Skandální odhalení

Námětem knihy je sexuální obtěžování uvnitř firmy zabývající se počítačovou technikou, nezvykle je postiženým muž, nikoli žena. Zároveň velice pečlivě pomalu odhaluje taje firmy, vnitřní strukturu a konexe.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26162/skandalni-odhaleni-kan-26162.jpg 4.3112

Disclosure (1994)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Baronet

JessieEx

Na tuhle knížku jsem se chystala pěkně dlouho a jsem ráda, že jsem se k ní (už ani nevím jak) dostala. Styl, jakým je psaná, je pro mě nový, s takovým jsem se asi ještě nesetkala - dopodrobna je tu líčen pracovní den našeho hrdiny, včetně chodu firmy, kde se celá zápletka odehrává. Přesto není nudný. Stejně tak zápletka je originální a jde proti "genderovým" (nesnáším to slovo) stereotypům. Celé to bylo napínavé a moooc se mi to líbilo!! Sandersova firma jakoby byla modelem dnešní společnosti a vůbec mě nepřekvapuje, že se příběh odehrává na základě skutečných událostí.
Ano, ženy umí být brutálními sexuálními predátory :)

Sandruš

Kniha byla skvělá. Doporučuji.

zahadum

Veľmi dobrá kniha o perfektne detailnom opise fungovania jednej veľkej IT firmy kde došlo k sexuálnemu obťažovaniu. Crichton odborne opisuje štruktúru firmy, jej systém, vedenie..právnické veci..to všetko ma naštudované. Geniálne je to,že tie opisy nenudia..naopak poučujú a sú šikovne zakomponované do deja. Postavy sú uveriteľné a celé to pôsobí až dokumentárne realisticky. Veru v Amerike krajine falošnej pretvárky a tzv slobody si musíte sakra dať pozor na vaše správanie..sa k menšinám,deťom, ženám..atď...kniha ale výborná..film sa z ďaleka nechytá aj keď je to dobrá adaptácia.

Zoy
12.12.2017

Kniha se mi líbila, i když jsem musela v dnešní době určité pasáže přeskakovat. Aspoň jde vidět, kam se dostal svět v moderních technologiích

rodak
08.11.2017

Film jsem viděl před lety.Kniha je o hodně lepší,mooc mě bavila.

CharlesWard
22.10.2017

Tak trochu jiný Crichton.

cantona
20.10.2016

Tato kniha nezklamala ba naopak měla spád a narozdíl od jiných knih Michaela Crichtona neměla žádná hluchá místa. Jelikož jsem viděl dříve film tak mě vyvrcholení románu nepřekvapilo. Samozřejmě tam rozdíly byly, ale nebyly velké. Ale kniha se mi opravdu líbila. Takže spokojenost. Zde se Crichton zabývá sexuálním obtěžováním mezi nadřízeným x podřízeným ve velké firmě.

Plútarchos
31.07.2016

Tomáš Sanders čelí sexuálnímu obtěžování (harassmentu) ze strany své nové nadřízené Meredith Johnsonové, se kterou měl před více než deseti lety intimní poměr. Dnes je ale šťastně ženatý, je otcem dvou malých dětí a nemá v úmyslu mít na pracovišti poměr se svou novou šéfovou. Celá aféra, která může ohrozit plánovanou fůzi firem, postupně přeroste v boj mezi Tomem a vedením firmy DigiCom. Tom Sanders postupně odhaluje intriky a pozadí celé aféry. Není vůbec jednoduché obstát v souboji s pomluvami a manipulacemi ze strany vedení firmy. Tím, že celý případ má i technické motivy (skoro detektivní zápletka a pátrání) je kniha čtivá a poměrně napínavá. Dnešní technicky znalý čtenář se možná nostalgicky pousměje nad tehdejším stavem nejmodernější techniky, ale i to zapadá do reálií doby. Je to vcelku příjemné čtení...

zimela
18.04.2015

Hodně jiný Crichton. Zcela určitě jeho nejpsychologičtější počin. Zároveň je znát, že si autor nějakou tou firmu prošel (pár jich i řídil) a docela hezky ukazuje, jak snadně umí tahle říše interního fungování mávat s lidskými životy. Snad se nedožiju korporátních vlád; už vidím, jak úspěšně si půjdu stěžovat k Mitsubishi soudu. Slabších 5*****

Zuzu88
18.09.2014

Opravdu hodně čtivé a zajímavé.Nezbývá než doporučit.

llor
12.01.2014

Kniha se opravdu dobře čte, ale promiňte pánové, ten Tomas byl pěkný jelimánek. Pořád tam je jak v Jiříkově vidění, pomalu jsem měla pocit, že on žije někde na obláčku a realita se odehrávala a odehrává někde hluboko pod ním a pak je překvapený, když mu jiní prozradí velice důležité události JEHO života.
Ale jinak téma je opravdu "současné", dobře vykreslené, děj má spád. Knihu doporučuji.

mgeisselreiter
15.11.2013

Kniha se výborně čte. Také je velmi realistická, nic extra přehnaného. Je to opravdu hodně ze života, kdy je člověk vmanipulován do prakticky neřešitelné situace. Také film jsem dřív viděl a byl povedený. 15.11.2013, 95%.

Kodetka
28.08.2013

Hlavním tématem knihy je sexuální obtěžování. Při aktu čtenář ale nemá pocit, že by "to" jedna ze stran nechtěla. Tak v čem je zakopaný pes? Příběh má větší hloubku, je napínavý a výtečně zakončený. Samozřejmě, že člověku nezbyde než fandit muži, poněvadž žena zde představuje bezpáteřní, ale geniální mrchu.:-)

wewercak
19.08.2013

Po knize jsem šáhl více méně náhodou, protože mě zaujaly první stránky knihy. Sice jsem se spletl a obsahu knihy, ale i tak jsem ji "shlnul". Líbili se mi právnické přestřelky, intriky na vysokých místech a také pomalé odhalování skládačky.

Hlavnímu hrdinovi jsem fandil a přál, aby to všem natřel, ale konec ve stylu "Deux ex machina" mě trochu zklamal, avšak i tak má po přečtení kladné pocity.

Fiza
08.08.2013

Ani nevím co mě přivedlo k tomu, abych si Skandální odhalení přečetl. Zřejmě to byl Jurský Park a potřeba přečíst si něco dalšího od Crichtona.

Čtení románu, který se zabývá výpočetní technikou devadesátých let minulého století je rozhodně zajímavým a občas vtipným zážitkem. Co se ovšem týká hlavní dějové linky, zde k smíchu nebylo naprosto nic. Představa, že takto to fungovalo a jistě i nadále funguje (nejen) ve velkých firmách je poněkud zneklidňující...ovšem jaký jsme si ten pobyt na Zemi připravili, takový ho máme.

Knížka se četla výborně a když vynechám epizodku s koridorem, která mě značně nebavila - snad také proto, že virtuální realita v této podobě je touto dobou celkem mrtvá - zůstane mi výborný zážitek z parádního čtení.

Film jsem neviděl, což je nejspíš dobře, protože by mi to značně narušilo moji fantazijní linku.

Aliii
07.09.2012

Knihu jsem četla v originále a musím říct, že se mi líbila víc než film (film jsem viděla dříve). Od Crichtona si určitě přečtu ještě nějakou další knihu.