Skandální odhalení

Námětem knihy je sexuální obtěžování uvnitř firmy zabývající se počítačovou technikou, nezvykle je postiženým muž, nikoli žena. Zároveň velice pečlivě pomalu odhaluje taje firmy, vnitřní strukturu a konexe.

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26162/big_skandalni-odhaleni-kan-26162.jpg 4.3141
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Baronet, Knižní klub

Disclosure, 1994

Kniha Skandální odhalení

čef
23.03.2021

Dnes už trochu retro, jak technika, tak vztahy na pracovišti podstatně pokročily, vždyť už také od vydání knihy i od filmu uteklo skoro 30 let. Přesto je to román, který stojí za přečtení, úžasné jak autor dokázal vystavět napínavý příběh na toto téma. Přitom nic nezjednodušil, čtenář dostane velkou dávku pravdy a o to určitě šlo.

andrii24
05.01.2021

Odstrojí, položí, poníží vztyčené, styčné postavení... muže. Žena vamp = pád ze světel ramp, a nebo je tomu naopak? Hráčce - kočce, která mu jde po krku, zatáhne dráp, temné "Lady Mrakodrap," v nejvyšších patrech, udělá křup, podpatkům mat. Pořádný humbuk kvůli neřádné logice ambicí.

jarin58
26.12.2020

Od každého něco,nekalé praktiky ve firmě,sexuální obtěžování,honba za penězi.Film jsem neviděl,ale kniha je skvělá.

PetrCepek
05.01.2020

Chytře napsaný příběh, na svou dobu výborně natočený film o takovém jiném MeToo

Igor1311
27.01.2019

úvod mi prišiel trocha kostrbatý, no neskor dej nabral na obrátkach a bola to skvelá jazda. Tentokrát tam autor nedal mnoho technických detailov, ale sa sustredil len na právnickú stránku a vzniklo, aspon pre mna, jedno z jeho najlepších diel

JessieEx
24.10.2018

Na tuhle knížku jsem se chystala pěkně dlouho a jsem ráda, že jsem se k ní (už ani nevím jak) dostala. Styl, jakým je psaná, je pro mě nový, s takovým jsem se asi ještě nesetkala - dopodrobna je tu líčen pracovní den našeho hrdiny, včetně chodu firmy, kde se celá zápletka odehrává. Přesto není nudný. Stejně tak zápletka je originální a jde proti "genderovým" (nesnáším to slovo) stereotypům. Celé to bylo napínavé a moooc se mi to líbilo!! Sandersova firma jakoby byla modelem dnešní společnosti a vůbec mě nepřekvapuje, že se příběh odehrává na základě skutečných událostí.
Ano, ženy umí být brutálními sexuálními predátory :)

Sandruš
18.06.2018

Kniha byla skvělá. Doporučuji.

zahadum
06.03.2018

Veľmi dobrá kniha o perfektne detailnom opise fungovania jednej veľkej IT firmy kde došlo k sexuálnemu obťažovaniu. Crichton odborne opisuje štruktúru firmy, jej systém, vedenie..právnické veci..to všetko ma naštudované. Geniálne je to,že tie opisy nenudia..naopak poučujú a sú šikovne zakomponované do deja. Postavy sú uveriteľné a celé to pôsobí až dokumentárne realisticky. Veru v Amerike krajine falošnej pretvárky a tzv slobody si musíte sakra dať pozor na vaše správanie..sa k menšinám,deťom, ženám..atď...kniha ale výborná..film sa z ďaleka nechytá aj keď je to dobrá adaptácia.