Dvě věže

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dvě věže jsou druhým dílem románové trilogie Pán prstenů; na stránkách této knihy se podobně jako v předcházející části nazvané Společenstvo Prstenu setkáme s hobitem Frodem Pytlíkem, s jeho věrným sluhou Samvědem a dvěma mladými příbuznými Smělmírem a Peregrinem, s eriadorským Hraničářem Aragornem a s dalšími členy Společenstva Prstenu. Dozvíme se, jak se každému z nich vedlo od chvíle, kdy došlo k rozbití Společenstva až do příchodu Velké tmy a propuknutí Války o Prsten, o níž se bude vyprávět ve třetí a poslední části příběhu nazvaném Návrat krále....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29868/dve-veze-SSx-29868.jpg 4.75465
Série

Pán prstenů 2.

Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Mladá fronta
Orig. název

The Two Towers, 1954

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (244)

Kniha Dvě věže

Přidat komentář
kilometr
včera

"Přesto tu byla:ta,jež tu byla dřiv než Sauron a dříve,než stál první kámen Barad-dúr,nesloužila jinému než sobě a pila krev elfů a lidí,nadouvala se a tloustla nekoneċným hloubáním o svých hostinách a tkala pavuċinu stínu,všechno živé ji bylo za potravu a její zvratky tma."95%.

EduardVlach
30. března

Ještě lepší než předchozí díl líbí se mi národ Rohirů... zázrak fantasy literatury

renefer
24. března

Tady konečně dostává trochu prostoru i Glum, můj milááášek, navzdory všem jsem mu fandila a litovala ho. A taky se objevuje Stromovous, kterého ve filmu trochu upozadili, kdežto v knize vlastně spolu s ostatními Enty vyhrál bitvu u Helmova žlebu.

FireOfFilth
06. března

V dalším díle Pána Prstenů se vydáme hlavně do Rohanu, kde sledujeme Aragorna, Gimliho a Legolase. Zde máme bitvu o Helmův žleb, která bohužel není tak epická jako je ukázáno ve filmu. Dále pád Železného pasu a velkou rozmluvu se Sarumanem.
A poslední docela velkou část sledujeme naše největší hrdiny, Froda a Sama, kteří si to hrnou do Mordoru.
Kniha podobně jako první díl, nebo takový drajf jako filmové zpracování, máme tu opět úžasný popis krajin a lokací, kudy hrdinové prochází a spoustu rozhovorů. Kniha se mi četla relativně pomaleji než bych si přál. Ale jsem spokojen, protože toto je kultovní dílo, které ovlivnilo mnoho dalších.

Ebon
13. února

Příběh získává opravdu epický rozměr, člověk žasne nad propracovaností celého světa.

Halt468
08. února

Dokonalé!!

jirka9453
06. února

Legendární sága pokračuje ve stejně strhujícím a nezapomenutelném tempu. Hluboká poklona představivosti pana Tolkiena.

n.ezn.amy
05. února

Pokračování trilogie Pána prstenů, ve které dojde k rozbití Společenstva prstenů a cestě Froda se Samvěděm do Mordoru, pronásledovanými jejich věčným stínem Glumem. Zbytečně opakovat co již bylo řečeno, další skvěle popsaná dobrodružství, které vrcholí bitvou v Helmově žlebu. Tolkien měl neskutečnou fantazii

1 ...