Chraň nás od zlého

Ralph Sarchie pracuje jako policista v 46. newyorském okrsku v jižním Bronxu. Kromě toho se ale zabývá i tajemnem, jak tomu sám říká. Vyšetřuje případy démonické posedlosti a asistuje při exorcismu, při vymítání nejhoršího – a nejnebezpečnějšího – nepřítele lidstva. V této knize zobrazuje neuvěřitelné skutečné zločiny a případy nelidského zla, které nebyly nikdy vyřešeny, objasněny ani pochopeny. Vyškolen v rituálech exorcismu a jako očitý svědek mnoha případů démonické posedlosti líčí své zkušenosti s dosud nevysvětlitelnými jevy, které na stíny přicházející z temnot vrhají nové světlo. Seznamuje čtenáře s hierarchií pekla na zemi a odkrývá odporné rituály kněze Pala Mayombeho. Vypráví strašidelné historky ze života: příběh mladé dívky, jejíž nevinnost je pošpiněna inkubem; o domě napadeném zlomyslným duchem nevěsty zavražděné v 19. století; o smrtelném hříchu; o zloději duší; o bloudění ztracených duší; o nešťastném muži, který se měnil ve vlkodlaka; popisuje temné stránky soužití se sousedy věnujícími se satanismu a jiné. Všechna tato odhalení jsou znepokojujícím spojením mezi „tradičním“ zločinem a mrazivými hrůzami nadpřirozeného světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/209620/chran-nas-od-zleho-j25-209620.png 3.4140
Literatura světová, Detektivky, Povídky
Vydáno, Noxi

Beware the Night, 2001

Kniha Chraň nás od zlého

doffydee

Řekla bych to si takhle:

Přečíst ZAPRVÉ knihu a posléze vyhledat stejnojmenný film, který nemá., za mě, s knihou NIC společného co děje týče. Upřímně? Za mě bylo zklamaní ve formě filmu! :D Kdyby se režisér řídil knihou byla by to bomba!

DOPORUČENÍ: Kdo nevěří na duchy a démony, vymítaní apod, tak tu knihu prosím nečtěte :) Nebude se Vám zaručeně líbit!

Já jsem knihu četla 2x.
Poprvné jsem ji začala číst večer před spaním, po přečtení pár stran jsem usoudila, že bude lepší knihu číst za bílého dne. I přes to, že jsem knihu začala číst přes den, tak jsem ji nedočetla, skončila jsem někde v polovině. Proč? Byla jsem tak strašně kur*** posraná - hlavně v noci a později dokonce přes den. Snažila jsem se neposlouchat, jak mi doma křupou parkety a praská v topení, však to asi znáte :)

Po druhé jsem se tedy odhodlala, že to prostě dočtu - dočetla jsem, ale měla jsem pár neklidných nocí, mám-li být upřímná.

Za mě asi první duchařská tedy hlavně démonská kniha, která mě dostala fakt do kolen a bála jsem se...

Kniha jde defakto hned k věci a vy víte o co jde - začíná to velmi ''klidně'' od nějakých počátečních příznaků posednutí až samotné vymítaní ďábla. Autor mistrně popisuje posedlost, že je až tak uvěřitelné, vy se bojíte zda nejste posedlí i vy a doslova se modlíte, aby někdo nebo NĚCO neposedlo Vás.
Tyto fáze popisuje hlavní postava Ralph Sarchie.

Co se týče boha - je pravda, že to tam je ale pouze z jednoho a jediného prostého důvodu - bez boha a víru v něj to protě nejde - pokud tedy potřebují vymítat ďábla.
Nejsem věřící a knihu v náboženském duchu bych si nikdy nekoupila, ale tady v této knize to prostě bez boha nejde - i když je to pro někoho ''děsná'' nuda :)

Za mě krásných 5*****
protože jsem se fakt bála a tak to u hororu má být - BÁT SE, bát se jít v noci na záchod, či se bát podivných zvuků, které si samozřejmě chcete logicky odovodit, ale buďme upřímní někdy i když se 100% snažit věřit, že škrábaní ve zdi jsou jen trubky - tak máte prostě stáhlé půlky k sobě a není Vám dvakrát příjemně :)

- myslím si, že kniha by měla být daleko lépe ohodnocena :)

Leena

Za mě tedy neskutečná nuda..Spíš mi to připadalo jako osvěta za víru v boha, scény popsané vesměs v náboženském duchu a nudně..Nedočetla jsem..

yandýs9

Byla chyba vidět nejdříve film a pak sehnat a číst knihu. Byla jsem zklamaná a od půlky až znuděná. Zdálo se mi, že se to pak nikam nehýbalo, a byl to jen kolotoč podobných příběhů. Pro příště si budu pamatovat, že nejdřív kniha a pak film!

Termina

Snažila jsem se najít více knih od autora ale bohužel nejspíš žádné nejsou .. když už duchařina tak takováhle je pro mě více než zajímavá ..

Alexxxka

Nemůžu si pomoct ale pro mě to byla celkem nuda...

Zboznujuknihy
26.12.2018

Kniha nebyla úplně špatná, jen mi trošku vadily ty dlouhé, nábožensky zaměřené pasáže.

the_res13
11.09.2018

Po shlédnutí filmu byla pro mě kniha spíše zklamáním. Čekala jsem jeden strašidelný příběh, místo toho jsem se dočkala zkrácené verze Bible s přílohou 1000+1 důvodů proč milovat Ježíše. Zpočátku byli sice příběhy poutavé, ale už od poloviny knihy jsem v nich nacházela stále víc a víc stejných prvků, takže ani fakt, že se jedná o skutečné příběhy, na čtivosti nepřidal. Pro kolegy nevěřící mohu tedy doporučit pouze filmovou verzi.

jane4229
21.05.2018

Jednotlivé případy jsou dobré, snad i trochu děsivé při představě, že by se to stalo vám, ale to okecávání okolo byl děs. Pořád dokola to samé a přeskakování podle toho jak si Sarchie vzpomněl najednou na jiný případ to taky dost narušuje. Tentokrát musím říct, že se mi film líbil víc, i když toho moc s knihou společného nemá.