Pátá čtvrtina (11 povídek)

Deset u nás nevydaných povídek (a bonus autorem vřazený za poznámky) z konce osmdesátých a začátku devadesátých let jsou opětovným důkazem Kingova vypravěčského umění a netradičních nápadů. Najdete zde jak klasické hororové kousky, tak i neméně zajímavé příspěvky k tvorbě A. C. Doylea nebo R. Chandlera a dokonce jeden televizní scénář. Povídky uveřejněné v této knize jsou druhou polovinou rozsáhlého povídkového souboru, který na začátku devadesátých let v USA vyšel pod názvem Nightmares & Dreamscapes. První polovinu vydalo nakladatelství Beta pod názvem Dolanův cadillac....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1147/big_nocni-mury-a-snove-vyjevy-2-pata-ct-Yl9-1147.jpg 3.9326

Kniha Pátá čtvrtina (11 povídek)

CharlesWard

Crounch End, Desátníci, Pátá čtvrtina, Dům v Javorové ulici. Někdy tajně doufám, jaké by to bylo, kdyby vyšly v některé sbírce všechny povídky jako výjimečné, ne jen 3-4 na vydání, jako obvykle.

pazdy15
04.10.2021

No tedy, tady jsem na rozpacích. Sbírám Kinga už nějaký pátek a v povídkách jsem také sečtený... ale tahle povídková kniha - tedy spíše povídky v ní obsažené - mě nijak výrazně neoslovily. Docela průměrný počin na Mistra. 3 z 5

Arlienen
14.08.2021

Po dlouhé době jsem s chutí sáhla po knížce od Kinga. Četla se mi dobře. Nejméně mne zaujala povídka Drž hlavu. Nejvíce se mi líbila Crouch End a Můj hezký poník. Top povídka je Umneyho poslední případ.

SeanFifield
09.07.2020

Rozhodně jsem dal čtyři hvězdy. Už jen díky povídce "Poslední Umneyho případ" to se mi moc líbilo. Další povídky také nejsou špatné. Asi nejhorší, která mě skoro nebavila je "Porod" - to bylo divné zombie a moc politiky. Ale jinak vřele doporučuji si přečíst všechno. King je prostě borec a mnozí by nic takové nevymysleli ani za sto let.

n.ezn.amy
19.05.2020

Další z povídkových knih Mistra. King si udržuje svůj standart, kdy o žádné povídce bych nemohl říct, že se mi nelíbila. Ale samozřejmě i v této sbírce jsou povídky, které se mi líbily více např. Lituji, voláte správně, kdy hlavní hrdinka se snaží zpětně zachránit svého mrtvého manžela. A co mě opravdu potěšilo jako fanouška Sherlocka Holmese, že i King obohatil případy slavného detektiva svým příběhem.

Martina1805
19.08.2019

Tak tahle kniha mě nebavila odložila jsem jí a možná se k ní ještě vrátím, King mě touhle knihou zklamal.

Bibisp
04.08.2019

Musím dát čtyři hvězdičky, povídky Crouch End, Doktorův případ, Dům v Javorového ulici,Poslední Umneyho případ a Lituji,voláte správně jsou nejlepší z celé knihy. Ostatní opravdu podprůměrné.

Aliii
04.02.2019

Tahle povídková kniha mě zklamala, pár povídek se mi sice líbilo, ale celkový dojem je spíš podprůměrný. Oceňuji skutečnost, že King dokáže psát tolika různými styly, ale většinu povídek si moc dlouho pamatovat nebudu.