Noční směna (20 povídek)

Příznivci mistra hrůzy, amerického spisovatele Stephena Kinga, dobře vědí, že tento autor nevyniká jen svými proslulými romány jako jsou Osvícení, To, Misery nebo Carrie, ale že je i skvělým povídkářem. Ve dvaceti příbězích této sbírky to dokazuje s takovou virtuozitou, že už k tomu není mnoho co dodávat. A protože po Kingově nenasytném vypravěčství a jeho nezkrotné fantazii často sahají filmaři, i v této sbírce najdete příběhy, které možná znáte z obrazovky. Podle povídky Děti kukuřice byly na točeny dokonce dva filmové díly. Podle Trávníkáře údajně vznikl stejnojmenný film, který však s povídkou má natolik málo společného, že si King z původního Stephen King's The Lawnmower Man vysoudil změnu názvu. V dalších povídkách zase King vzdává poctu svému velkému předchůdci H. P. Lovecraftovi či se vrací k tématům svých románů. Vydejte se s nekorunovaným králem světového hororu na cestu nejtemnějšími zákoutími lidské duše, kde zpoza každého rohu může vykouknout cosi velmi, velmi ošklivého…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29675/nocni-smena-cQF-29675.jpg 4.31098

Povídky a novely 1.

Literatura světová, Horory, Povídky

Vydáno: , Beta-Dobrovský

Night Shift, 1978

Kniha Noční směna (20 povídek)

Lajtwing

Velice dobrá sbírka povídek. I ty slabší sálají pravou atmosférou. Užil jsem si několik večerů u zajímavých příběhů plných opravdu ryze "kingovských" nápadů (Bojiště). Nejzajímavější z mého pohledu byly: Noční směna, Šedá hmota, Mrtví se někdy vracejí, Nekuřáci, a.s.

Dani419

Výběr z těch hrubých Kingovo příběhů. Nechodil kolem horké kaše, ale vytvořil strašidelný svazek hororů, kde lidé mají základní faktor k umírání. Nekuřáci a.s. to je filmový příběh. Škoda, že se ho nikdo neujal.

zandu

Povídky nejsou tak úplně moje gusto, přesto se do nějakých sem tam pustím. A tady jsem chybu rozhodně neudělala. Mini vojáčci mě tedy nenadchli, ale jinak paráda.

DaveSlope

K této knize jsem se nemohl dlouhou dobu dokopat, a dával přednost jiným kouskům mistra Kinga.. Ale byla to chyba. Tato kniha jako celek je naprosto skvělá. Rád se k ní zase brzy vrátím.

Near

Některé povídky jsou horší, ale ten zbytek to dostatečně vynahradí.

Moje nejoblíbenější povídky jsou: Prokletí Jeruzalémské, Kostlivec, Mrtví se někdy vracejí, Římsa, Nekuřáci a. s., Na dobrou noc.

bouncer
27.12.2020

Lepší i horší povídky, ale celkově velmi dobré čtení.

Shaxx
22.09.2020

Dost povídek se objevilo i v Mrtví se někdy vracejí, tak to bylo takové opáčko :)

Nejvíc se líbily povídky: Nekuřáci, a.s., Římsa, Děti kukuřice, Náklaďáky, Šroťák, Mrtví se někdy vracejí
Některé kusy byly vyloženě slabší, ale i tak tomu dávám klasickou čtyřku v konečném výsledku.

Greenfingers
06.09.2020

Kingovy povídky jsou přinejmenším tak dobré jako jeho romány. Kdybych měl vybrat tu nejlepší, asi bych trochu váhal, ale Děti kukuřice by byly v top pětce.