CharlesWard CharlesWard komentáře u knih

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Carter pro chudé pokračuje dalším dílem z eskapád JW. I tento díl je bohužel tuctový a závěrečné rádoby odhalení mi připadalo jako překombinované a ne zrovna 2x zdařilé.

09.08.2023 2 z 5

Pošťák Pošťák David Brin

Čekal jsem tak nějak víc, než jsem dostal.

02.08.2023 3 z 5

Chladný měsíc nad Babylonem Chladný měsíc nad Babylonem Michael McDowell

V osmdesátkách možná tohle postupné, rádoby budované napětí fungovalo, ale dnes už chce čtenář poněkud víc, než 85% knihy číst o tom, jak je potřeba udržovat borůvčí. Na nějaký ten gore v úplném závěru přeci jen dojde, aby se tak nějak vykompenzovalo to, že 3/4 knihy neměly naprosto žádný děj, ale bahno z řeky Styx už škodu bohužel napáchalo, a tahle pachuť se ze čtenářových úst bude dostávat jen těžce!

03.07.2023 2 z 5

Noční oheň Noční oheň Michael Connelly

Tohle už se pomalu blížilo standartní boschovce.

03.06.2023 3 z 5

Temná svatá noc Temná svatá noc Michael Connelly

Tak konečně Bosh a Ballardova spolu. Má to jen jeden problém jménem Ballardová. V knize jsou nakousnuty značně nedomyšlené příběhy, které Renka vyřeší s prstem v nose a někdy mi přijde, že i na úkor části s Boschem. Tomu je tak bohužel v knize věnováno daleko méně prostoru, než by si dle mého zasloužil. Jen doufám, že se to s dalšími díly zlepší.

31.05.2023 2 z 5

Noční směna Noční směna Michael Connelly

Chybí tomu Bosch. Bez něj je to jen tuctová detektivka. MC to umí výrazně líp.

19.05.2023 1 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Ale jo, oproti Noži je to zase ten starý dobrý Harry a vše, co k němu patří.

08.05.2023 4 z 5

Černá skříňka Černá skříňka Michael Connelly

Klasická boschovka. Nic víc, nic míň. Fanoušci budou spokojeni.

06.05.2023 3 z 5

Potíže s mírem Potíže s mírem Joe Abercrombie

Stejné jako první díl, i zde postavy mlátí hlavně pantem a na závěr dojde i na nějakou tu šarvátku.

05.05.2023 2 z 5

Vynálezci zázraků. Sebrané povídky H. G. Wellse. Svazek I Vynálezci zázraků. Sebrané povídky H. G. Wellse. Svazek I Herbert George Wells

Ty naprosto geniální povídky, jsou zde bohužel ukryty mezi těmi naprosto průměrnými, někdy až podprůměrnými.

01.05.2023 2 z 5

Trocha zlé krve Trocha zlé krve Joe Abercrombie

Bohužel jsem si připadal jako bych četl kombinaci VKVček a Tudorovců. Celkovému dojmu navíc nikterak nepomohlo, že jakmile náš Joník představil nějaké nové postavě, neváhá a do historického mrdníku směle uvadí nového člena. Nevím, podle mě už mu několik posledních let začínají trošku docházet nápady.

30.04.2023 2 z 5

Pád Pád Michael Connelly

Bohužel zase slabší, a přepolitikařená boshovka.

26.04.2023 2 z 5

Vyhlídka Vyhlídka Michael Connelly

Autor se snažil, ale z tohohle čpí na všechny strany že se jedná o kratičkou novelu, a nikoliv o plnohodnotnou boshovku. Postavy nejdřív docela dlouho přešlapují na místě a potom zasáhne bosh ex-machina a najednou je konec? Connelly to umí i líp.

23.04.2023 2 z 5

Šedí bastardi Šedí bastardi Jonathan French

Tolkien na steroidech.

18.04.2023 4 z 5

Děsivé důsledky Děsivé důsledky Ramsey Campbell

Upřímně, docela chápu, proč Campbellovi u nás ještě nic nevyšlo. Z celého sborníku mě zaujaly asi 4 kousky, jmenovitě šlo o Pláň zvuku, Měsíce, Napřed zavolej, Na Lornském panství a Hrůza pod Warrendownem. Zbytek je naprostý průměr, u kterého si zítra už nevzpomenete, o čem vlastně byl....

13.04.2023 2 z 5

Půl války Půl války Joe Abercrombie

Tahle trilogie byla prostě celkově nepovedená a nikdo mě nepřesvědčí o opaku!

08.04.2023 2 z 5

Running Man Running Man Richard Bachman (p)

Jedna z těch starších (poctivých) kingovek.

01.04.2023 4 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Michael Connelly

Po dvou předchozích ne až tak povedených boschovkách návrat s plnou palbou.

25.03.2023 3 z 5

Policajt super, pes průměr.

24.02.2023 3 z 5

Temná hrozba Temná hrozba Jim Butcher

Někdy si říkám, proč tuhle sérii vlastně čtu...

17.02.2023 2 z 5