CharlesWard CharlesWard komentáře u knih

Muž cti Muž cti Joseph Bonanno

Na rozdíl od Irčana se bohužel kniha často táhla. Někdy ve 4/4 knihy také dojem ruší podivné odbočení k rodinné lince.

25.07.2022 2 z 5

Dům na rozhraní Dům na rozhraní William Hope Hodgson

Dokud nepřijdou fantasmagorické halucinace, je to docela fajn kniha. Potom však bohužel ztrácí tempo.

23.07.2022 3 z 5

Modrý labyrint Modrý labyrint Lincoln Child

Co dodat? Další pendergastovka. Potěšily historické záznamy a možná i jeden nečekaný návrat? Jinak tomu ale stále něco chybí. Slabý záporák a absence mystického zla také knize dvakrát nepomáhá.

21.07.2022 3 z 5

Bratři na cestách Bratři na cestách Mark Lawrence

Taková malá jednohubka.

20.07.2022 3 z 5

Trnový král Trnový král Mark Lawrence

O trošičku čtivější než první díl. Asi 3/4 knihy jsem se nicméně ztrácel mezi 2 časovými liniemi, které se mi v závěru krásně spojily.

14.07.2022 3 z 5

Kolo temnoty Kolo temnoty Lincoln Child

Opravdu rád, bych tentokrát udělil více, než ty ušmudlané tři hvězdy. Jenže to nejde. Sice jsme se částečně vrátili ke stavbě románu Zátiší s vranami, který i nadále v mém žebříčku stále vede, a pendergast díky je tento díl oproštěn od několika hlavních postav, které mi začínají tvořit osipky.....ale. Pracně vytvořený příběh, je pendergastžel, těsně před koncem, nevhodně nabourán a závěr? Ten snad nemohl být více diablo ex machina tj. dáběl ze stroje. Znovu škoda.

12.07.2022 3 z 5

Když teče krev Když teče krev Stephen King

Výbornou titulní novelu doplňuje ještě zdařilý Telefon pana Harrigana. Zbytek povídek je bohužel čistý průměr.

11.07.2022 3 z 5

Kniha mrtvých Kniha mrtvých Lincoln Child

Finále trilogie. Ale úplně spokojený vlastně ani tak nejsem. Něco mi tam chybělo. Pendergast okamžiky přecházel v H. Hudiniho.

09.07.2022 3 z 5

Trnový princ Trnový princ Mark Lawrence

Kniha o putování sebestředného, ufňukaného fracka, vstříc pomstě. Tak snad už v dalších dílech trochu dospěje.

07.07.2022 2 z 5

Později Později Stephen King

Utahaná novela, která je navíc ještě první půlku i nesmírně nudná.

04.07.2022 1 z 5

Tanec smrti Tanec smrti Lincoln Child

Bohužel znovu jen tři hvězdy. Zátiší zůstává stále nepřekonáno. Nemůžu se ubránit dojmu, že návrat D´acosty bohužel znamená úkrok stranou v kvalitě příběhu. A to je škoda.

04.07.2022 3 z 5

Černá píseň Černá píseň Anthony Ryan

600 stran, napsaných sice čtivým způsobem ale v podstatě o ničem. Partička dobrodruhů prchá na místo x přes místa a,b,c a to je vlastně vše. Nemůžu se ubránit dojmu, že tohle měl být prostě jen prostřední vatovitý díl, ale Ryanovi zkrátka a dobře došly nápady.

02.07.2022 2 z 5

Falešný agent Falešný agent Alex Berenson

Dokonale chápu, proč jde o poslední přeloženou knihu v sérii. Nic tak utahaného, nudného a nezáživného, jsem už totiž dlouho nečetl.

30.06.2022 1 z 5

Volání vlka Volání vlka Anthony Ryan

Ryan pochopil, že bylo rozdělení na kapitoly vícero postav krokem zpět a vrátil se k příběhu Velina. Bohužel mi příjde, že příběh je zde pouze proto, aby byl, a hlavní linka je poněkud nešťastně pořešena v první třetině knihy. A potom to začne být divné, recyklace Písně na n-tou. Hvězdičku navíc za závěr. Uvidíme, co druhý (snad závěrečný) díl...

30.06.2022 3 z 5

Pekelná síra Pekelná síra Lincoln Child

Asi do 3/4 opravdu zajímavé a geniální počteníčko. Pak bohužel tempo dojde. A nereálný závěr celého zakončení, bohužel knihu strhává zase o něco víc do hlubin knižního průměru.

28.06.2022 3 z 5

Dlouhý levandulový pohled Dlouhý levandulový pohled John D. MacDonald

Minimálně o 2 třídy lepší než Tmavší než jantar.

23.06.2022 5 z 5

Tmavší než jantar Tmavší než jantar John D. MacDonald

Chandler zůstává nepřekonán, ale tohle se mu docela přibližuje.

21.06.2022 3 z 5

Císařova past Císařova past Steve Berry

Bohužel mi to připomínalo spíše ty méně povedené díly ze série. Ono uber tajemství mě hned z začátku nezaujalo, záporák je klasicky slabý a nevýrazný. Kniha jen dokazuje, jak moc může, s kvantitou jeho knih, autor klesnout na kvalitě.

19.06.2022 2 z 5

Vražedná jáma Vražedná jáma Mick Finlay

Poctivá detektivka.

15.06.2022 3 z 5

Chamtivost Chamtivost Marc Elsberg (p)

Tohle se táhlo. Kniha má navíc naprosto zmršený font, kdybych četl ve fyzické podobě, budu k tomu nutně potřebovat lupu. Naštěstí je možné velikost písma na čtečce zvýšit, takže pomůcka Sherlocka Holmese nebyla nutná.

13.06.2022 1 z 5