Noční směna (20 povídek)

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příznivci mistra hrůzy, amerického spisovatele Stephena Kinga, dobře vědí, že tento autor nevyniká jen svými proslulými romány jako jsou Osvícení, To, Misery nebo Carrie, ale že je i skvělým povídkářem. Ve dvaceti příbězích této sbírky to dokazuje s takovou virtuozitou, že už k tomu není mnoho co dodávat. A protože po Kingově nenasytném vypravěčství a jeho nezkrotné fantazii často sahají filmaři, i v této sbírce najdete příběhy, které možná znáte z obrazovky. Podle povídky Děti kukuřice byly na točeny dokonce dva filmové díly. Podle Trávníkáře údajně vznikl stejnojmenný film, který však s povídkou má natolik málo společného, že si King z původního Stephen King's The Lawnmower Man vysoudil změnu názvu. V dalších povídkách zase King vzdává poctu svému velkému předchůdci H. P. Lovecraftovi či se vrací k tématům svých románů. Vydejte se s nekorunovaným králem světového hororu na cestu nejtemnějšími zákoutími lidské duše, kde zpoza každého rohu může vykouknout cosi velmi, velmi ošklivého…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29675/nocni-smena-cQF-29675.jpg 4.31098
Série:

Povídky a novely 1.


Žánr:
Literatura světová, Horory, Povídky

Vydáno: , Beta-Dobrovský
Originální název:

Night Shift, 1978


více info...
Nahrávám...

Komentáře (124)

Kniha Noční směna (20 povídek)

Lajtwing
05. června

Velice dobrá sbírka povídek. I ty slabší sálají pravou atmosférou. Užil jsem si několik večerů u zajímavých příběhů plných opravdu ryze "kingovských" nápadů (Bojiště). Nejzajímavější z mého pohledu byly: Noční směna, Šedá hmota, Mrtví se někdy vracejí, Nekuřáci, a.s.

Dani419
28. května

Výběr z těch hrubých Kingovo příběhů. Nechodil kolem horké kaše, ale vytvořil strašidelný svazek hororů, kde lidé mají základní faktor k umírání. Nekuřáci a.s. to je filmový příběh. Škoda, že se ho nikdo neujal.


zandu
30. dubna

Povídky nejsou tak úplně moje gusto, přesto se do nějakých sem tam pustím. A tady jsem chybu rozhodně neudělala. Mini vojáčci mě tedy nenadchli, ale jinak paráda.

DaveSlope
05. února

K této knize jsem se nemohl dlouhou dobu dokopat, a dával přednost jiným kouskům mistra Kinga.. Ale byla to chyba. Tato kniha jako celek je naprosto skvělá. Rád se k ní zase brzy vrátím.

Near
26. ledna

Některé povídky jsou horší, ale ten zbytek to dostatečně vynahradí.

Moje nejoblíbenější povídky jsou: Prokletí Jeruzalémské, Kostlivec, Mrtví se někdy vracejí, Římsa, Nekuřáci a. s., Na dobrou noc.

bouncer
27.12.2020

Lepší i horší povídky, ale celkově velmi dobré čtení.

Shaxx
22.09.2020

Dost povídek se objevilo i v Mrtví se někdy vracejí, tak to bylo takové opáčko :)

Nejvíc se líbily povídky: Nekuřáci, a.s., Římsa, Děti kukuřice, Náklaďáky, Šroťák, Mrtví se někdy vracejí
Některé kusy byly vyloženě slabší, ale i tak tomu dávám klasickou čtyřku v konečném výsledku.

Greenfingers
06.09.2020

Kingovy povídky jsou přinejmenším tak dobré jako jeho romány. Kdybych měl vybrat tu nejlepší, asi bych trochu váhal, ale Děti kukuřice by byly v top pětce.

1