Vodní labyrint

Mladá archeoložka Afdera Brooksová se dostaví k smrtelné posteli své babičky, výstřední milionářky a sběratelky umění. Ta Afdeře svěří dědictví bezpečně uložené v jedné americké bance - starobylý rukopis. Afdera podniká cestu kolem světa, aby odkryla záhadný obsah tohoto dokumentu. Cesta vrcholí v Benátkách ve vodním labyrintu. Z Vatikánu zasahuje intrikující kardinál Lienart, který se všemožně snaží zabránit odhalení, jež by mohl přinést poničený pergamen....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161416/vodni-labyrint-161416.jpg 3.177
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Panteon

Laberinto de agua, 2011

Kniha Vodní labyrint

Dvounožec
17.11.2021

Ono by to bylo opravdu dobré nebýt nelogičností, berliček a děr v příběhu.

iveta3689
06.04.2020

Tento typ konspiracnich knih ve stylu Dana Browna nebo Steva Berryho mam rada. Neni to tak dobre, jako u zminenych autoru, dialogy jsou trochu krkolomne a nektere fraze se opakuji do zblbnuti. Autor, mozna dost zbytecne, rozehral v pribehu hodne postav. Nektere pasaze byly dost naivni (treba pri autonehode policii vubec nevadi, ze je zarazeny neutral?!). Take me trochu zklamal nazev. Tesila jsem na prostredi Benatek, ale do nich se hlavni hrdinka jezdila jen vyspat. Ale celkove to bylo ctive a napinave. Je to oddychovka, u ktere nemusi ctenar premyslet.

CharlesWard
06.04.2018

Zklamání. A zmínění Dana Browna na obálce je pouze marketingový trik.

Iva B.
27.03.2017

Konspirační teorie, vraždy, historie, náboženství.. Me to bavilo , i když to určité není to nejlepší, co jsem kdy četla. Ale s Danem Brownem bych to nesrovnávala, to je docela jiná liga

jsvagr54
04.11.2016

Mrazivý příběh, nenechal mě vydechnout. Afdera jako hlavní postava velmi zajímavá, stejně jako téma Opus dei- hned po zednářích dle mého názoru nejožehavější téma co se tajných společenství týče.

orinka3
31.08.2016

Mé počáteční nadšení s přibývajícími stránkami uvadalo, až uvadlo dočista. Příliš mnoho konspirace, hromady mrtvol, krve a jedu, Vatikán zpodobněný jako doupě zfanatizovaných jedovatých zmijí. Vraždící katoličtí kněží...tomu se fakt věřit nedá. Navíc do omrzení opakovaná hláška "silentio..." a "fructus..." to dorazila - konec jsem prolistovala a zjistila, že jsem o nic nepřišla. Četba z nouze, je to v podstatě senzacechtivý brak, těžící z Dana Browna.

Pavlnka
03.12.2015

Kniha mě tedy dost zklamala. Četla jsem, že je srovnatelná s knihami Dana Browna, ale to leda námět, který byl opravdu zajímavý. Kniha samotná byla velké zklamání, šroubované a nevěrohodné rozhovory, fádní a vlastně nijaké zakončení. Prostě fakt zklamání.

TeaPeter
28.07.2015

Kniha ve mne vzbudila hodně rozporuplné pocity. Námět je zajímavý, ale podání je takové... naivní (?). No jako bych se na Anděle a démony díval optikou Medvídka Pú. Ale jedna myšlenka mi přece jen v mysli po přečtení zůstala: Pokud se dá dohromady lidská zaslepenost, fanatismus a odtržení od reality světa, tak to má naprosto katastrofální následky.