Bouřková fronta

První kniha série Harry Dresden. Harry Dresden je v tom, co dělá, ten nejlepší. No, technicky vzato, je to ten jediný, kdo to dělá. Takže když má Chicagské policejní oddělení nějaký případ, který je za hranicemi možností nebo tvůrčích schopností smrtelníků, přijdou si k němu policisté pro odpovědi. „Každodenní" svět je totiž vážně plný podivných a magických věcí - a většina z nich s lidmi nevychází zrovna nejlíp. Pak nastupuje Harry. K tomu, abyste chytili - no, to je jedno - potřebujete čaroděje. Je tu ale problém. Obchody jdou, mírně řečeno, od desíti k pěti. Takže když ho policie zavolá jako poradce k příšerné dvojnásobné vraždě provedené pomocí černé magie, ucítí Harry dolary. Ale kde je černá magie, tam je i černokněžník. A ten černý mág zná Harryho jméno. Teď teprve věci začnou být... zajímavé. Kouzla. To může chlapa zabít....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/3056/bourkova-fronta-3056.jpg 4227

Harry Dresden 1.

Detektivky, Romány, Fantasy
Vydáno, Triton

Storm Front, 2000

Kniha Bouřková fronta

aktijnov
09.12.2019

Jsem trochu zklamaná. Kniha by potřebovala projít korekturou. Chyby mě při čtení otravovaly... Z děje jsem nejdřív byla nadšená, pak se to začalo táhnout a dočetla jsem jen se silným sebezapřením, protože jsem chtěla vědět, jak to skončí.

ewalien
15.10.2019

Docela mě zaujalo, jak je Harry jako čaroděj... lidský. S problémy, jako má každý z nás, dělá malé i velké chyby, občas má dost hluboko do kapsy, snadno si udělá nepřátele (asi trpí sklony k sebevraždě) a někdy je na čaroděje tak bezbranný, až mě to zaráží. Jak lehce si nechá naklepat. A jako správný hrdina s duší na jazyku všechno zachrání, i když to kolikrát vypadá, že už nemá šanci - zachránit svět, nebo sám přežít. Asi nejvíc mě naštvalo, jak hazarduje s přátelstvím té policajtky Murphyové. Já už bych jí dávno všechno řekla. doufám, že ostatní díly budou podobně napínavé. Tento příběh mě doslova vtáhl do děje, sotva jsem se dokázala odtrhnout. pokud má někdo rád magii a zároveň nemá chuť si k z toho důvodu číst Harryho Pottera... Doporučuju tohohle Harryho. Zamilujete si ho, i když si budete místy myslet, že je pitomec.

Awča
02.05.2019

Úplně náhodou jsem se dostala tuším ke 4.dílu v angličtině a docela mě bavil. Zkusila jsem tedy od jedničky a v češtině, a bavilo mě to stále :-) Že by mě autor vtáhnul úplně do děje, to ne, některé pasáže byly prostě moc rozvleklé, ale čas mi s Harrym plynul příjemně, když jsem knihu na čas odložila, nebyla jsem jako na trní, jak to dopadne, ale návrat po té byl milý. Asi spíše pro ženy, nejen kvůli hlavnímu hrdinovi, je to takový mix fantasy, krimi a červené knihovny.

zazvorka
28.04.2019

Čaroděj - chudáček. Takový pocit jsem z Harryho každou chvíli měla. Zřejmě to mělo vnést do příběhu humor? Každopádně je to dost divná postava. Škoda. Kdyby už Harry dospěl a trochu se zocelil, překladatel se kapánek více snažil a autor proškrtal zbytečný balast, bylo by to fajn čtení. Přesto zkusím druhý díl, chybí mi nějaké takové čtení, než vyjde další Ben Aaronovitch (i když na toho to nemá...).

Marushka27
07.03.2019

Vzhledem k tomu, že mám ráda Greenovy knihy, narazila jsem i na tohoto autora. Líbí se mi zajímavé charaktery postav, temná atmosféra a je vidět, že autor si se svým světem umí vyhrát. Co mi tu trochu chybělo je "šťáva", která by to posunula někam výš, ale to je nejspíš jen můj pocit.

sarka9190
10.01.2019

Na sérii s Harrym Dresdenem jsem přešla, když jsem hledala náhradu za Simona R.Greena - jeho série Noční strana a Droodové. A musím říci, že paráda. Ba co více, jakože mám vše, co z této série vyšlo, musím pochválit, že série nemá rozkolísanou kvalitu. Ano, některé díly mne bavily více, některé méně, ale tempo a zápletky jsou slušné. Samozřejmě, kdo čeká vysokou školu(více filosofie, složitější mytologii), musí vyhledat jiného. Já jsem našla, co jsem hledala.

jana0378
11.12.2018

Kniha nebyla špatná, jen jsem podle popisů okolí čekala, že bude trochu lepší. Proto jsem asi klesla ke třem hvězdám. Četla jsem v angličtině, protože celá série do češtiny přeložená není a byla jsem z více zdrojů upozorněna na příšerný překlad (sama nemohu posoudit). Přišlo mi, že to nemělo jiskru, detektivní příběh takový obyčejný, jen se zakomponovanou magii. A hrdina takový klasický, všechno budu dělat sám, protože nikdo jiný by to nezvládl nebo není čas mu to říct a pak se vždycky v "Kulhánkovském" stylu nechám skoro zabít, seberu se, skoro umřu, seberu se a tak pořád dokola. Ale zkusím další díly, minimálně kvůli procvičení angličtiny, protože je to napsáno dost jednoduchým stylem a jsem zvědavá na autorův vývoj.

Lmslaver
13.10.2018

Harry Dresden je detektiv, který se zabývá případy s magickým pozadím. Chvílemi se chová jako velký drsňák, že by zbledl závistí i smirkový papír, ale o pár stránek dál je z něčeho k smrti vyděšený a chová se jako ufňukaná holka. Bohužel jsem se s tímto rozpolceným hrdinou za celý příběh nějak nedokázal ztotožnit a stále mě provázel pocit, že tomu něco chybí, ale možná jen třeba nejsem cílená věková kategorie.