

Helmův žleb, Fangorn, Rohan, Ithilien a další tajemná místa. To, a mnoho dalšího, jasou zastávky druhého dílu této nezapomenutelné trilogie. Nastupovat!

KnihomolkD
31.05.2017

Mnohem lepší než první díl a těším se na třetí díl.

jahex
25.05.2017

Celá trilogie Pána prstenů je prostě to nejlepší, co jsem z fantasy kdy přečetl. Bývaly doby, kdy jsem ho četl každé léto. takže dohromady asi 15x?

lassse
10.05.2017

Stejné jako u předchozího dílu - návrat po dvaceti letech tomu dal šťávu a teď mě to rozhodně bavilo.

Heisenberg
02.04.2017

Zde sledujeme tři dějové linie - osudy Aragorna, Legolase a Gimliho, poté příběh Smíška a Pipina, a nakonec putování Sama a Froda, ke kterým se vrátí starý známý - Glum! Nemůžu uvěřit že tohle J.R.R. Tolkien napsal v 50. letech minulého století, no jo, byl to génius.

Samery
23.03.2017

Rozhodně lepší než jednička. Jen druhá část o Frodovi je dost náročná, co se týče popisů. Hodně jsem přeskakovala, ale rozhodně se mi četla lépe, než společenstvo. I když charaktery postav mi někdy nesedí. Jsem zřejmě hodně ovlivněna filmy. To však nic nemění na tom, že je tato kniha rozhodně velmi dobře napsaná.

KikinkaV
08.03.2017

V první knize děj vyloženě letěl, druhá kniha už byla opět roztaženější, ale už to nebylo tak nepřekonatelné, jako ve Společenstvu. Téměř chybějící písně (které jsem v prvním díle stejně přeskakovala) rozhodně patří k plusům... Za mě Dvě věže o dost lepší jak jednička :)

dzejbi
13.02.2017

Dvě věže jsou ještě lepší než Společenstvo Prstenu. První polovina, jež sleduje osudy Aragorna, Legolase, Gimliho, Gandalfa, Pipina a Smíška mi přišla o stupínek lepší než polovina druhá o Frodovi, Samovi a Glumovi. Zatímco první nabízela spoustu akce a dlouhých konverzací, druhá mnohem více popisů přírody a pomalého putování s narůstajícím napětím. Výrazně zredukované množství poezie jde rovněž k plusům.

limo
07.02.2017

Zase krásná kniha.Když se na to podíváte ve filmu tak ti skřeti a skuruti vypadají příšerně(já si je představovala ještě hůř).