CharlesWard CharlesWard komentáře u knih

Jak se chytá ruský špion Jak se chytá ruský špion Ellis Henican

Typický příklad zajímavého tématu, napsaný absolutně nudným způsobem. A těch několik kapitol, které se špionáží nemají nic společného, tomu také zrovna moc nepomáhá.

07.09.2021 2 z 5

Měsíční zahrady Měsíční zahrady Steven Erikson (p)

Šest set stránkový špatně napsaný prolog, k doufejme epické fantasy sérii. A já potřebuji na nějakou dobu pauzu.

05.09.2021 2 z 5

Maltézská výměna Maltézská výměna Steve Berry

Podstatně čtivější než předchozí nepodařená cottonovka. Jen je škoda, jak se série od 7. dílu čím dál více orientuje na politiku.

25.08.2021 3 z 5

Okamžik pravdy Okamžik pravdy Steve Berry

Autor to tady zkusil trošku jinak. Bohužel mu to nevyšlo.

22.08.2021 2 z 5

Hluboký spánek Hluboký spánek Raymond Chandler

Na rozdíl od Loučení s Lenoxem, jsem si tuto prvotinu neskutečně užil!

21.08.2021 5 z 5

Loučení s Lennoxem Loučení s Lennoxem Raymond Chandler

Po přečtení se cítím asi stejně nakrknutě, jako po přelouskání Playbacku. Něco tomu prostě chybí a nemůžu přijít na to co to je.

19.08.2021 2 z 5

Ztracený řád Ztracený řád Steve Berry

U cottonovky číslo 10, jsem si stěžoval, že je nenávratně pryč historická vsuvka a hledání bájného pokladu z prvotních knih. A hle, ono je zpět. A dělá díky tomu Ztracený řád o něco lepší knihou. Politická linka je tady bohužel taky, ale naštěstí jen v pozadí, a moc mi nepřekážela.

12.08.2021 4 z 5

Případ naruby Případ naruby Raymond Chandler

O něco slabší, než předchozí kousky.

02.08.2021

Krev říše Krev říše Brian McClellan

Tak tohle se jako závěr opravdu tvrdě nepovedlo!

01.08.2021 1 z 5

Zloba říše Zloba říše Brian McClellan

Klasický problém prostředního dílu. Na to, že má kniha cca 700 stran, se v ní až zas tolik nestane. Očividná vata, pro (snad) velkolepý závěr série.

25.07.2021 2 z 5

Hříchy říše Hříchy říše Brian McClellan

Jak jen to napsat. Ze začátku jsem se vůbec neorientoval v ději, a i když mám po přečtení hrubou představu, stále na tom nejsem tak, abych mohl někomu popsat, o čem že to vlastně těch 700 stran bylo. No a tak mám vlastně jen 2 možnosti. Začít okamžitě část 2. díl a nebo to prozatím nechat trošku uležet.

17.07.2021 3 z 5

Čtrnáctá kolonie Čtrnáctá kolonie Steve Berry

Chvílemi už jsem jen čekal, až z nějaké stránky vyskočí Dolph Lundgren, případně Steven Segal. Bobuleme jsem i přesto dal šanci, a znovu mě zklamal. Asi se vrátím ke knihám Roberta Ludluma. Ten aspoň dokáže skloubit politiku a akci.

10.07.2021 2 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Pro jednou to Tim taky zkusil trošičku jinak, než obvykle. Palec nahoru

05.07.2021 3 z 5

Hrozba patriotů Hrozba patriotů Steve Berry

To, co mi vadilo u Jeffersonovy šifry, naštěstí autor (nebo možná překladatel) opravil, takže se už kniha dá číst mnohem pohodlněji. I tak si ale neodpustím výtku: Kde jsou ty časy, když byla kniha založená na historickém dobrodružném základu? Minimálně poslední 4 knihy se týkaly politiky, a podle anotace následujících dílů, se na tom v budoucnosti nic měnit nebude. Škoda, že autor nezůstal u historického zasazení (stýská se mi po stylu který měly cottonovky 1-3).

04.07.2021 3 z 5

Jeffersonova šifra Jeffersonova šifra Steve Berry

Nápad ok, ale knize zlomil vaz naprosto otřesný nápad, neoddělovat linie jiných postav mezerami nebo alespoň doprovodnými znaky. Je v tom pak neskutečný bordel a děsně blbě se pak na četbu soustředí. Tohle korektorovi uniklo.

28.06.2021 2 z 5

Hrdinové Hrdinové Joe Abercrombie

Hrozně jsem se bál, že na mě Joník vychrlí přehršel jmen a absolutně se nebudu orientovat. Což se mi na začátku přesně stalo. Ale s tím, jak padají jednotlivé stovky stránek, to nakonec nebylo až tak strašné. A je to a s tímto restem padá i poslední kniha od Abercombieho.

25.06.2021 3 z 5

Prokletý Dilvish Prokletý Dilvish Roger Zelazny

Od povídky Ledová věž, (posledních 170 stran a 4 závěrečné povídky), se to naštěstí dalo číst. Problém je ovšem 7 předchozích povídek a s nimi souvisejících 100 stran, které byly naprosto otřesné. Bohužel tedy čistý průměr 45%.

23.06.2021 2 z 5

Císařova hrobka Císařova hrobka Steve Berry

Pořád stejný provar, jako u minulých knih

21.06.2021 2 z 5

Říše popela Říše popela Anthony Ryan

Tak Vám nevím. Paradoxně se jedná asi o nejčtivější díl z trilogie, nicméně mi i tak kniha přijde i přes svých 600 stran vlastně docela uspěchaná. Kdyby se mě navíc někdo zeptal, o čem že to byly předchozí 2 knihy, popíšu to maximálně jednou obecnou větou.

17.06.2021 2 z 5

Pařížská pomsta Pařížská pomsta Steve Berry

S každou dalším cottonovkou tak nějak doufám, že se Bobulemu konečně podaří vymanit z šedi průměrnosti. Bohužel to zatím vždy nějakým způsobem zkazí.

11.06.2021 2 z 5