Sémě mrtvých

Příběh začíná brutálním zmasakrováním mladé ženy, vykonaném se zběsilostí hodnou upírů, jejichž vyhlazování zasvětil Harry Keogh svůj život. Nekroskop je požádán, aby případ vyřešil… Požádán mrtvými oběťmi bestiálního vraha. Harry nedokáže žádost mrtvých odmítnout, i kdyby ho to mělo stát duši. V odvěké bitvě s upíry lidstvo konečně vítězí a smete upíry z povrchu Země – díky Harrymu, jeho týmu mentálně nadaných špionů a Faethoru Ferenczymu, dávno mrtvému „otci“ pozemských upírů, který zradil svůj vlastní druh. Ale Harryho spojenectví s Faethorem si vyžádá hrůznou daň – samo Harryho lidství je napadeno upířím zlem, usídleným v jeho mysli… Nekroskop V. – Sémě mrtvých uzavírá brilantní pentalogii o Nekroskopu – člověku, který stojí za mrtvými a čelí přízračnému zlu Vampírů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/3029/nekroskop-v-seme-mrtvych-3029.jpg 4.493

Nekroskop 5.

Horory, Romány, Fantasy

Vydáno: , Polaris

Deadspawn, 1991

Kniha Sémě mrtvých

Usire

Velmi rozporuplná kniha. Velká část je opravdu dobrá a má i nápad, ten zbytek je totální odpad se silnou pachutí recyklace z předchozích dílů, postavy se chovají zcela nelogicky a čtenář má chuť knihu hodit do ohně. Přijde mi, že hlavní hrdina Harry velkou část knihy nepoužívá ani mozek, ale jen instinkty, protože jeho dějová řešení jsou naprosto katastrofální.

Hzjena
21.02.2020

Tak máme zde výcuc od uživatele eraserhead, takže k ději už nic dodávat nemusím. Jen moje osobní dojmy nebyly tak horké. Potvrdilo se moje podezření o zákeřných výtrusech upířích hub (opět se autor ospravedňuje nějakým blábolem o tom, že ani sami upíři nevědí jak jejich těla pracují...). Dějová linka s Penny se mi moc líbila, jen mě malinko zarmoutilo, jak autor všechny hlavní postavy začal kosit hlava nehlava (nechápejte mě špatně, nevadí mi když hl. postavy umírají, ale musí to mít nějakou grácii a vnitřní pohnutí [jak to umí japonci], takhle mi přišlo, že to autor chtěl nějak ukončit, tak bezhlavě nechal každého umřít při první příležitosti.) Kupodivu mi bylo asi nejvíce líto Darcyho. Z pobočky E se stala nemilosrdná smečka lovců čehokoli co jen trochu smrdí upírem. Bylo znát že autor nechal ožít některé postavy a pak nevěděl co s nimi dál, tudíž tam byli úplně zbytečně a jen vyplnili prázdné stránky.

Co se týče Hvězdné strany....začátek byl pro mě utrpení, protože se nic nového vlastně nedovíme (páč má Šejtán v pi*i paměť - nepřekvapivě) a jen sledujeme hašteření zbylích Vampířích vládců. Pak nám autor nechal ožít údajně mrtvou Keren jen proto aby s ní mohl Harry rozjet nekonvekční způsoby sexuálních praktik. Selenka na Sluneční straně nepřekvapivě skončila fiaskem, páč Harryho syn vlastně nebyl úplně tak ok jak předestřel v minulé knize. Prostě je jedno co napíše v epilogu, protože to v další knize zvrátí na pár stránkách, aby měl jakous takous zápletku.

No a nakonec to zazdil. Někteří čtenáři by si mohli myslet, že už definitivně, protože Harry skončil, upíři byli odňůkováni na atomy a Šejtán se vrátil zpět do minulosti kde začal, ale to by nebyl Lumley aby to zas nějak neotočil a nevymyslel nějaké to ALE....

TERRORDROME
22.09.2019

Minulý diel bol nebezpečne rutinne-recyklačný, s týmto je to trochu komplikovanejšie. Základom je nekroskopova premena na vampíra, keďže ho mentálne znásilnil hnusák Faethor a Harry sa tak pomaly stáva vyvrheľom po ktorom idú jeho bývalý kolegovia a aj mŕtvy ( ktorý ho dovtedy zbožnovali a neváhali kvôli nemu kedykoľvek vstať z hrobu aj vo forme stáročných franforcov ) mu dali košom, lebo s upírom sa nebavia, HOWGH! K tomu je prilepený Harryho posledný prípad, po ktorom plánuje nadobro vziať roha z našej dimenzie. Úlohou je chytiť úchylného nekrofilného nekromanta znásilňujúceho svoje obete do ručne vyrezaných dier ľubovolne po tele, tak aby to cítili aj po smrti. No a medzitým ešte prcnutá linka z hviezdnej strany s vampírmi v ľadovom vyhnanstve plánujúcimi čo ďalej. Táto časť sa mi páčila, len som si nevedel dosť dobre predstaviť kam ( a či vôbec ) to nakoniec môže viesť. Nuž, viedlo aj keď tá záverečná kucapaca pôsobila opäť v celkovom kontexte tak nejak divne dolepene a hrrr, ale zasa horiace kríže, zvracanie granátov, atómový blitzkrieg a satan so stratou pamäti je zaujímavá kombinácia. Plus vampírsky sex s nevídanou telesnou akrobaciou. Takže to bolo síce preplácané, ale došlo solídneho konca, každopádne to vidím na tri.

Hiragaen
30.11.2017

Poměrně slušné zakončení základní ságy a Harrym, ale asi mohlo být i lepší. Také mě maličko iritovali části z Hvězdné strany.

CharlesWard
10.01.2017

Nejsem ani zdaleka tak nadšen jako ostatní. Klasická linie ze současnosti, je v tomto případě, částečně narušena podivnými záblesky z minulosti, které se odehrávají úplně jinde. Navíc se závěr knihy, se děje právě "jinde" a tak nějak mi připadalo, jako by byl celkově násilně useknut. Brian se asi chtěl hlavní postavy už jen rychle zbavit, a tak šla logika stranou. Zatím u mně z 3. dílů pentalogie stále vede ten 2.

Richie1
24.10.2014

Završení základní série o nekroskopovi Harry Keoghovi - ani pátý díl neztrácí nic ze své originality a děsivosti. Harry Keogh je podroben vůbec nejtěžší zkoušce - skoro po celý život bojoval proti upírům a když se zdá, že v tomto boji konečně zvítězil, vypadá to, že on sám bude muset bojovat proti upíří nákaze. A speciální britská pobočka E, které vždy pomáhal proti těm nejhorším nepřátelům lidstva, se teď možná obrátí proti němu...
Harry musí splnit slib mrtvým a najít bestiálního vraha - ale stihne to, než možná upíří nákaza zničí i jeho, nebo než si ho najde pobočka E?

Pět základních dílů o Nekroskopovi vřele doporučuji všem milovníkům upírů - těch starých děsivých a vraždících upírů (tedy žádný sladkobolný Edward apod :-). Lumley posunul upírské téma o hodný kus dopředu.

Bob34
17.08.2014

Moc pěkná knižka

pikacka
01.10.2013

opět tento díl nezklamal. Napínavé , super děj a už se těším na další díl :-)