Město strachu

Sâo Carmino je „blažené město" vybudované v amazonském pralese, pozemský ráj bez nadřízených úřadů. Vládne mu Učitel, který jako ve škole známkuje všechny obyvatele za jejich skutky podle svých vlastních pravidel, přičemž dbá na rovnováhu mezi dobrými a špatnými známkami. „Obyvatel města smí zabít kohokoli, pokud jindy zachrání dítě z hořícího domu" - dobrý skutek zahladí špatný skutek. Celková známka musí být průměrná, jinak ihned následuje trest a žák nebude žít dlouho... Jedno pravidlo je ovšem svaté: dbát na zájmy města a nedotknout se ho ani neuctivým slovem. Známky za tento prohřešek jsou nejhorší! Město se však rozkládá na území, na němž odedávna žily opice, které se nepřestávají domáhat svého vlastnického práva. Již ovládly hřbitov, ležící za hranicí města, neboť obyvatelé nesmějí myslet na smrt. Celé Sâo Carmino je přitom jedním velkým luxusním domovem důchodců! Opice se stávají drzejšími a agresivnějšími, odvažují se do ulic, již útočí na psy... Prý také vyhrabaly a otevřely rakve a požíraly lidské ostatky. Duše zemřelých do nich vstoupily a nyní přicházejí zúčtovat. Obyvatelé města jsou bezbranní, dochází k nevysvětlitelným úmrtím, strach se šíří městem... Navíc se ve městě objevil Matt Meetchum, údajný novinář vyslaný odborným časopisem zaměřeným na architekturu. Většinu času však tráví slíděním, které má s urbanismem pramálo společného. Před rokem totiž vzrušila město pozoruhodná loupež - z vyhlášeného klenotnictví zmizely diamanty za milion dolarů. Lupič nebyl nikdy vypátrán a lup zmizel beze stopy... ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/65_/65177/mesto-strachu-65177.jpg 3.322
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Plejáda

Ceux qui dorment en ces murs (2009)

Kniha Město strachu

padr
07.02.2017

Tohle se moc nepovedlo, nevěrohodné, překombinované, neuvěřitelné.

CharlesWard
05.09.2016

Po prvotním rychlém seznámení se s hromadou postav, se autor soustředí spíše na ty vedlejší. Zklamalo mě vyústění linky s Učitelem a onen na obálce tolik proklamovaný hon na diamanty, 3/4 knihy jako by na něj autor úplně zapomněl, a když si na něj v závěru zase vzpomene, snaží se jej ukončit co nejrychleji to jde. Kniha, plně odpovídající ceně kterou jsou za ni dal. Za těch 50,- Kć to stálo, koupit to za víc, tak si asi rvu vlasy z hlavy...

GrasselováL
20.05.2016

Utopická vize města se mi velmi zalíbila. Známkování a následné trestání občanů je velmi zajímavá myšlenka, která mě přinutila se zamýšlet nad tím, co by kdyby...:) Některé kapitoly nudnější, ale od autora si určitě něco přečtu.

Johanita
02.02.2015

Líbí se mi autorův styl psaní i překlad, knížka mi přišla čtivá, tenhle žánr miluju, naprostá spokojenost!

ferda
25.09.2014

Dobrá kombinace, dobrý prostředí. I když je to vymyšlené ,tak o Brazílii a jejím amazonském pralese¨jsem toho moc nečetl.

kannibal28
27.06.2014

zo začiatku nič moc ale časom to nabralo grády tak že spokojnosť

felia
31.12.2013

Považuji se za rychlého čtenáře. Čtu cokoli, leč tato kniha mě, bohužel, příliš neupoutala. Patří mezi jednu z mála, které jsem nedočetl a nepustím se do žádné další autorovy knihy. Těší mě, že jsou čtenáři, kterým se kniha líbila. Pro mě není důležitý obsah, ale autorův styl.

neta
19.06.2013

Přečetla jsem za jeden den. Výborný příběh, v knize se prolíná spousta dějů i postav, příběhy reálné i legendy.

Serge Brussolo
francouzská, 1951