Tmavší než jantar

V detektivním příběhu z Floridy se „havarijní poradce“ Travis McGee, svérázný amatérský detektiv, a jeho přítel Meyer při nočním rybolovu stanou náhodnými svědky pokusu o vraždu dívky, kterou s uvázanou zátěží vhodí její vrahové do řeky. Jejím zachráněním se dostanou na stopu organizované prostituci a řetězu vražd vytipovaných klientů, zámožných a osamělých mužů středních let. Pátrání je ztíženo tím, že dívka svým vrahům neunikne a zemře pod koly kradeného auta. Za přispění tanečnice Merrimay a využití její podoby se zavražděnou dívkou je zločinecký gang dopaden....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/373943/tmavsi-nez-jantar-aSQ-373943.jpg 54

Travis McGee 7.

Detektivky
Vydáno, Naše vojsko

Darker than Amber, 1966

Kniha Tmavší než jantar

orinka3
05.12.2019

Detektivka podle mého vkusu. Dvojice detektivů se výborně doplňuje, rozhovory nejsou fádní, naopak pobaví. Některé odstavce se mi líbily tolik, že jsem si je přečetla opakovaně. Dívka vytažená z vody přivede ty dva na horkou stopu organizovaných vražd. Děj má spád a není v něm hluché místo. Mé první setkání s autorem, příště se musím v knihovně podívat, co tam od něj všechno mají. Jeho styl vyjadřování je přesně pro mě.

konicekbily
31.01.2019

Svižná detektivní novela je od začátku do konce plná kvapem ubíhajícího děje. Nic jiného jsem ani neočekával a tak jsem s dílkem spokojen. Typická americká současná krimi - napsaná tak, kdyby se poštěstilo prodat práva na filmové zpracování, bylo by jednoduché napsat scénář.