Chraň nás od zlého

Ralph Sarchie pracuje jako policista v 46. newyorském okrsku v jižním Bronxu. Kromě toho se ale zabývá i tajemnem, jak tomu sám říká. Vyšetřuje případy démonické posedlosti a asistuje při exorcismu, při vymítání nejhoršího – a nejnebezpečnějšího – nepřítele lidstva. V této knize zobrazuje neuvěřitelné skutečné zločiny a případy nelidského zla, které nebyly nikdy vyřešeny, objasněny ani pochopeny. Vyškolen v rituálech exorcismu a jako očitý svědek mnoha případů démonické posedlosti líčí své zkušenosti s dosud nevysvětlitelnými jevy, které na stíny přicházející z temnot vrhají nové světlo. Seznamuje čtenáře s hierarchií pekla na zemi a odkrývá odporné rituály kněze Pala Mayombeho. Vypráví strašidelné historky ze života: příběh mladé dívky, jejíž nevinnost je pošpiněna inkubem; o domě napadeném zlomyslným duchem nevěsty zavražděné v 19. století; o smrtelném hříchu; o zloději duší; o bloudění ztracených duší; o nešťastném muži, který se měnil ve vlkodlaka; popisuje temné stránky soužití se sousedy věnujícími se satanismu a jiné. Všechna tato odhalení jsou znepokojujícím spojením mezi „tradičním“ zločinem a mrazivými hrůzami nadpřirozeného světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209620/big_chran-nas-od-zleho-pNS-209620.jpg 3.4167
Literatura světová, Detektivky, krimi, Povídky

Vydáno: , Noxi

Beware the Night, 2001

Kniha Chraň nás od zlého

callahanh

Zdejší komentáře jsou docela protichůdné, což o knize vypovídá asi nejvíc. Je úplně jedno, zda se vše stalo tak, jak je popsáno, nebo Sarchie fabuluje, podstatou je, že někdy se dějí věci, které se zkrátka racionálně nedají vysvětlit. Je pravda, že autor leckde čtenářům vnucuje svou víru, na druhou stranu se asi není co divit, protože nikdo neví, co by s nim jedno jediné setkání s opravdovou ďábelskou posedlostí udělalo a je možné, že opravdu silná víra ho ochrání, i když někdy je jeho agitace trochu za hranou a možná až manipulativní. Osobně problém knihy vidím spíše v tom, že jednotlivé epizody, byť jsou děsivé a leckdy sugestivní, se v určité fázi začnou opakovat a tak nějak pozbydou právě oné hrůznosti a upadnou ve stereotyp, z něhož se už nedokážou zvednout. Po dočtení knihy tak je velmi těžké vybavit si nějaký příběh znovu, aniž by se nepletl s některým dalším. Někdy se to celé čte trochu obtížněji a psáno je to toporněji, ale není to nic úplně zásadního. Ve výsledku tak jde o docela slušnou hororovou jednohubku, jejíž důvěryhodnost je možná někdy na vodě a často se mění v náboženskou agitku, svůj účel ale vesměs splní. 70 %

Pája961

Jak kniha, tak film, jsou naprosto skvělý. Musím se přiznat, že u knihy jsem se fakt bála a při každém sebemenším zvuku v bytě jsem sebou trhla a poslouchala, jestli se zvuk ozve znovu. Doporučuju lidem, kteří se rádi bojí!

Meggie7
05.10.2020

skutečný příběh policisty z New Yorku... opravdu se toto v dnešní době děje? trochu mě to děsí, ale asi ano. zajímavá, místy děsivá

Fenix188
23.08.2020

Dobrá kniha. Kdo jednou potkal démona, tak ví..

rutto45
18.08.2020

Lacná alternatíva Blattyho Exorcistu.

Vampirosa
27.07.2020

Pro čtenáře, kteří jeví zájem o temné síly a boj s nimi, je tohle rozhodně zajímavé čtení. Kniha má určitě něco do sebe, ale časem může začít trochu nudit, protože některé případy jsou si vesměs velmi podobné a v každé kapitole je zdůrazňována důležitost víry v Boha. Chápu jeho nezaměnitelnou roli, ale není třeba si ji připomínat každých 5 minut. Zaujme jen vybrané čtenáře.

vera4669
07.06.2020

Za mě bohužel nic extra, některé pasáže jsem musela přeskakovat...neurazí ani nenadchne

Lukáš987
26.05.2020

Za mě super kniha, čtivá a napínavá (řekl bych lepší jak film) - Ve filmu je použito jen nepatrné množství knihy - což je škoda. Možná se vám bude zdát, že je tam moc náboženství, ale to k tomuhle tématu prostě patří. Protože jestli tady něco je, tak nám to Sarchie alespoň trochu přibližuje a vysvětluje. Pokud tuto knihu přečtete, rozhodně doporučuji i knihu Démonologové (Ed a Lorraine Warrenovi) o kterých se v této knize Sarchie hodně zmiňuje..