Dvě věže

Dvě věže jsou druhým dílem románové trilogie Pán prstenů; na stránkách této knihy se podobně jako v předcházející části nazvané Společenstvo Prstenu setkáme s hobitem Frodem Pytlíkem, s jeho věrným sluhou Samvědem a dvěma mladými příbuznými Smělmírem a Peregrinem, s eriadorským Hraničářem Aragornem a s dalšími členy Společenstva Prstenu. Dozvíme se, jak se každému z nich vedlo od chvíle, kdy došlo k rozbití Společenstva až do příchodu Velké tmy a propuknutí Války o Prsten, o níž se bude vyprávět ve třetí a poslední části příběhu nazvaném Návrat krále....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29868/dve-veze-SSx-29868.jpg 4.74475

Pán prstenů (2.)

The Two Towers (1954)

Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno:, Mladá fronta

konicekbily

Fantastická literatura kvalitního formátu! Příběhy Aragorna, , Gandalfa, Pipina a Smíška, v první polovině druhá část se zabývá Frodem a jeho skupinou. Dobré popisy přírody a zároveň se stupňuje napětí!

Richelle

Takové příjemné čtení. Rozhodně doporučuji. Knihu jsem si zamilovala a četla ji několikrát. Občas jsem byla napjatá jak šňůra na prádlo.

jani.ruzicko

Pro mě srdcovka, co neomrzí... nesmrtelné *=))

kristyna6626

Z tohoto dílu mám smíšené pocity.
Kniha se mi líbila, ale chvílema mi v ní chybělo více akce. Boje mi totiž přišly méně rozsáhlé a také mi jich tam pár chybělo. Dále jsem se naneštěstí několika částmi prokousávala déle, než bych chtěla, ale dočetla jsem ji s napětím. Původně jsem si myslela, že poslední část (putování Froda a Sama) budu číst s obtíží, ale naopak, byla to pro mě ta nejnapínavější část. Avšak i těch pár maličkostí, co se mi nelíbily musím uznat, že se to Tolkienovi velmi povedlo. :)

Abrakadabra

Nádherné a určitě dospělejší navázání na Hobita. Celá série Pán prstenů a počítám k ní i výše zmíněného Hobita je moje velká srdcovka. Tolkien mě přivedl k žánru Fantasy a bezmála po 20 letech ho u mě ještě nikdo nepřekonal. Bylo (a vždy bude) mi ctí!

Percabethka

Překvapilo mě, jak hodně jsou odlišné charaktery postav v knize a ve filmu. Třeba Smíšek a Pipin jsou ve filmu takový hloupoučcí, ale tady byli celkem chytří :D Nebo třeba Faramir... Ve filmu jsem ho neměla ráda, ale tady je skvělý :)
Jinak i druhý díl byl naprosto dokonalý. ❤

haki34

druhý díl patří z celku...ale z celé trilogie mě bavil nejméně..Frodovu linku jsem doslova protrpěla (je mi poněkud nesympatický :)). Líbí se mi Faramir, Rohan....a také se mi líbí, že sice u Tolkiena také převažuje výskyt mužských hrdinů, ale když už žena, tak stojí za to. SIlná jako Arwen, Galadriel, Eówyn Rohanská....

Atanone

"Měj trpělivost. Jdi,kam musíš jít a doufej "

MOu598

Četla jsem v květen 2014, červen 2016. Podle mých poznámek:
"Copak velké příběhy nikdy nekončí."

HYPNOS88

Dobrodružství pokračuje. Mimochodem i namluvená verze Michala Dlouhého je dost dobrá. Už jako stálé audio mého poslouchajícího kolotoče.

Adelajda_4

Opět klasika, nejlepší z nejlepšího! Když jsem knihu četla poprvé zarazilo mě, kolik odlišností je zde od filmového zpracování, takže pokud si myslíte, že příběh znáte pouze podle filmů, tak ne, podle originálu je ještě mnohem propracovanější a poutavější.

Romžiry

Tak toto je klasika. Ke knize není co dadat. Perfektní.

Charlie119

Helmův žleb, Fangorn, Rohan, Ithilien a další tajemná místa. To, a mnoho dalšího, jasou zastávky druhého dílu této nezapomenutelné trilogie. Nastupovat!

KnihomolkD

Mnohem lepší než první díl a těším se na třetí díl.

jahex

Celá trilogie Pána prstenů je prostě to nejlepší, co jsem z fantasy kdy přečetl. Bývaly doby, kdy jsem ho četl každé léto. takže dohromady asi 15x?

lassse

Stejné jako u předchozího dílu - návrat po dvaceti letech tomu dal šťávu a teď mě to rozhodně bavilo.

Heisenberg

Zde sledujeme tři dějové linie - osudy Aragorna, Legolase a Gimliho, poté příběh Smíška a Pipina, a nakonec putování Sama a Froda, ke kterým se vrátí starý známý - Glum! Nemůžu uvěřit že tohle J.R.R. Tolkien napsal v 50. letech minulého století, no jo, byl to génius.

Samery

Rozhodně lepší než jednička. Jen druhá část o Frodovi je dost náročná, co se týče popisů. Hodně jsem přeskakovala, ale rozhodně se mi četla lépe, než společenstvo. I když charaktery postav mi někdy nesedí. Jsem zřejmě hodně ovlivněna filmy. To však nic nemění na tom, že je tato kniha rozhodně velmi dobře napsaná.

KikinkaV

V první knize děj vyloženě letěl, druhá kniha už byla opět roztaženější, ale už to nebylo tak nepřekonatelné, jako ve Společenstvu. Téměř chybějící písně (které jsem v prvním díle stejně přeskakovala) rozhodně patří k plusům... Za mě Dvě věže o dost lepší jak jednička :)

dzejbi

Dvě věže jsou ještě lepší než Společenstvo Prstenu. První polovina, jež sleduje osudy Aragorna, Legolase, Gimliho, Gandalfa, Pipina a Smíška mi přišla o stupínek lepší než polovina druhá o Frodovi, Samovi a Glumovi. Zatímco první nabízela spoustu akce a dlouhých konverzací, druhá mnohem více popisů přírody a pomalého putování s narůstajícím napětím. Výrazně zredukované množství poezie jde rovněž k plusům.

limo

Zase krásná kniha.Když se na to podíváte ve filmu tak ti skřeti a skuruti vypadají příšerně(já si je představovala ještě hůř).

PatSandor

Pro mně NEJ série žánru fantasy - hodnotím celou Středozem. Dostala mně hned při prvním přečtení. Propadl jsem Středozemi a celá série má speciální místo v knihovně.

Mercatino

Dvě věže, aneb příběh jak se z dost dobrého a nervozního Gandalfa Šedého stane ještě lepší a dost klidnější Gandalf Bílý. Příběh se spoustou temných chvil a o tom jak ten Gandalf chodí všude na čas a v pravou chvíli. Přesnost a správné načasování po Gandalfově putování vesmírem a časem v této knize hraje rozhodující roli.

Gandalf Bílý: Čekej mě na úsvitu pátého dne. Za úsvitu se dívej na východ :)

koubi

Perfektní dílo. Děkuji panu Tolkienovi za jeho vytvoření!

JankoSvec

Druhá časť svetoznámej trilógie Pán Prsteňov, právom patrí medzi klenoty svetovej literatúry.
Sledujeme osudy ôsmych postáv pričom dej je rozložený na tri dejové línie, ktoré na seba
plynule nadväzujú. Frodo so Samom putujú do Mordoru a zvyšok bývalého spoločenstva bráni krajinu Rohan pred spojenectvom dvoch veží.
Na tému boja dobra zo zlom bolo napísaných veľa kníh, ale len niektoré vo vás zanechajú takú hlbokú stopu ... jednoducho užasne .

Lolila

Krásne napísaný príbeh, plný fantázie. Výborne sa číta, tento diel je viac akčnejší. Vôbec mi nevadí, že som videla film skôr, bol veľmi dobre natočený, čo sa často nestáva. A dej sa trochu líši, takže pri čítaní nechýba napätie a ani prekvapenie.

Pauvka

Moc pekne cteni :)

Riccia

Po přečtení Společenství prstenu se nedalo dělat nic jiného než se pustit do druhého dílu. Čtivý, pokorný k přírodě, okouzlující svou fantazií, napínavý svým dějem. Nádhera. Opět mnohem lepší než film, který je sice nejspíš technicky dokonalý, ale stojí hlavně na bojových scénách a děsivém vzezření všech těch potvor. Kdežto kniha nabízí úplně jiné kvality.

KikčaHubáčková

Krásná kniha. Lepší než film.

eva-lupen
29.12.2016

Poslechnuto jako audiokniha (celá trilogie) krásně načtená Alešem Procházkou. To bylo tak nádherné, že jsem se vždy těšila už jen na ten jeho hlas. Věřím, že ty knihy musí také milovat. Kdo nemá odvahu pustit se do jejich čtení, moc doporučuji pustit si audioknihy.
Celý svět Středozemě je krásný, dokonale propracovaný, a jen lituji, že jsem ho pro sebe neobjevila už dřív. Ale třeba jsem k němu musela "dospět" :-). Rozhodně však není pro každého! Čtenář musí mít obrovskou fantazii a představivost, aby se v příbězích orientoval a neztratil se ve jménech a všech postavách. Já se zamilovala, i když jsem filmy ještě neviděla.
Poslech mne donutil kouknout se na Hobita, a jeho zhlédnutí zase k zakoupení audioknihy Hobit, abych zjistila jak do bylo doopravdy, protože filmy (myslím ty bitvy) byly takové matrixové, a vůbec mi k tomu neseděly. Teď se chci ještě podívat na filmy Pán Prstenů, koupila jsem si knihu Silmarillion, mapu a jak to tak vypadá zřejmě dojde i na klasické knihy Pán Prstenů :-).
P.S. (6/2017): Konečně jsem se také podívala na filmy a musím říct, že mne hodně zklamaly. Kdybych je viděla ještě před knihou, tak by se mi možná i líbily (i když by mi to asi přišlo celé divné), ale takhle... Chybí mi tam celá podstata, myšlenka příběhu. Vlastně zůstal jen hrubý, osekaný a dovymyšlený děj :-(. Znovu už se na to dívat nebudu, zato ke knihám se určitě ještě vrátím.