Kolo temnoty

Kolo temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26745/bmid_kolo-temnoty-gt7-26745.jpg 4 267 32

Pendergast série

Luxusní zaoceánský parník na své první plavbě po Atlantickém oceánu překypuje bohatstvím a dekadencí… Prastará tibetská bedna s neznámým obsahem je chráněna děsivou výstrahou… Agent FBI musí čelit tomu, z čeho má největší strach – sobě samému… Pendergast odveze Constance na dalekou cestu v naději, že jí přiblíží svět, který jí byl doposud zapovězen. Míří do Tibetu, kde se Pendergast intenzivně věnuje tréninku bojových umění a duchovnímu studiu. V odlehlém klášteře se dozvědí, že kdosi záhadně ukradl vzácný a nebezpečný artefakt, který mniši po celé generace střežili. Pendergast svolil k tomu, že se ujme hledání. Stopa zavede jeho i Constance na palubu největšího a nejluxusnějšího zaoceánského parníku na světě Britannia, který poprvé vyplouvá na moře. Plavba přes Atlantik je však plná hrůzy a děsu…... celý text

Detektivky, krimi Horory Fantasy
Vydáno: , BB art

The Wheel of Darkness , 2007

Jessie26
03.09.2023 5 z 5

Za mne super,trochu nadpřirozené,ale Tibet má pro mě tuhle vnitřní sílu, takže to bylo uvěřitelné. Skvělé čtení:)

Luigi1
31.08.2023 5 z 5

Velmi pěkně napsané a líbily se mi osudy jednotlivých lidí

Jaklová.katka
20.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Výborný. Pecka
Už jsem nečekala, že tohle zvladnou.
Zajímavé vidět i temnou stránku hlavního hrdiny

CharlesWard
12.07.2022 3 z 5

Opravdu rád, bych tentokrát udělil více, než ty ušmudlané tři hvězdy. Jenže to nejde. Sice jsme se částečně vrátili ke stavbě románu Zátiší s vranami, který i nadále v mém žebříčku stále vede, a pendergast díky je tento díl oproštěn od několika hlavních postav, které mi začínají tvořit osipky.....ale. Pracně vytvořený příběh, je pendergastžel, těsně před koncem, nevhodně nabourán a závěr? Ten snad nemohl být více diablo ex machina tj. dáběl ze stroje. Znovu škoda.

Lothar.777
05.04.2022

No, na rozdíl od ostatních, kteří jsou asi více méně fanoušci nebo už něco takového četli, já jsem tímto dílkem poměrně nedotčený (nepolíbený). Toto je první díl z té série, který jsem četl a jsem celkem spokojen. Nevěděl jsem úplně, co čekat, takže mě ty změny od Himálají až k lodi celkem překvapovaly. Kniha byla každopádně dost záživná, trochu zamyšlení nad tím dnešním konzumem a tak všelijak. Opravdu představa té koncentrace moci, konzumu, hlouposti, namyšlenosti, lehce okořeněné nějakým tím mafiánem, dalo by se věřit, že by to takhle nějak mohlo dopadnout a ve finále by se asi stejně nic nepodělalo. Ale jinak jako jo, chválím a pochvaluji.

Pavlína2019
14.06.2021 5 z 5

Opět - paráda, bomba!! Jdu na další knihu. Autoři píší opravdu skvěle, všem doporučuji!

Eicherik
14.03.2021 4 z 5

Kolo temnoty je osmý díl této dobrodružné série, kterou napsala dvojice amerických spisovatelů pro nás čtenáře, kteří nadosmrti zůstaneme chlapci a děvčaty. Velmi jsem si užíval cestu na luxusním zaoceánském parníku. A jen jsem se vylodil, už vyhlížím další díl a další dobrodružství.

hankamol
24.02.2021 5 z 5

Jako vždy, super.

Pavlnka
14.07.2020 5 z 5

Zajímavé a napínavé. Líbily se mi osudy jednotlivých pasažérů i důstojníků. Jdu na další díl.

TeaPeter
11.05.2020 3 z 5

Byl to takový hezký průměr. Podivného nadpřirozena tam bylo na můj vkus až trochu dost hodně. A byly tam i věci, které byly mimo moji představivost - třeba ten zazděný mnich - brrr... Poslední věta knihy mě jakoby přenesla do Musée du Louvre - ano, právě takto bych popsal Monu Lisu.

Astarothh
25.04.2020 4 z 5

Můj další Preston & Child.. Opět autoři nezklamali...Tentokráte děj na obrovské výletní lodi.. Nadpozemská tématika mě v této knize zase až tolik nenadchla, ale celkově je knížka moc pěkná.

petr_
31.01.2020 3 z 5

Když jsem začal číst tuto knihu, tak jsem si vybavil knihu mého mládí \"Skautova dobrodružství\". Přišlo mi to trochu podobné. Kdybych měl vysvětlit proč, tak bych asi těžko hledal odpověď. Nějak se ztrácela linka děje a konec byl dosti rozpačitý a o ničem. Autoři si zřejmě oblíbili dramatické konce na rozbouřeném moři na lodi. Konec mi přišel, jako bych dočítal \"Ledovou bariéru\".

Šnek86
02.07.2019 3 z 5

V tomto pokračování je děj víceméně předvídatelný a nejzáživnějším je kupodivu asi epilog.Ale tajuplná mandala, kouřová potvora, mniši, plavba na lodi - to vše v celku působí zajímavě.Ačkoliv nádech nadpřirozena zde příběhu lehce ubírá.Více prostoru mohlo být věnováno prostředí Tibetu a mnichům.Pokračuji dalším dílem.

HonzaT
03.02.2019 4 z 5

Dávám čtyřku, z důvodu až noc nadprirozena, né ze by me to nejak zarmoutilo....Pendergast mi zde ani nepripadl jako hlavni postava, i kdyz jí byl. Konec byl rychlý. Zaujalo mě E8, dokonce jsem si ho vyguglil :) Mam rád, kdyz Preston s Childem popisují zpusob meditace, jako napr. odprosteni z vlastniho tela, pohled z vysky, jezero o teplote vlastniho tela atd. Tulpa, zajimave, jsou o tom i ruzne filmy, s Depardieum napr. Kniha jako clek semi libila, ale nebyla Pendergastova petihvezdickova.

iva2111
27.01.2019 3 z 5

Za mě zatím nejslabší díl, přesto čtivý.

kyssling
16.08.2018 4 z 5

Nebýt až příliš nadpřirozeného jevu, dal bych plný počet hvězd.

Metroušek
31.03.2018 5 z 5

Podle mne jedna z nejlepších knih série o Pendergastovi. Skvěle jsem se bavil. Černý humor mám prostě rád, a o mysticismu vím dost na to, abych ho respektoval a občas se ho i bál.

Romžiry
10.07.2017 3 z 5

Tento díl trochu slabší, ale pořád čtivý.

soukroma
21.03.2017 4 z 5

Nebýt tam duchařina a tibetské mytično (démon, tulpy, mandaly aj.) jen bych se tetelila, neb číst o takové obří moderní lodi je vždycky skvělý zážitek, i když se hnala do záhuby.

Elea
25.05.2016 3 z 5

Po vynikající Diogenovské trilogii mě tato kniha zklamala, dlouho trvalo než děj dostal spád, závěr byl trochu překombinovaný a Pendergast mi připadal jiný než v předcházejících dílech. Stále se nemohu rozhodnout, jestli jeho hovorový jazyk (především v první části) je záměrem autorů nebo vinou překladu. Podle mého názoru je to nejslabší kniha celé série.

Autoři knihy

Douglas Preston