Testament

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Míroví vyjednavači, kteří trpělivě hledají východisko z dlouholeté bezvýchodné arabsko-izraelské krize na Středním východě, stojí krůček od úspěchu. Dvě násilná a zdánlivě spolu nesouvisející úmrtí - profesora Šimona Guttmana, domnělého atentátníka na izraelského ministerského předsedu, a archeologa Ahmeda Noura, domnělého kolaboranta s Izraelci - však zhatí jakékoli naděje na smírné řešení konfliktu. Americká vláda sáhne po svém posledním trumfu a vyšle do Tel Avivu bývalou excelentní vyjednavačku Maggie Costellovou. Ta je však záhy vtažena do pátrání po příčínách obou úmrtí a zjistí - i za pomoci oblíbené počítačové on-line hry Second Life -, že mezi oběma zavražděnými, byť každý z nich patřil do opačného tábora, existovalo pevné osobní i profesní pouto, a že jejich smrti předcházelo objevení něčeho, co by mohlo mít pro urovnání nesmiřitelného sváru arabského a izraelského národa zásadní význam. Veřejné odhalení tohoto objevu nesmírné historické hodnoty však není v zájmu všech zúčastněných stran a Maggie se o tom brzy přesvědčí na vlastní kůži......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/1441/testament-1441.jpg 415
Žánr
Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

The Last Testament, 2007

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Testament

Přidat komentář
CharlesWard
06.08.2017

Další historický semitsky zaměřený thriller. Autor zřejmě píše podle jedné šablony. Tak nějak to jednoho po čase už začne unavovat.

Juicyk
12.10.2013

Když jsem knihu začala číst, říkala jsem si, že to bude asi první kniha, kterou opravdu do konce nedočtu. Ale po přečtení komentáře níže, jsem si řekla, že tomu dám šanci. A opravdu, po první čtvrtině se začíná konečně rozvíjet příběh a i mě nakonec autor vtáhl do děje.
Velice dobře propletený (a musím uznat, že i zajímavý) příběh, který mě donutil číst dál, abych se dozvěděla, jak to nakonec celé dopadne :)

evasamankova
05.03.2013

První čtvrtina knihy se dosti politicky vleče, ale co následuje pak, je spanilá, napínavá, originální, poučná a překvapivá autorova jízda, před níž smekám.