Modrý labyrint

Modrý labyrint https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248875/bmid_pendergast-modry-labyrint-jgt-248875.jpg 4 206 41

Pendergast série

Z minulosti vystupují přízraky… Na prahu domu zvláštního agenta FBI Aloysia Pendergasta se objeví mrtvola jeho zapřisáhlého nepřítele – oběť vraždy. Kdo je pachatel, jaký měl motiv a co se pokouší Pendergastovi sdělit? Jedinou stopu představuje kousek tyrkysu, nalezený v těle zavražděného. Ten zavede Pendergasta až k opuštěnému dolu na břehu Saltonského moře, slaného jezera v Kalifornii; odtud pak směřuje pátrání hluboko do neblahé minulosti agentovy rodiny. Kromě přízračné epizody z rodinné historie však číhají na Pendergasta i další nástrahy: sleduje ho totiž vrah, který se chce pomstít za dávný prohřešek. Zanedlouho se agent ocitá ve spleti ďábelských plánů, které ho zraňují na duši i na těle…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Blue Labyrinth , 2014

Stanas513
22.11.2023 5 z 5

Sérii Pendergast jsem začala číst hodně dávno a tak si moc nepamatuji souvislosti. Přesto se mi tento příběh líbil. Zajímavá zápletka, která začíná již v dávné minulosti a vyústí do nesmyslného stíhání a msty na Pendergastově rodině.

Jessie26
20.10.2023 5 z 5

Další super příběh... celá série je pro mě skvělá.

Charley
24.09.2023 3 z 5

Trošku slabší díl (po předchozím Bílém ohni, kdy jsem četla naprosto bez dechu) to byl trochu méně záživný děj, občas mi dalo zabrat udržet pozornost. Nicméně i tak se hezky četl a ráda sáhnu po dalším díle.

Luigi1
01.09.2023 5 z 5

Opět výborné zpracování které se povedlo

Jaklová.katka
13.03.2023 3 z 5

Slabší kniha ze série,ale pořád krásně čtivá.

Ladinek
03.03.2023 3 z 5

Navzdory obecnému přijetí (či nepřijetí) tohoto pokračování nepovažuji tuhle knihu za ztrátu času. Díky užití Salton City jako kulisy příběhu jsem se dověděl o této zajímavosti - jakési kalifornské Pripjati. Mimochodem ten strom na obálce se tam skutečně nachází .

CharlesWard
21.07.2022 3 z 5

Co dodat? Další pendergastovka. Potěšily historické záznamy a možná i jeden nečekaný návrat? Jinak tomu ale stále něco chybí. Slabý záporák a absence mystického zla také knize dvakrát nepomáhá.

myelka
24.05.2022 4 z 5

Pořád přemýšlím, jak asi z medicínského hlediska mohl fungovat protilék, který při komorové tachykardii působí s rychlostí a efektem na úrovní noradrenalinu, i když mezitím už došlo k tak rozsáhlému postižení, že jsou změny na úrovni kostí....ale jinak fajn, čtivé...

Zlatinka.Emilly
04.02.2022 2 z 5

Mě kniha zklamala, vůbec jsem se nemohla začíst, takže odkládám. Chtěla jsem do výzvy - na obálce strom. Obálka se mi moc líbí, té dávám dvě hvězdičky.

RHorse
27.10.2021 3 z 5

Knihu jsem koupila ve výprodeji a ani jsem nevěděla, co je to za žánr, jen mě prostě zaujala obálka. Docela mě překvapilo, jak je čtivá. Záhy jsem pochopila, že se jedná už o několikátý díl série, ale to vůbec nevadilo. Je to dobře napsané, akorát jsem měla problém s hlavními postavami. Všechny jsou až mo dokonalé, buď černé, nebo bílé, an to, že je to několikátý díl, tak by stálo za to jejich charaktery trochu propracovat. A také bych ocenila, kdyby si čtenář mohl také zahrát trochu na detektiva a ne aby to kniha všechno servírovala postupně. A také má knia slabší a těžko uvěřitelnou zápletku, to zmrtvýchvstání je pěkná blbost. Vidím to na hodně dobrý průměr.

Pavlína2019
10.07.2021 5 z 5

Opět super a bezvadné čtení! Tyto knihy miluji, autoři jsou skvělí, obdivuji jejich fantazii a krásný sloh! Všem doporučuji.

Eicherik
13.06.2021 4 z 5

První dvě třetiny tohoto čtrnáctého dílu byli o něco slabší, než na co jsem u téhle série zvyklý. Poslední třetina to ale zvrátila a opět jsem dostal to, co od téhle šňůry příběhů očekávám a co mě baví.
A pozor, dokud cítíte příjemnou vůni lilií, je to dobré, ale až ji nahradí odporně nasládlý zápach hniloby, tak máte velký problém.
Citát: Constance se poťouchle usmála. "Odmítl jsi majetek jednoho sériového vraha - Hezekiaha - a současně si necháváš majetek jiného: Enocha Lenga. Ne?"
Následovala pauza, v níž o tom Pendergast uvažoval. "Dávám přednost pokrytectví před chudobou."

mr.Zdenek
07.01.2021 4 z 5

Nepřekvapí, ale ani nezklame. Vhodné čtení v koronavirové době.

jiri9568
01.11.2020 5 z 5

Opet skvele napsany pribeh. Velmi napinave cteni. Doporucuji

Pavlnka
03.08.2020 4 z 5

Další skvělé pokračování. Zajímalo by mě, co bylo špatně s tím lektvarem. Možná se to dozvím v dalším díle.

TeaPeter
15.07.2020 2 z 5

Dryák po prapradědečkovi? To jako vážně? A lék z rostlin, které výrobce dryáku asi ani neměl v ruce? Ne, co je moc, to je moc. Tenhle díl patří k těm nejslabším, co jsem zatím ze série četl. Zachraňuje to jen Pendergastovo přiznání, že dává přednost pokrytectví před chudobou. Přece jen má i lidské vlastnosti.

Šnek86
08.10.2019 2 z 5

Jeden ze slabších dílů, kdy elixír Pendergastova předka agentovi trochu zavaří, načež zase všechno přežije.Dějová linka nevýrazná.Ještě čtečka nedala nějak formát a přišlo mi, že pár stránek potratila.Uvidím jestli se další díl v sérii povede líp.

HonzaT
27.09.2019 5 z 5

Myslím, že tohle byl jeden z těch lepších Pendergastů. Kyselina to rozjela :D

kyssling
14.02.2019 3 z 5

Bohužel průměrný Pendergast, příběh i motivace padouchů mě připadají zcela mimo i "literární" realitu.

tomas3272
18.06.2018 4 z 5

Tento díl se mi opět líbil. Bylo tam několik překvapení, které jsem nečekal, což bylo fajn. Stejně tak jsme se dozvěděli další střípek z minulosti Pendergastovy rodiny. Na druhou stranu ale musím říct, že se autoři začínají dostávat s Pendergastem do více a více absurdnějších situací včetně toho, jak Pendergasta zachránit. Jsem zvědavý, kam se bude ubírat další díl série.

americká literatura thrillery

Autoři knihy