Pekelná síra

Paznecht vypálený do zdi… Zápach síry ve vzduchu… Přišel si ďábel pro to, co mu náleží? Za dveřmi skvostného sídla v Hamptonu objeví zvláštní agent FBI Pendergast příšerný zločin, hrůzná jatka zdánlivě nadpřirozeného původu. Doutnající ostatky nechvalně proslulého uměleckého kritika Jeremyho Grovea a roztavený kříž, který mu vypálil znamení na hrudi, se našly v zamčené a zabarikádované podkrovní místnosti. Otisk kopyta na prknech podlahy a zápach pekelné síry připomínají legendární hrůzostrašné příběhy těch, kdo uzavřeli smlouvu s ďáblem. Pendergast ve spolupráci s policisty Vincentem D´Agostem a Laurou Haywardovou pročesává New York v naději, že najde jednoduché vysvětlení: zloduchem je jen člověk. Ale jejich hledání je vede přes exkluzivní kluby a luxusní ateliéry na Manhattanu až do rozpadajícího se, legendami opředeného hradu na italském venkově, kde před třiceti lety čtyři muži kouzlem přivolali něco… nepopsatelného....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23478/pekelna-sira-Zcd-23478.jpg 4.4251

Pendergast 5.

Horory, Romány, Thrillery
Vydáno, BB art

Brimstone, 2004

Kniha Pekelná síra

Pavlnka

Zajímavé napínavé čtení, ale konec mi přišel moc překombinovaný. Jdu na další díl.

čef

V tomto díle série Diogenes skoro není a také to jde. Nadpřirozené děje se nekonají, a jestliže tak něco vypadá, je to dále vysvětleno buď šikovností a vynalézavostí hlavní postavy nebo prostou fyzikou. Příběh je velmi napínavý, jeden z nejlepších z Penergasta. Dobré to bylo.

Astarothh

Vzhledem k tomu, že jsem začala novějšími knihami, hodně jsem přemýšlela, jestli tam autoři opět frknou nějaké nadpřirozeno, které mě zas až tak moc v sérii netankuje. Nedali, čímž mě potěšili. Celkově mě ale kniha moc nerozvášnila. Nějaké pasáže zbytečně zdlouhavé. Linku s reverendem Buckem bych klidně vyhodila. Ale je to Pendergast! Konec dobrý, pokračuji Tancem smrti a mám tip. :) Asi jako každý.

TeaPeter

Velmi, velmi dobré. Už se těším, až se v nějakém dalším díle dočtu vysvětlení toho neotřelého konce.

Metla

V páté části série „Pendergast“ rozpoutali autoři boj bobra... oprava: dobra se zlem. V New Yorku je nalezeno zohavené tělo, u kterého je obtížné stanovit příčinu úmrtí. Indicie naznačují, že si pro hříšníka přišel sám ďábel… muahahahahááá!
Mezi vyšetřovateli případu nemůže absentovat starý známý čmuchal D'Agosta a samozřejmě agent Pendergast. Jejich detektivní činnost se tentokrát neomezí na oblast Spojených států, pátrání je zavede až do Itálie. Vedlejší linie se věnují čerstvým, leč méně důležitým postavám – zápletka se neobejde bez ambiciózního novináře, zásadové policistky a setkání s podivným pouličním kazatelem.
Jak už je pro sérii obvyklé, autoři nešetří popisy: detailně si prohlédneme místa činu, ulice New Yorku, památky ve Florencii i starodávná šlechtická sídla. Kromě tradičně napínavého děje (poněkud komplikovanějšího proti předchozím dílům) bude čtenáři umožněno lépe poznat soukromá trápení D'Agosty a poodhalí se pár dalších Pendergastových tajemství.
Veleschopný agent mě v „Pekelné síře“ chvílemi až s…štval, nejen svým distingovaně snobským přístupem, ale především těmi savci z čeledi zajícovitých věčně tahanými ze sombréra. Autoři si příliš ulehčovali práci a hlavně v závěru odflákli vysvětlování (odpustím si spoilery - je toho víc, co by zasloužilo rozvést).
Když na hromádku kompostu přihodím fakt, že román není uzavřený, docela mě svrbí prsty na mém ohmataném hlodavci, jestli jednu pěticípou potvůrku neukliknout. Odolám tomu nutkání, přece jen se v průběhu čtení nedostala ke slovu nuda a navzdory jisté předvídatelnosti mě páni spisovatelé opět dokázali udržet po celou dobu v napětí, dokonce mne párkrát přiměli k zamyšlení. 70-75%

jiri9568

Super čtení. Zde to byla hodně detektivka oproti předchozím knizka, kde to byla spíše hororové čtení, kde bylo hodně priser

adam6249
17.11.2019

Výborné a pro mě jedno z nejlepších pokračování ságy agenta Pendergasta. Když si přečtu ostatní komentáře, v každém druhém čtu "je to jako bondovka".

Ne, ne, ne. Pendergast řeší problémy brilantními logickými dedukcemi a chytrostí, akční scény jsou zde spíše doplněk. U Bonda tomu je úplně obráceně, pořád něco vybuchuje, auta padají z mostu, kulky sviští. To zde nenajdete, vy co přirovnáváte Aloysia k Bondovi, chytněte se za nos! :)

Šnek86
14.06.2019

Zatím asi nejpoutavější Pendergastův případ.Síra, ďábel, fanatický dav, vynálezy.Je zde odhaleno již celé Pendergastovo jméno.Konec není šit horkou jehlou, jako v předchozích dílech, kde rozuzlení příjde jako blesk z čistého nebe, zde příběh svou napínavostí neskončí ani epilogem.Jsem zvědav co mě čeká v dalším pokračování a kdo je tajemný muž s jedním okem oříškovým a druhým modrým.

Spouštěč
Spouštěč