CharlesWard CharlesWard komentáře u knih

Popravčí Popravčí Chris Carter

Pohádka pro dospělé.

19.10.2022 3 z 5

Varšavský protokol Varšavský protokol Steve Berry

Asi oprávněně, zde na databázi kniha s nejhorším hodnocením.

15.10.2022 1 z 5

Blues Mrtvého muže Blues Mrtvého muže Ray Celestin

Naprosto chápu, proč vydavatel sérii po druhém díle stopnul. Celestinovi se totiž povedlo popsat zajímavé téma naprosto nudným a fádním způsobem. Bravo?

10.10.2022 2 z 5

Knihy džunglí Knihy džunglí Rudyard Kipling

Ani zdaleka ne tak geniální, jak tu někteří popisují. Povídky s Mauglím ještě šly, ale zbytek se moc číst nedal.

10.10.2022 3 z 5

Tajemství škorpiona Tajemství škorpiona Lincoln Child

O dost lepší než předchozí díl.

24.09.2022 3 z 5

Prozřetelnost ohně Prozřetelnost ohně Brian Staveley

Klasický prostřední díl libovolné fantasy ságy. Nějaká ta vata, sem tam nějaké úmrtí a nechybí ani pár rádoby šokující odhalení v závěru knihy. I tak je ale tahle fantasy série prostě jiná, jen ne tím správným způsobem.

17.09.2022 2 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Být to osekané o armádní a milostnou linku, je z toho docela fajn krátká novela. Bohužel se nestalo. A tak se to táhlo jako smrad.

09.09.2022 2 z 5

Příští Příští Michael Crichton

Napsat to někdo jiný, než Crichton, tak se to nedá vůbec číst. Takhle to sice čtivé je, ale obsah pokulhává daleko za formou. Což je nešvar, který se u jeho posledních knih bohužel často opakuje.

04.09.2022 2 z 5

Císařovy čepele Císařovy čepele Brian Staveley

Problém tohohle špalku je ten, že se tak zoufale snaží být R. R. Martinem, až je to místy poněkud úsměvné.

27.08.2022 1 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Po poměrně zdařilé Čtvrté opici, se bohužel Barker vytasil s Pátou obětí. No a ten kvalitativní sešup snad ani nemohl být výraznější. Tohle byla od začátku do konce bolest číst.

20.08.2022 2 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Trošičku syrovější kingovka. Autora mám zafixovaného jako pomalého budovatele obsahu, takže tady mile překvapil.

15.08.2022 3 z 5

Vybrané povídky Vybrané povídky Rudyard Kipling

Upřímně? Naprostá katastrofa. Například překlad, který rozhodně neprošel korekturou (chybná jména a u posledních povídek je uvedeno, že pocházejí z podivné kruhy, přemítal jsem jestli to překladatel nepřehnal s tělocvikem a pak jsem pochopil, že myslel z knihy). Povídky jsou nemastné, neslané. Jako jediné , mě bavily Královský ankus a V rukhu.

09.08.2022 1 z 5

Rudá Sonja 1 - Ikribův Prsten Rudá Sonja 1 - Ikribův Prsten David C. Smith

Pokud chcete číst kvalitní fantasy, zůstaňte raději u Conana!

09.08.2022 2 z 5

Zemřít v Italbaru Zemřít v Italbaru Roger Zelazny

Asi nebudu cílovka. Nic tak zmateného, ukvapeného a neuspokojivě ukončeného jsem už dlouho nečetl.

07.08.2022 2 z 5

Ztracené kosti Ztracené kosti Lincoln Child

(SPOILER) Něco tomu prostě chybělo. Vyšetřuje se, vyšetřuje se a najednou probíhá pitva. Takové nemastné, neslané. Vysvětlení o všemocné záporácké korporaci, kterou vlastně v závěru nikdo nedopadl, bohužel také není z těch nejzdařilejších...

04.08.2022 2 z 5

Verše pro mrtvé Verše pro mrtvé Lincoln Child

Místy mi to až podezřele připomínalo thriller z devadesátek Se7en.

30.07.2022 3 z 5

Město nekonečné noci Město nekonečné noci Lincoln Child

Hm. Lepší než ten minulý provar, ale pořád tomu něco chybělo.

29.07.2022 2 z 5

Černá komnata Černá komnata Lincoln Child

Je mi blivno, když vidím, kam autoři celou pracně budovanou linku v x předchozích knihách zahodili. Tohle je knižní ekvivalent seriálu Ulice.

27.07.2022 1 z 5

Karmínový břeh Karmínový břeh Lincoln Child

Ano. Konečně se vrátilo zasazení ve stylu Zátiší. A navíc, a navíc i ........

26.07.2022 5 z 5