Ztracené kosti

Ztracené kosti https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434209/bmid_ztracene-kosti-GR8-434209.jpg 4 128 31

Nora Kelly série

Takovou nabídku nemohla archeoložka Nora Kellyová odmítnout. Historik Clive Benton jí totiž ukázal deník jedné z obětí tragické Donnerovy výpravy ze zimy 1847: vysoko v kalifornských horách tehdy v hlubokém sněhu uvázla skupina osadníků, brzy jim došly zásoby jídla, a tak začali jíst jeden druhého. Vzácný dokument, jejž všichni považovali za ztracený, nyní může nabídnout vysvětlení, co se před mnoha desetiletími v divočině skutečně stalo. Navíc obsahuje zmínku o táboře, který zůstal dodnes neobjevený. Tábor hladových zoufalců, vrahů a kanibalů – ale i lidí, kteří dokázali vzdorovat jisté smrti. A právě tento zábor se oba vědci vydají hledat. Jenže jejich expedice jako by byla prokletá. Osud dávno mrtvých osadníků je totiž mnohem složitější a ztracené kosti skrývají tajemství, které může fatálně ohrozit i dnešní civilizaci. Navíc se k archeologickým vykopávkám přidává honba za pokladem nedozírné ceny... Není divu, že se o tuto výpravu brzy začne zajímat také FBI – zvláště začínající agentka Corrie Swansonová cítí v kostech, že tenhle případ je něco extra. Však má taky důkladnou školu zvláštního agenta Pendergasta! Postavu archeoložky Nory Kellyové znají čtenáři již z jejich předchozích úspěšných titulů Hřbitovní tanec, Kniha mrtvých, Kabinet kuriozit nebo Bouře.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Old Bones , 2019

Šnek86
16.11.2023 4 z 5

Kanibalové, vykopávky, poklad a první případ Corrie, jako agentky FBI.Svižný a napínavý příběh, kde se na konci o něco i Pendergast zaslouží.

Luigi1
02.09.2023 3 z 5

Tak to mě tatto kniha moc sklamala

Janamed
29.06.2023 2 z 5

Oceňuji, že autoři využili určitá fakta k sestavě prakticky fiktivního thrilleru. Vlastně mohu říct, že se jedná o záhadný, detektivní příběh, co má drive, minimálně od začátku po tak tu padesátou kapitolu. Závěr mne však zvlažil.

Suma sumárum - čtivá archeodetektivka, opřená o existující Donnerovu výpravu, se závěrem, který mne z jakéhokoliv povrchu nenazdvihl. Wau se sice nekoná, ale rozhodně to není nic, co by nestalo za přečtení. Za mne tento typ literatury nevyhledávám, ale jednou, maximálně třikrát? do roka se nechám přemluvit

3* z 5*

Kami33
24.09.2022 4 z 5

Nebylo to špatné, ale od autorů už jsem četla podstatně napínavější knihy.

CharlesWard
04.08.2022 2 z 5

(SPOILER) Něco tomu prostě chybělo. Vyšetřuje se, vyšetřuje se a najednou probíhá pitva. Takové nemastné, neslané. Vysvětlení o všemocné záporácké korporaci, kterou vlastně v závěru nikdo nedopadl, bohužel také není z těch nejzdařilejších...

Stanas513
15.06.2022 5 z 5

Příběh má napětí, je tam i trošku hororových scén, dobrá četba. Začínají mě bavit knihy s tématikou z hor.

jiri9568
03.03.2022 5 z 5

Bylo to ctive a super. Uz se tesim na dalsi spolupraci techto dvou postav.

tomas3272
07.01.2022 4 z 5

Na 5 hvězdiček to není, ale hrozně mě to bavilo a ocenil jsem i jiné postavy z Pendergastova universa. :)

Pavlína2019
29.12.2021 5 z 5

Výborná kniha. Opět. Zajímavá, napínavá - všem doporučuji! Už druhá kniha, kde se v úplném závěru objeví Pendergast, který mi tak chybí...

HonzaT
23.12.2021 4 z 5

Ach nebýt toho Aloysisuse :)

coquus
05.12.2021 5 z 5

Výborné téma, které mě chytlo hned od začátku. Obě hlavní hrdinky jsem znal z předchozích románů, takže jsem zhruba věděl, co můžu čekat. A toho se mně dostalo měrou vrchovatou: tajemná atmosféra a napětí od začátku do konce.

Juvka
18.11.2021 3 z 5

První kniha od daného autora. Kniha se dobře čte. Osobně mě příběh moc nezaujal. Ze začátku mi to přišlo hodně hektické, spousta věcí se tam prolínaly a nedávalo to až takový smysl. Ale nakonec to až tak hrozný nebylo

pavka88
24.08.2021 2 z 5

Řadil bych ji mezi ty opravdu slabší. Ale stejně zkusím i další knihy spisovatele.

čef
10.07.2021 5 z 5

Moji oblíbení autoři mi opět namíchali pořádnou dávku napětí, mysteriózních záhad a dobrodružství. Kniha má tedy opět vše, co je k dobrému čtení třeba. Mimochodem se dozvíme také něco o osídlování amerického západu a o provádění archeologických prací. Nebudu dále chválit, kniha se chválí sama.

Sofós
11.06.2021 4 z 5

Moje první kniha od autorů. A líbila se mi. Jsem zvyklá číst detektivky, kde tečou potoky krve, což se tady nedělo a vůbec mi to nevadilo. Bylo to tajemné, zajímavé a originální. Určitě si přečtu i jejich jiné knihy :-)

lampernaqui
26.05.2021 3 z 5

Pryč jsou ty časy, kdy jsem byl z knížek těchto autorů nadšený. Stále sice doufám, že se objeví nějaká výjimečná, ale už ani ten Pendergast není čím býval. I jeho se tato série lehce týká. Příběh je jednoduchý, zapeklité zvraty zde nehledejte. Je to vlastně obyčejná dobrodružná detektivka s postavami, které známe z jiných románů. Dávám tři hvězdy s odřenýma ušima hlavně za to, že se příběh točí kolem zajímavé Donnerovy výpravy.

Jack Bauer
07.04.2021 2 z 5

Průměrná téměř nezáživná detektivka z prostředí archeologů se čte jako jedno velké hluché místo. Napětí žádné, jakoby autoři naprosto ztratily po většině vynikajících románů dech.

Jájinka
08.02.2021 2 z 5

Úroveň knih těchto autorů znatelně poklesla. Ani tato nová knížka ze série s Norou Kelly není lepší.

alnahu
30.01.2021 4 z 5

Spíše dobrodružný román ve kterém se archeologové v čele s Norou Kellyvou vydají po záhadné Donnerově výpravě, která kdysi skončila tragicky .Potvrdilo se ,že tehdy členy výpravy zastavila sněhová bouře a donutila je uchýlit se ke kanibalismu. Trošku morbidní ,ale četla se dobře.

hankamol
22.01.2021 5 z 5