CharlesWard CharlesWard komentáře u knih

Falešní hráči Falešní hráči Michael Connelly

Tentokrát se bohužel Connelly netrefil a kniha se docela táhla. No nemůže být každý den posvícení.

10.02.2023 2 z 5

Falešná hra Falešná hra Lincoln Child

oproti prvnímu dílu jde o jisté zlepšení.

28.01.2023 3 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

O něco lepší než předchozí díl, ale na ten uvodní to nemá.

20.01.2023 2 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Možná byl problém v tom, že jsem předtím dočetl sérii knih od Chrise Cartera. Jim totiž Carol nesahá ani po kotníky.

08.01.2023 2 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Po vynikajícím prvním díle, neskutečný sešup směrem dolů. Pravidlo prostředních průměrných dílů trilogie zůstává v platnosti.

07.01.2023 2 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Bohužel znovu zklamání. Tak nějak jsem po odhalení tajemství deníku čekal, že s ním bude Chris více pracovat. Nestalo se. Snad to příští rok Carter napraví.

30.12.2022 3 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Oproti minulému dílu, neskutečné zlepšení.

29.12.2022 5 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Kvalitní Karika, kterého bohužel kazí samotný závěr.

25.12.2022 3 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Bohužel se nadšení po přečtení opět nekoná. Kde je brilantní závěr, kterému předchází geniální dedukce? Napínavé rozuzlení? To jediné, co tuhle knihu zachraňovalo byla poslední kapitola.

24.12.2022 2 z 5

Adept Adept Adam Przechrzta

Bohužel na můj vkus moc málo fantasy a mnohem více politiky, než by bylo zdrávo. Docela se bojím dalšího dílu.

18.12.2022 2 z 5

Spící obři Spící obři Sylvain Neuvel

Zajímavý nápad a forma.

18.12.2022 3 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Cením, že na to šel autor tentokrát trochu jinak.

17.12.2022 3 z 5

Poslední kojot Poslední kojot Michael Connelly

Jedna z těch knih, na které je docela dost vidět doba vzniku.

11.12.2022 3 z 5

Na mušce Na mušce Mark Greaney

Bohužel, ale ten kvalitativní sešup tam prostě je. Pokud to takhle půjde dál, bojím se o překlady dalších dílů.

02.12.2022 2 z 5

Správní hoši Správní hoši Bill Bonanno (p)

V podstatě s knihou mám stejný problém, jako s Mužem cti. Nezní dostatečně věrohodně a napínavě, aby dokázala udržet pozornost až do konce.

27.11.2022 1 z 5

Tři tváře Tři tváře Brandon Sanderson

Spousta byla vynikají. Zbytek už tolik ne.

16.11.2022 1 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Byla to fajn jízda, ale všechno jednou končí. Bohužel mám i po dočtení stále několik otázek.

12.11.2022 3 z 5

Zmizelý svět Zmizelý svět Dennis Lehane

O něco čtivější než předchozí díl.

06.11.2022 3 z 5

Stín ve dveřích Stín ve dveřích Tim Weaver

Dvě ne úplně vydařené novely a dva příběhy vytržené z kontextu.

27.10.2022 2 z 5

Malorie Malorie Josh Malerman

Bird Box byl unikátní nápadem, zasazením, zvraty. Malorie však není Bird Box. V samotném závěru ostatně autor popisuje jak vlastně Malorie vznikla. Úplně chápu, proč se tohle nedostalo do BB, co ovšem nechápu, je to, že následně autor pohřbil všechny zbytky soudnosti a vydal tuto "vyřazenou novelu" jako samostatné dílo. Proboha proč? To ví asi jen sám autor.

23.10.2022 2 z 5