Poslední kojot

Další z úspěšné řady detektivek, vycházejících z tradic americké tvrdé školy. Hlavním hrdinou příběhu je samozřejmě opět losangeleský policista Harry Bosch. Tentokrát se s ním střetáme v době, kdy je jeho život nad propastí. Opustila ho přítelkyně, jeho byt je po zemětřesení neobyvatelný a po napadení velitele musel navíc odevzdat svůj odznak detektiva. Nadbytek volného času se Harry rozhodne vyřešit tím, že na vlastní pěst znovu prošetří pětatřicet let starý případ: případ vraždy své matky. Během tajného pátrání, které postupně přerůstá v jediný smysl jeho dalšího života, si však Bosch až příliš pozdě uvědomuje, že rány, do nichž ťal, jsou až pro některé vysoce postavené lidi až příliš živé. Dokonce tak živé, že jsou pro ně ochotni znovu vraždit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21444/big_posledni-kojot-PWt-21444.jpg 4.5154

Harry Bosch / Prípady Harryho Boscha 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Domino

The Last Coyote, 1995

Kniha Poslední kojot

Jiparis

Connelly mě opět nezklamal. Bosch se snaží vyřešit případ, který se ho hluboce dotýká a který je už mnoho let odložený a zapomenutý. Kombinace špinavé vysoké hry politiků, nečistý přístup některých policistů a Harryho osobní problémy jak v práci, tak v soukromí tvoří napínavý mix.

JSmerda

Je to sice kniha Michaela Connellyho, ale zatím to byla nejslabší, co jsem od něho četl. Je to sice čtivá kniha, ale nelíbila se mi zápletka, která mi připadala absolutně neživotná. Celý příběh se Boshovi podaří vyřešit jen díky efektu "dominových kostek". Tedy, že na začátku popíchl vraha a vyvolal bouřlivou odezvu po X letech, kdy vražda již byla dávno promlčená. Reakce na toto drobné popíchnutí je naprosto neadekvátní tomu, co pak následuje.

alnahu

Moje první kniha od tohoto autora a jsem naprosto spokojená.Skvělý důmyslný napínavý děj.Výborné počteníčko.

Arwen777

Bohužel se mi nedaří číst knihy této série popořadě, beru to, co je v knihovně k dispozici, když mám na Harryho náladu. Asi to není nejšťastnější a u této knihy se to možná projevilo. Na rozdíl od většiny nadšených čtenářů jsem se do příběhu nemohla pořádně začíst a tak do půlky se mi děj vlekl. Teprve za půlkou dostal kýžený spád a zbytek knihy jsem dočetla s nadšením.
Harry Bosh je můj oblíbený hrdina. Michael Connelly píše poctivé detektivky z amerického prostředí, postavy jsou uvěřitelné a dobře vykreslené, děj není přehnaně akční a stojí na reálných základech. Je to ten původní boj dobra a zla, kdy hlavní hrdina stojí neochvějně na straně zákona a je ochotný rozkrýt i nepoctivost a korupci v řadách policie a nebojí se ani mocných. Takové hrdiny máme rádi.
V této knize se Harry vrací do minulosti k případu, který se ho osobně dotýká. Dozvídáme se tedy hodně o jeho dětství a o tom, co ho utvářelo a možná i dovedlo k policejní práci.
Knihy Michaela Connellyho patří k poctivé detektivní klasice. Určitě stojí za přečtení.

Titas9001

Connelyho čtu ráda, ale není to ten autor, kdy netrpělivě čekám na novinku, a tak mně občas něco unikne....Poslední kojot je super čtení. Harry mimo službu, ale o to zarputilejší, protože vytahuje starý případ, který se ho osobně dotýká a utvářel jeho další život. Nebavily mně pasáže s Jasmine, protože milostné scény Connelymu moc nejdou. Ale zase to vyvážily rozhovory s psycholožkou, která uměla trefně popsat zákoutí Harryho duše. Vyústění hodně překvapivé!

kn23
21.07.2020

Tak a konečne viem ako to bolo s Harryho mamou.

Didi15
23.06.2020

Tak nakonec mě tahle série naprosto pohltila, leč se na začátku nezdálo. Vrhám se na další díl :)

mi-380
01.05.2020

Hieronymus Bosch se setkává s malířkou. Vtipné. Párkrát už tu došlo na slavné obrazy, pamatuji na Noční dravce Edwarda Hoppera z první části a nyní tu máme Výkřik Edvarda Muncha.
Detektivní příběh a rozhovory s psycholožkou jen lehce rámují popis dramatického mládí, dospívání a formování hlavního hrdiny. Až k Boschovi čtvrtého dílu – muži nevyzpytatelnému, nekompromisnímu, s neotřesitelným smyslem pro spravedlnost, jejíž váhavost někdy dokáže navzdory zákonům urychlit. Těch zvratů a dramatických, až neskutečných, situací v poslední čtvrtině je ale nějak moc, takže tentokrát jen za 4*: 85 % (115 hodnotících s aktuálním průměrem 89 %).

Asi trochu spoilery:

„Víš, líbí se mi, že jsi sem přišel nevyzbrojen.”
„Nevyzbrojen? O čem to mluvíš?”
„No, že ses nabídl, že půjdeš do drogerie. Ukazuje to, jaký jsi muž.”
„Jak to myslíš?”“
„Kdybys sem přiletěl z Los Angeles s kondomem v tašce, bylo by to takové…, já nevím, vypočítavé…“

„Nezáleží na tom, co cítím. Nikdo si nezaslouží být zavražděn, ale ten člověk mi chybět nebude a rozhodné mi nebude chybět v práci.”
„Ježíši.” Brockman zavrtěl hlavou. „Ten chlap měl ženu a dítě na vysoké.”
„Třeba nebude chybět ani jim. Člověk nikdy neví. Pounds se v práci choval jako idiot. Není důvod očekávat, že by se doma choval jinak. Co si o vás myslí vaše žena, Brockmane?”...