Tanec smrti

Šestá kniha série Pendergast. Vincent DAgosta je šokován, když dostane od Pendergasta dopis s úvodní větou: „Pokud jste obdržel tento dopis, znamená to, že jsem mrtev." Pendergastův bratr Diogenes (velká záhada pro fanoušky Prestona a Childa) uvedl do chodu ďábelský plán, o němž Pendergast ví jen tolik, že existuje. Žádá svého přítele, aby jeho zlomyslného bratra našel a zastavil. DAgosta neví, co je horší: tento důkaz, že Pendergast skutečně zemřel, nebo obrovská zodpovědnost, kterou najednou má. Jak by mohl jenom doufat, že přelstí muže, jenž dvacet let připravoval dokonalý zločin?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26743/big_tanec-smrti-tFG-26743.jpg 4.5246

Pendergast 6.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Fantasy

Vydáno: , BB art

Dance of Death, 2005

Kniha Tanec smrti

CharlesWard

Bohužel znovu jen tři hvězdy. Zátiší zůstává stále nepřekonáno. Nemůžu se ubránit dojmu, že návrat D´acosty bohužel znamená úkrok stranou v kvalitě příběhu. A to je škoda.

soukroma
19.11.2021

(+ SPOILER) Čtivé a napínavé, jako vždy. Ale mě už nudí takové ty komorní thrillery, kde si hlavní hrdinové vystačí prostě ve všem sami. Tady je to zlý bratr, který Pendergasta chce srazit na kolena povražděním všech jeho blízkých, takže tu máme zase jen tu starou známou partičku z dřívějších titulů série, nic nového pod sluncem.
Naposledy jsem četla nejnovější díly a tam se skutečně vyšetřují nové, externí, zločiny, potkáváme se s novými lidmi, na nových místech, s novými pachateli a jejich motivací. A navíc se většinou o jedné dvou zajímavostech dozvíme hodně do hloubky, zatímco v Tanci smrti jsme se jen lehce otřeli o nejdražší diamanty a tematicky to v knize ani nemělo patřičnou váhu. Takže přes 80% to prostě nepůjde.

Pavlína2019
27.07.2021

Jsem opět nadšená, tyto knihy zbožňuji, jsem šťastná, že jsem je objevila. Určitě si je všichni přečtěte!!

Ava365
06.12.2020

Bohužel musím konstatovat, že žádná z dalších knih o Pendergastovi nedosahuje úrovně Zátiší. :-(

Eicherik
29.11.2020

Tanec smrti hodnotím o jeden pentagram méně, než ostatní díly, které jsem doposud četl, protože je zde méně záhadných jevů, tajemných chodeb a strašidelných přízraků, tedy složek, které na této sérii tolik miluji. To ale neznamená, že jsem zklamaný. Kniha má tu správnou atmosféru, kterou fanoušci agenta Pendergasta mají rádi a velice se těším na další díl s názvem Kniha mrtvých.

Pavlnka
11.07.2020

Opět výborný díl. Protože nečtu popořadě, překvapila mě Margot, ale vše se vyjasnilo. Určitě budu ve čtení této série pokračovat.

čef
06.07.2020

Další fascinující souboj úhlavních bratříčků Diogena a našeho milého Aloysie. Oba jsou řádně vykutálení, lepší než genius Sherlock a ďábel Moriarty a tak se dočkáme mnoha napínavých scén vystavěných až na úplné hranici uvěřitelnosti. Všechno do sebe však výborně zapadá a tak se dá i tato kniha výborně číst a užít si příjemné chvíle dobrodružství.

Astarothh
20.06.2020

Čím víc knih o Pendergastovi čtu, tím větší bída.. Ale ještě setrvám...