Chamtivost

Konec chamtivosti!“ volají demonstranti. „Smrt kapitalismu!“ Lidé po celém světě vycházejí do ulic. Protestují proti úsporným balíčkům, masové nezaměstnanosti a hladu – následkům nové ekonomické krize, která ohrožuje firmy, banky i celé státy. Dochází k eskalaci vnitrostátních i mezinárodních konfliktů. Ze situace těží jen hrstka nejbohatších. Řešení má přinést mimořádný summit v Berlíně. Proslulý nositel Nobelovy ceny Herbert Thompson se na něm chystá pronést řeč, která by mohla změnit svět: údajně totiž objevil vzorec, který zaručí blahobyt pro všechny. K tomu ale nedojde. Thompson a jeho asistent umírají při autonehodě – ta má ale svědka, který se rychle stává součástí nebezpečné hry....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445432/big_chamtivost-5Qx-445432.png 3.687
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Vendeta

Gier, 2019

Kniha Chamtivost

valeria0031

Ve srovnání s ostatními knihy autora, není kniha tak napínavá.
Řadila bych v pořadí Zero, Blackout, Chamtivost, Helix
Avšak jako vždy, myšlenka úžasná.
Myslím, že autorova mise je rozšířit povědomí o ekonomických konceptech a to se mu taky daří.

CharlesWard

Tohle se táhlo. Kniha má navíc naprosto zmršený font, kdybych četl ve fyzické podobě, budu k tomu nutně potřebovat lupu. Naštěstí je možné velikost písma na čtečce zvýšit, takže pomůcka Sherlocka Holmese nebyla nutná.

bigbabe

Knihu jsem si začátkem roku vybrala jako téma ČV coby 4.knihu autora.
A protože jsem chamtivá, tak jsem začala číst od jeho první knihy a proto mohu srovnávat s ohledem na všechny ostatní. Blackout se mi asi líbil nejvíc kvůli napětí a měla jsem dojem, že je to opravdu i reálné, že se to může stát (i ve světle dnešních událostí, které ale v době mého čtení ještě nenastaly).
Zero si myslím, že se děje, jen to někteří ještě nevědí nebo si to nechtějí přiznat.
Helix je možná dost podobný případ jako Zero, ale (snad) to není ještě v takové míře nebo jsem jen málo informována (nebo si to nechci přiznat).
Chamtivost pro mě byla bližší vzhledem k mému vzdělání. Myslím si, že ekonomicky nepolíbení čtenáři mohou mít problém s určitými pasážemi a jména ekonomů jim nic neřeknou a tak jim ujdou souvislosti. V každém případě si myslím, že i tato autorova kniha je realistická, že se může stát, ale nemyslím si, že by to byl tak rychlý pád. Ale to je účel všech autorových knih; ukázat extrém, vystrašit, ukázat případné následky našeho chování.
Ve všech knihách oceňuji autorovu odbornou znalost, přípravu na každé z témat.

antiope

Člověk se nevyhne porovnání s Blackoutem, který zůstává autorovou nejlepší knihou. Ale i Chamtivost je napínavá a čtivá kniha, se kterou nesáhnete vedle.

Svamburger

Elsberg má dobré myšlenky. Kdo četl Blackout či Helix ví, že je místy i vizionař, ale za mě neumí vytvořit slušnou zápletku. Příběh předvídatelny a nudný, akce nijaka. Zabijáci jsou banda amatérů, co nedokáží včas zmáčknout spoušť. Těch několik čmaranic o farmářich jistě svět nezachrání. Asi s panem spisovatlem končím. Chválím trefnou obálku nákladní lodi napěchovanou k prasknutí.

Annkag

Trocha to místama zadrhávalo ale jednoznačně u mne vyhrává téma a děj knihy.

Sefira770

Emm wow

ferda16
03.11.2021

Knížka se mi moc líbila. Jsem matematický antitalent, o ekonomii ani nemluvě. Ale kniha je psaná dobře - odborně jen lehce, jinak laicky, takže napínavý děj Vás udrží ve střehu a v napětí. Samozřejmě nejde srovnat s Blackoutem, ale také jde o úplně jiné téma, takže já bych to ani nesrovnávala a všem knížku doporučuji.