Hříchy říše

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nově vytvořený stát Fatrásta je rušným místem - pohraniční destinace pro kriminálníky, lovce pokladů, odvážné osadníky a kouzelníky hledající relikvie minulosti. Jen železná vůle lady kancléřky a její tajné policie drží hlavní město Zeměpád pohromadě proti nepokojům utlačovaného obyvatelstva a machinacím mocných říší. Povstání, které hrozí Zeměpádu, musí být potlačeno lstí a silou, úkol, jenž padne na bedra špeha jménem Michel Bravis, usvědčeného válečného zločince Bena Stykea a lady Vloru Flint, žoldnéřskou generálku s bouřlivou minulostí. Zatímco vzájemná pouta procházejí zkouškami, jsou ničena a posilována, je z půdy vykopán monolit, ponurý a prastarý jako čas sám, a lid Zěměpádu brzy odhalí, že nepokoje jsou jejich nejmenší starostí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397187/big_hrichy-rise-S1N-397187.jpg 4.573
Série:

Bohové krve a prachu 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Talpress
Originální název:

Sins of Empire, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (17)

Kniha Hříchy říše

AnoMANder
16. března

První díl se kvalitou vyrovná sérii o prachmistrech. Z celé knihy dýchá skvělá atmosféra jiného světa plného kouzel, postavy jsou zajímavé a s různými charaktery.
Prolíná se sice více dějových linek, ale jsou přehledné a postupně se spojují. Akce je nejdříve dávkována pozvolna, spíše se seznamujeme s novým prostředím, ale zhruba od poloviny knihy se tempo zrychluje, objevují se zvraty a nová zjištění. Zkrátka, čtenář je neustále držen v napětí a očekávání, naštěstí nenásleduje Cimmrmanova fáze zklamání :-)
Srdcovými postavami jsou Vlora s Olemem a Ostrostřelci a ztráta každého z nich zabolí. Ale překvapilo mě, že v bitvě nepoužívají dělostřelectvo

Gordonlord
27. ledna

Jako na horské dráze.

Ze začátku jsem se nemohl začíst. Spousta nových postav a ne moc záživné linky. Ale všechna ta nezábavnost byla nutná, aby mohla vybudovat pozdější výbuch zvratů, peprných situací a neustále pokračujícího, kontinuálního napětí.

Chyběly mi zde dvě zásadní postavy z minulých dílů a to Taniel a Ka-Poel. Do děje byly včleněny asi v polovině knihy a to dost nečekaným a nepředvídatelným způsobem.

Vynikající a zábavná postava záporáka Fidelise Jese - který mě bavil snad nejvíc - by si zasloužila lépe rozpracovat. Jeho náhlý a nevygradovaný konec byl později dost studená sprcha. Tohle šlo udělat lépe.

Jinak linka Vlory (zde lady Flint) a Olema byla strnulá a zatuchlá. Vlora byla peprným elementem prvních tří knih. Zde byla nikam se neposouvající statický element, okolo kterého se točil celý děj.

Nové postavy mě ze začátku knihy vcelku nebavily, postupem času jsem si oblíbil Bena Styka. Michela ne, ten mi přišel až do konce dost nijaký. Jinak oproti prostředku knížky, kde všechno jelo a napětí bylo na svém místě, tak finále a poslední čtvrtina knihy už pomalu zdechla. Gradace zde holt nevyšla.

Solidní práce a dobrá zábava ve stylu prvních tří knih, která ovšem nedosahuje na jejich nadprůměrný "wow" efekt.


maja8148
21.12.2021

Předchozí serie - Prachmistři - od McClellana mě neskutečně chytla a jeho svět mě učaroval a zamilovala jsem si několik postav (a za přežití dvou z nich jsem se neskutečně modlila, páč jakmile si někoho v knize nebo ve filmu zamiluje tak prostě umře). A i přes konec, který mě trochu zklamal jsem se pustila i do jeho další knihy a to i přes to, že ta se neodehrává v Devateru, ale pořád se točí kolem prachmistrů. A dokonce potkáte i čtyři postavy z předchozí série. A hromadu nových. A jsem opravdu ráda opětovné setkání s Olemem i s ostatními (ale Olem byla jedna z těch postav, které sem předtím fandila), Navíc se setkáváme i se spoustou nových postav, z čehož si mě dvě dostali celkem na svoji stranu a u Michela opravdu doufám, že se dožije konce této série a Lindet si to pěkně odskáče.Jako start serie opravdu povedené, se spoustou zvratů a hromadou postav (přičemž o ty dvě nejzajímavější jsme již přišli - jedna shodila masku a druhá přišla o hlavu, škoda). Sice se dle recenzí bojím, že konec této serie se ponese v podobném duchu jako konec předchozí, ale dokud to nepřečtu, tak neuvěřím. Jediné zklamání z knihy pro mě je v chybějící postavě Borbadora a to nejen protože on je nejlepší postava předchozí série, ale hlavně proto, že jeho postava měla předtím nejvíce otevřený konec a ze všech postav mě nejvíce zrovna u něch zajímalo, co bude po Adranské revoluci dělat. No nic nezbývá než doufat, že se ještě ve zbylých dvou knihách objeví, nebo že dostane do budoucna "vlastní" serii.

Aaron Lewis
02.11.2021

(+ SPOILER) Výborné. Vůbec bych neřekla, že to má něco přes 600 stránek. Bavili mě tam všichni.

Co si budeme povídat, Vlora není Tamás, ale byla mi příjemná a to s tou Lindet bylo super. Jak jí chtěla zatknout, škoda, že jí nezatkla, to jsem nečekala. Miluju takovéto nečekanosti.

Celou dobu jsem neměla ponětí, co se z toho vyvine. Nic jsem netušila. Že je Tampo Taniel mě nenapadlo ani ve snu (mám podezření, jestli není Ka-poel pramáti, ale asi ne). Že Ben a Lindet jsou sourozenci? Wow. A Fidelis Jes luxusní postava, moc mě bavil, ten úvod s Michelem a ty duely, dost dobré.

Michel mě taky překvapil, ale trochu jsem čekala, že to bude černý kůň (ale ne takhle). Za mě super. Ještě než se prozradil s Tanielem, tak jsem si ho oblíbila. Působí jako nekňuba, ale je pěkně schopný.

Doufám, že se to ještě nějak zamotá s Dynizany a ne, že to bude jen armáda proti armádě, ale zatím to tak nevypadá, díky Lindet a Vloře, za což jsem ráda. Chvíli mě napadlo, jestli udělá autor z Vlory a Taniela nepřátele, to by bylo taky zajímavé, ale jsem ráda, že spolupracují. To s těmi kopiníky bylo taky dobré. Vůbec Ben Spyke je dobrej a s Celine jsou super dvojka.

Maximálně spokojená. Jdu na druhý díl (doufám, že z Adra připlují na pomoc Bo s Nilou, to by byla pecka:)).

kuruteku
18.10.2021

Bez Příběhů prachmistrů a bez předchozí ságy je to možná náročné čtení. Ale jako pokračování předchozích náramně chytlavě čtivé. Občas skoro až na knedlík v krku. Hrdinové bez bázně a hany, kteří zázračně obžívají, i když mají tělo (a duši) samý šrám. Schéma stejné jako v předchozí sáze, ale velkého detektiva vystřídal double-agent, Tamáse nahrazují jeho děti (fyzické i adoptivní), Bohy Ka-Poel a Šílený Ben Syke. Intriky, boje, nepřítel v sobě i vnější.
Joj, už se těším na další díl.

Afrovicz
10.09.2021

Jak tady píší někteří další, chvíli mi trvalo, než jsem se začetl a zabral do děje. Pak jsem se do něho ponořil a nechal se unášet a čekal, kam se bude ubírat. Nemůžu ale říct, že by to byla kniha typu "chytne a nepustí", to určitě ne. To, že je jde o "young adult" není vyloženě na škodu, ale sem tam kapka krve nebo třeba spermatu by knihu určitě trochu oživila... Co naopak hodnotím pozitivně je fantaskní svět, kde se běžně známé a používané věci prolínají s neotřele uchopenou magií, takže je ponechán prostor pro fantazii čtenáře. Na co jsem si nezvykl (ani za celou sérii), je překlad. Jeho autor si s ním mohl dát rozhodně víc práce a slovo "zatraceně" už nikdy nechci číst...

CharlesWard
17.07.2021

Jak jen to napsat. Ze začátku jsem se vůbec neorientoval v ději, a i když mám po přečtení hrubou představu, stále na tom nejsem tak, abych mohl někomu popsat, o čem že to vlastně těch 700 stran bylo. No a tak mám vlastně jen 2 možnosti. Začít okamžitě část 2. díl a nebo to prozatím nechat trošku uležet.

Archie
01.04.2021

Dlouhé jak tyden pred vyplatou a nektere pasaze mi prisli trochu nadbytecne. Jenze, je to opravdu sakra poctive odvypravene a McCellan me porad nutil byt zvedavy co bude dal. Pavucina postav a jejich vztahu je prehledne rozvrzena, pribeh odhalovan postupne, nechybí dramaticke konverzace, epicky bitvy, kvalitni zaporaci a jakasi kolonialni atmosfera michla s francouzskou revoluci. Inu, nejspis se do Fatrásty jeste vratim a to hned dvakrát, byt to (zatim) neni moje osobni fantasy top.

1