CharlesWard CharlesWard komentáře u knih

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank byla dokonalá. Zbytek jsem už bohužel četl jinde.

12.12.2021 3 z 5

Komunita truchlících Komunita truchlících Jeffery Deaver

Klasický výplňovitý díl v sekci prostřední v řadě. Hlavní příběhová linka byla tentokrát ještě o kousek nudnější, než u prvního dílu. Bonusové body dávám za těch pár stránek, posunujících linku vedlejší linie z minula. Tak snad bude ten 3. díl stát za to!

11.12.2021 1 z 5

V duchu Edgara Allana Poea V duchu Edgara Allana Poea * antologie

Divná sbírka. Některé povídky bez vyjímek výborné (Grabinski), ale valná většina spíš fantasy než horror. Jsem docela rád, že už je to za mnou.

10.12.2021 2 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Šaty s vlečkou, botky vyšívané, ale thriller s Davidem Rakerem to však není drahý pane!

05.12.2021 2 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Neskutečně nadupaná sbírka. Tohle si prostě zaslouží trochu přestřelit.

30.11.2021 5 z 5

Hra na nikdy Hra na nikdy Jeffery Deaver

Tohle mi zkrátka nesedlo. O čemž svědčí i to, že jsem během závěrečného odhalení začal přemýšlet, a kdo že je vlastně tohle? Nebo třeba to, že mě místo hlavního příběhu víc zaujala vedlejší linka s Colterem a nebo vývoj jeho pseudovztahu. Naštěstí se ještě můžu vrátit Rhymeovi.

27.11.2021 2 z 5

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Čtivé, ale to jsou vlastně všechny dosud vydané knihy autora.

24.11.2021 3 z 5

Písek Písek Hugh Howey

Opravdu bych si přál, abych mohl dát 3 a více hvězd. Jenže... Cca 70% knihy se někam nějakým způsobem ubírá, když v tom najednou Hugo spláchne většinu, do té doby slušně rozjetého, příběhu do písku! Taky upřímně nechápu, proč má kniha svého vlastního záporáka, když se v knize objeví asi 2x a už o něm do konce nic neslyšíme. No a korunu celé patálii nasazuje závěr, který je....nepodařený a neskutečně useknutý.

17.11.2021 2 z 5

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

Doteď jsem si myslel, že autorova nejnudnější kniha je Kamenná opice. Ó, jak jsem se mýlil.

Chudák Jeffery jako by tu snad oni nevěděl, o čem to vlastně píše. BUM historická zápletka, která nemohla být hůře zvolena, BUM zvrat(ek)1, dochází mi nápady BUM zvrat(ek)2, krucipísek ono to vlastně nedává smysl.....BUM zvrat(ek)3, a na závěr tramtadadá, pozor, teď to opravdu nebudete čekat..... BUM zvrat(ek)4.

Sorry Jeffe, dávám jednu hvězdu za snahu.

Korunu tomu všemu pak nasadil, můj ebook s tiskovými chybami, až jsem se v průběhu thrilleru měl místy chuť rozřechtat na celé kolo. Složeniny typu Khom a podobné, teď asi dlouho nevyženu z hlavy...

11.11.2021 1 z 5

Hodiny z kostí Hodiny z kostí David Mitchell

První část knihy je naprosto strhující, a nějak jsem se od ní nemohl odtrhnout. Poté bohužel následují 2 naprosto vatovité části, doplněné opět zase jednou trochu více příběhovou, a vskutku podivná poslední část. Těžko to nějak víc hodnotit.

30.10.2021 3 z 5

Železný anděl Železný anděl Alan Campbell

Kniha si mě bohužel nezískala. Opravdu jsem se těšil na něco ve stylu parádního prvního dílu, ale dostal jsem plod rodinného sexu mezi steampunkem a new weirdem. Tohle bohužel autorovi nevyšlo a naprosto proto chápu, proč se nikdo nikdy neobtěžoval (a už asi ani nebude) s překladem závěrečného dílu.

25.10.2021 2 z 5

Království Království Jo Nesbø

Nějak už to prostě není ono. Chvílemi mi to až nepříjemně připomínalo VKV a Rodinná pouta.

21.10.2021 1 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Povídky Londýn, Naušnice a Odpad mě bavily. Už tak útlou knihu, bohužel tvoří další 4, kde totéž už říct nemůžu.

17.10.2021 2 z 5

Rybář Rybář John Langan

Jedno si ujasněme hned na začátku. Mám rád Lovecrafta. A to docela dost. Jenže u Rybáře mám zásadní problém. Není to H.P! Naprosto chápu, čeho se John snažil dosáhnout, ale bohužel to v Rybáři nefunguje. A tím myslím vůbec!

Proč tedy ty 3 hvězdičky? Protože pokud se horko těžko prokousáte první a třetí částí knihy, dostanete se k té libové prostřední, která je epická, zajímavá a dobře napsaná. Jen by bohužel samostatně fungovala tak maximálně v kraťoučké novele!

Ostatně mám teorii, že tuto vydařenou část napsal autor jako první a pak byl někým (okolí, vydavatel)? donucen příběh roztáhnout na rozměry standartní knihy a tak vypotil první a třetí část.

15.10.2021 3 z 5

Zjizvená noc Zjizvená noc Alan Campbell

Výborný nápad, který bohužel někde v polovině knihy vyšumí a nezachrání to ani vcelku originální kulisy.

12.10.2021 3 z 5

Králové Wyldu Králové Wyldu Nicholas Eames

Kniha, která se tak zoufale snaží být na sílu vtipná, až je to místy i k pláči.

06.10.2021 3 z 5

Zrádci Zrádci Ola Larsmo

Kolega v komentáři pod tím mým, to docela pěkně shrnul.

05.10.2021 2 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Zasazení mě nebavilo. Bohužel...

03.10.2021 2 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Po předchozí knize, příjemné zpestření a zasazení které mě u knihy udrželo až do samotného konce.

03.10.2021 4 z 5

Dům mrtvých Dům mrtvých Steven Erikson (p)

Uff, tohle bylo tedy něco.

90% postav naprosto nových, Erik se neobtěžuje cokoliv vysvětlovat a prostě jede v pokračování své megalomanské ságy. Ubohý čtenář jen kroutí hlavou a snaží se v tom nekonzistentním bordelu tak nějak marně zorientovat, což je neskutečně vysilující a nejsem si tak jistý, že to vůbec má smysl.

Hned několik hlavních linek, je napsáno tak špatně, že jsem je prostě nepochopil. Namátkou jmenujme třeba obléhání? města, jehož generické jméno, už jsem milosrdně zapomněl, kde jsem neměl možnost se seznámit ani s jednou z válčících stran a tak mi vlastně výsledek nemohl být víc lhostejný, nebo naprosto zpackaná linie s jistým jaghutem. A tak bych mohl pokračovat dál a dál a dál...

A abych nezapomněl, částečně viním také zprasený český překlad. Opravdu pochybuju, že autor i v originále neodděluje odstavce, takže čtenáři docela trvá, než pochopí, že čte něco, už je zase další dějová linka!

Tohle prostě musím proložit něčím, co mi nebude připadat jako naprostá ztráta mého času.

19.09.2021 1 z 5