Temná hrozba

Harry Dresden už čelil různým protivníkům - obrovitým škorpiónům, upírkám i vlkodlakům. Za celé ty roky paranormálních pátrání se však Harry nesetkal s ničím podobným: svět duchů je vzhůru nohama, hranice mezi Neverneverem a světem smrtelníků je oslabená. Duchové působí problémy po celém Chicagu – a nejde jen o práskání dveřmi nebo bafání za rohem. Tihle duchové příšerně trpí, jsou rozzuření a smrtelně nebezpeční. Někdo – nebo něco – je záměrně pobízí, aby si na druhých děsivým způsobem zchladili žáhu. Ale proč? Jestli na to Harry brzy nepřijde, mohl by se sám proměnit v ducha…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/44_/44591/temna-hrozba-44591.jpg 4.3108

Harry Dresden (3.)

Detektivky, Romány, Fantasy
Vydáno:, Triton

Grave Peril (2001)

Kniha Temná hrozba

jana0378

Čteno v angličtině, nebylo to špatné, ale nějak se mi tenhle díl táhnul. Chápu, že si hlavní hrdina musí něco myslet, ale on si to myslí polovinu knihy, takže potenciálně akční a napínavá část na maškarním plese byla roztažená do několika kapitol. Hrdina klasicky polomrtvý, ale vždycky se nějak sebere, což je u takových oddechovek asi nutnost protože jinak autor napětí pomalu vytvořit neumí. Detektivní část příběhu byla nějaká odbytá. Manžel četl dříve a chtěl po mně převyprávět děj a když si to tak člověk shrnul, tak se v knize vlastně nic moc nestalo. Před dalším dílem to ale bude chtít na chvíli vyměnit za jiné čtení.

Janičta
12.07.2018

Během prvních knih jsem si myslela, že autor se nám čtenářům snaží co nejlépe načrtnout svůj svět, ve kterém být čaroděj automaticky neznamená být nejhustší king, že i čaroděj se bojí, má své pochyby, neumí vyčarovat vše na co si vzpomene apod...
Drobné spoilery!

Ale teď už mi to leze krkem. Do Harryho se mlátí čím dál víc, v tomto dílu je oslabený a zmlácený od samého začátku. Má u sebe vlastně jen jednoho spojence (když vynechám Boba). Asi sledujeme vznik nového Terminátora, neboť Harry to prostě všechno nějak rozchodí...
Jeho rytířská povaha vůči ženám v nesnázích je spíš na nervy lezoucí, než okouzlující.
Romantická linka je úplně zbytečná, fungovalo by to i bez toho aby byla Susan jeho partnerka. A to jejich spojení je co? Vrána k vráně?
Hodně bych chtěla znát tu úmluvu (zákon) mezi Bílou radou a upíry. Protože se ho pokusí zabít celý sál upírů, veřejně mu vyhrožují, zmlátí ho, dvě pijavice se ho potom pokusí zabít znovu, střílí na něj, zajmou ho a nakonec za porušení dohody může Harry, který ve výsledku zachraňoval lidi? asi jsem to špatně pochopila...

Příběh je celý roztříštěný a překombinovaný...jako by si autor říkal: "Tak teď to ještě zahustíme.. a teď taky..hmmm a tady by to ještě chtělo pár zlomených kostí.." no a kniha se nebezpečně přibližuje nic neříkající kejdě neurčité chuti. Snad to další díl trochu vylepší

cukrovka
10.08.2016

Tek tenhle díl mě moc nenadchl. Zdálo se mi to moc překombinované, Harrymu se nic nedaří, zbídačen a obrán o část svých schopností už na začátku a ani vtipu tam moc není. Doufám, že další díly mě zaujmou víc.

trudoš
18.01.2016

Čaroděj Harry Dresden si mě získal už svým prvním dobrodružstvím a každá další kniha jen utvrzuje mou oblibu celé série. Není to žádný literární zázrak, možná spíš naopak krásná ukázka toho, jak pět set stran vyplnit vatou. Ale zas vatou, která se čte jedním dechem. A na rozdíl od žánrově podobných příběhů Johna Taylora od spisovatele Simona R. Greena, Jim Butcher umí ty stránky vyplnit dějem, který alespoň někde začne i skončí, takže nepřipomíná pouze lunaparkovou jízdu na řetízáku.
Temná hrozba se zaměřuje na duchy a lehce navazuje na zápletku prvního svazku. Dějově mi přišla o chlup lepší, ale to je zcela věc vkusu - důležité je, že autor si drží laťku nastavenou stále stejně vysoko, a jestliže vás bavila Bouřková fronta, bude vás bavit i tenhle díl.
Velké plus si u mě konkrétně tenhle román získal závěrem, který nejen že rapidně zamíchal vztahy mezi hlavními hrdiny, ale navíc vytvořil poměrně zásadní zlom v celém cyklu.

honajz
30.12.2015

Půjdu proti proudu. Začátek je nabit akcí, aby to sklouzlo k ukecané telenovele. Navíc v tom začíná být zmatek – co bylo dřív vysvětlené skoro do mrtě, nyní se objevuje jen v náznacích (mankote, jaká kmotřička?!, kde se vzal Michael?). Atributy z minula, co fungovaly, jsou pryč (Murphyová, suché hlášky, Bob), ani toho humoru moc není. Harry je pořád zbědovanější, až už to začíná být trapné, jak se Butcher vykrádá a žene svého hrdinu neustále za hranice sil, bolesti a zmlácenosti. Chybí tomu nadhled a erotické pasáže sem už vůbec nepatří, to je jiná liga.

Eyghon
22.10.2015

Finále je strhující, děj ubíhá rychle a bez mrtvých míst, s přídavkem křesťanské "mytologie". Ale znovu se musím opakovat, proč sakra dostává Harry Dresden pořád a pořád jednu nakládačku za druhou. Je opravdu nutné, aby hlavní hrdina 400 stran prohrával a až na konci se trošku probral? Pořád unavený, vyčerpaný a zbitý - už mi to začíná lézt na nervy, ale vydržím a začnu další díl :).

shabazza
26.09.2015

Zatím nejlepší díl serie.
Příběh temný jak pokoj puberťáka, naprosto epické a strhující finále ... takhle si představuju urban fantasy a nemůžu se dočkat až přelouskám dalšího Dresdena.

tsal
28.09.2014

Trochu mě mrzí, že se hodnocení této série ubírá neblahým směrem. Třetí díl mi opět přišel o něco slabší než druhý, ale já stále doufám, že se autor sebere a čtvrtý bude zase lepší. Byla by to škoda promrhat takový potenciál, protože Harry Dresden je úžasně živá a zajímavá postava ve stejně živém a zajímavém světě.

A cože mi vadilo na Temné hrozbě? Roztříštěnost. Na jedné straně duchové a případ s již poraženým černokněžníkem, na druhé straně upíři a jejich machinace. Čím déle jsem četla a přeskakovala z jednoho na druhé, tím spíše jsem docházela k názoru, že autor opět překombinoval. Zatímco v minulém díle šlo spíše o drobný nedostatek, který samotnému ději nebránil v rozletu, ve třetím díle děj rozbíjel na malé dílky, které se mi ne a ne složit do jednolitého celku. Zkrátka jsem zde viděla dva úžasné náměty na dvě samostatné knihy.