Kolo temnoty

Kolo temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26745/bmid_kolo-temnoty-gt7-26745.jpg 4 268 32

Pendergast série

Luxusní zaoceánský parník na své první plavbě po Atlantickém oceánu překypuje bohatstvím a dekadencí… Prastará tibetská bedna s neznámým obsahem je chráněna děsivou výstrahou… Agent FBI musí čelit tomu, z čeho má největší strach – sobě samému… Pendergast odveze Constance na dalekou cestu v naději, že jí přiblíží svět, který jí byl doposud zapovězen. Míří do Tibetu, kde se Pendergast intenzivně věnuje tréninku bojových umění a duchovnímu studiu. V odlehlém klášteře se dozvědí, že kdosi záhadně ukradl vzácný a nebezpečný artefakt, který mniši po celé generace střežili. Pendergast svolil k tomu, že se ujme hledání. Stopa zavede jeho i Constance na palubu největšího a nejluxusnějšího zaoceánského parníku na světě Britannia, který poprvé vyplouvá na moře. Plavba přes Atlantik je však plná hrůzy a děsu…... celý text

Detektivky, krimi Horory Fantasy
Vydáno: , BB art

The Wheel of Darkness , 2007

petulka.sasanka
01.03.2016 3 z 5

Nebyla špatná, ale v porovnání s jinými jeho knihami slabší.

paul2843
04.09.2015 3 z 5

Zklamala mě atmosféra, která mě zkrátka nevtáhla moc do děje a konec mohl být taky trošku víc zapletenější. U této knihy jsem si uvědomil, že nemám rád příběhy s "nadpřirozenými" silami jako je zde zvláštní kouřová postava, která udala příběhu šťastný konec. :) 3+

MorbidCuriosity
06.04.2015 5 z 5

Konečně po dlouhé době se mi zas do ruky dostaly další dvě knihy ze série. Jednou z nich bylo právě Kolo temnoty. Asi už to tak zkrátka mám, že jakmile se usalaším s pendergastovkou někam do kouta, tetelím se blahem. A tahle knížky byla opět jízda :).
Trochu zamrzelo, že tam tentokrát Pendergast figuroval spíš jako "vedlejší" postava a celá ta věc se záhadnou kouřovou postavou mi přišla přitažená za vlasy, ale je to prostě Pendergast. A navíc si myslím, že po sérii knih o Helen, která na mě osobně zas takový dojem nezanechala, je tato kniha menším vysvobozením a lze tu těch pár drobností odpustit :).

Lucis.s
12.11.2014 3 z 5

Pendergasta čtu od prvního dílu (Relikvie) a kupodivu nesdílím nadšení většiny zde. Kniha byla sice dobrá, ale pro mě ze všech dílů zatím nejslabší. Možná to bylo nepřítomností D´Agosty, Smithbacka, Nory,.... nevím, každopádně četla jsem od nich lepší.

terpin
06.10.2014 4 z 5

Tak tato knížka mě dostala. Dobře se mi to četloa doporučuji dalším čtenářům.

BukaJ
06.07.2014 5 z 5

Perfektní kniha. Je již dlouhá doba, kdy jsem knihu četl naposledy a nyní mám chuť, přečíst ji znova. Jedna z nejlepších knih, co jsem četl.

Clarins
19.05.2014 4 z 5

Jedna z nejnapínavějších knih.

Mako123123
01.11.2013 5 z 5

Konečne!... Konečne môžem s čistým svedomím túto v poradí 9. knihu ktorú som od (Preston=Child) prečítal, ohodnotiť plným počtom 5/5. Na každej doteraz mnou prečítanej knihe (od tejto autorskej dvojice) mi dačo vadilo, niečo koli čomu som nedokázal dať s úplnou serióznosťou plné hodnotenie. Avšak tuná ho konečne dávam. Mal som nízske očakávania- myslel som si že to bude trošku nudnejšie, menej pútavé atd... ale opak sa ukázal pravdou. :) 90%- čili 5/5

Hespik
27.08.2013 5 z 5

Znovu mne autor zaskočil tím, kdo se skrýval za tím vším na lodi....... napínavé, akční

čef
28.05.2013 5 z 5

Příběh začíná a končí v klidu Tibetu. Mezitím se dějí věci. V jednu chvíli jsme skoro jako v klasické detektivce v Orient expresu střiženému Sherlockem, pak jsme v katastrofickém románu a nakonec honíme duchy v napínavém horroru. Takhle napsáno to vypadá na pěknou blbost, ale kupodivu to tak při čtení nepůsobí. Stále je na co se těšit, stále je potřeba se o hrdiny bát a fandit jim. Trochu dětské naivity jako při čtení pohádek je ovšem třeba, ale to snad tolik nevadí. Hlavně, že jsme se pobavili.

Kortexo
06.03.2013 5 z 5

Skvělý, napínavý a promyšlený horor.

Salinka
07.05.2012 4 z 5

Kniha mě dost dlouhou dobu příliš nebavila, až někdy kolem 130 stránky začala být zajímavá a už se četla sama, zbylých cca 200 stran jsem pak přečetla za jedno a půl odpoledne a nemohla jsem se odtrhnout. Takže nakonec nelituji, že jsem ji i přes počáteční nevelký zájem dočetla. Oproti jiným románům s Pendergastem se v tomto objevuje pouze on a Constance, to mi zezačátku také vadilo, ale pak už se příběh rozvíjel sám a objevovali se další zajímavé postavy.

Autoři knihy

Douglas Preston