Muž cti

Muž cti https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464635/bmid_muz-cti-4V3-464635.jpg 4 7 2

Jeden z nejmocnějších mužů v dějinách zločinu v Americe Joseph Bonanno, jenž se stal pravděpodobně předlohou pro postavu Dona Corleona v knize Kmotr od Mario Puza, v těchto upřímných a senzačních memoárech uvádí čtenáře do světa skutečné mafie. Odhaluje, jak to uvnitř pěti newyorských „rodin“ – Bonannovy, Gambinovy, Profaciovy, Luccheseovy a Genoveseovy – fungovalo, a odkrývá nejen způsob, jakým mafie ovládala místní obchody, ale i jak ovlivňovala politické dění v celé zemi. Muž cti je úchvatným pohledem do světa zločinu a mimořádnou zpovědí jedné z jeho nejmocnějších postav v dějinách Ameriky.... celý text

Literatura světová , Biografie a memoáry , Historie

Vydáno: , Baset

A Man of Honor , 1983

CharlesWard
CharlesWard
25.07.2022 2 z 5

Na rozdíl od Irčana se bohužel kniha často táhla. Někdy ve 4/4 knihy také dojem ruší podivné odbočení k rodinné lince.

iceVS
iceVS
26.09.2021 5 z 5

Naprosto úžasná knížka. Nebo aspoň její první dvě třetiny :-)
Mě tihle kluci mafiánský děsně přitahujou... Nejspíš od prvního zhlédnutí filmů ať už Někdo to rád horké nebo mé srdcovky Kmotr. Úplně jako bych slyšela ten chraplavý šepot, jak mi Joe vypráví svůj příběh.
Jenže ke konci knihy se to celé zvrtlo. Asi by mi byl Joe Bonanno mnohem sympatičtější, kdyby jako chlap přiznal alespoň něco. Jenže ta poslední třetina byla taková zoufalá obhajoba, které asi vůbec nikdo nemůže věřit. Čímž ovšem netvrdím, že bych věřila, že je snad FBI organizace plná klaďasů.
Každopádně, ať už si o tom myslím cokoli, hlavním měřítkem je, že knihu jsem nepustila, dokud jsem ji nedočetla :-)
A už se pídím po dalších, na které mě tato odkazovala :-)

Autorovy knížky

Joseph Bonanno