caroline.aiko caroline.aiko komentáře u knih

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

V knihkupectví mě hlavně oslnily třpytivé vločky na azurovém pozadí. Nejdříve se mi do knížky moc nechtělo, protože nerada čtu pevné vazby, ale potom co jsem si vyslechla názor kamarádky, tak jsem si jí prostě musela přečíst. Líbil se mi hlavně nápad zkombinovat tři příběhy od tří různých autorů do sebe a společně světu ukázat jiný úhel literatury. Četla jsem jí v období Vánoc, takže se mi do příběhu lehce vžilo a jako oddechová a jednoduchá četba se mi to moc dobře četlo. Sešli se jedni z nejlepších autorů a vzniklo něco geniálního..

18.06.2018 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

První kniha, kterou jsem od autora četla a zaujala mě hlavně svým tajemným názvem, jelikož mě tento typ příběhů a románů hodně bere. Do příběhu jsme se vžila během chvilky a hlavní postavy mi začaly být brzy simpatické. Příběh mi nepřišel realistický (zatím), ale byl rychle pochopitelný a podle mě se v něm většina lidí během chvilky začala plně orientovat. Příběh mi vzal několikrát dech svým nečekaným zvratem či událostí, kterou jsem rozhodně nečekala. Částečně jsem konec předvídala, ale nikdy jsem se nebyla úplně jistá a pan Shusterman mi moje iluze o závěru knihy několikrát vzal :Dd za mě je to jedna z nejlepších knih..

18.06.2018 4 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Jako jednoduchá četba mi přišla geniální, avšak příběh a jeho rozuzlení mi přišlo předvídatelné. Hlavní postavy mi byly simpatické, ale někdy se na svojí situaci chovali dost hloupě a někdy jsem se i zasmála nad blbostí, kterou udělaly. Jinak jsem s příběhem neměla žádný problém a mezi složitějšími knihami mi přijde ideální na odreagování..

12.06.2018 4 z 5

Narazila jsem na ní v knihkupectví úplně náhodou a zaujala mě hlavně upoutávka na Slunečního psa. Neodolala jsem a knihu si koupila, čehož nelituji. Policajt z knihovny se mi četl dobře, ale pro mě byl trochu předvídatelný, ale napětí tam taky nechybělo. Ale Slunečního psa jsem četla jedním dechem a podle mě jedna z nejpovedenějších povídek pana Kinga. Skvěle popsaná a úspěšně mě vtáhla do děje. Tyhle příběhy mě nikdy neomrzí..

12.06.2018 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Od knížky jsem čekala něco jiného a to jak to dopadlo mě hodně překvapilo. Čekala jsem nějaký slaďoučký až přeslazený happyending, ale tohle jsem od knížky vůbec nečekala. Violet na mě celou dobu působila tak, že nevěděla co chce a jak se chvíli cucala s Finchem a z ničeho nic byla s tím svým druhým nápadníkem ve mně budilo smíšené dojmy. Příběh mi přišel dost dobře napsaný a poukazující na problémy s psychickými poruchami a myšlenkami na sebevraždy a takové věci. Podle mě stojí za přečtení.

08.05.2018 4 z 5

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Povinná četba a mě upřímně se mi moc nelíbila. Povídky byly zdlouhavé a několikrát nudně psaná a párkát jsem je ani nepochopila. Čekala jsem od knihy něco víc, ale zase musím uznat, že pár příběhů bylo docela přijatelných. Asi bych ji doporučila spíše zdatnějším čtenářům, pro mě to byla náročná četba.

29.04.2018 1 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Zase další knížka z povinné četby. Obecně nemám ráda, když mi někdo říká co mám číst, ale za doporučení téhle knihy jsem ráda. Čekala jsem sbírku povídek, ale byla jsem mile překvapena, že to byl souvislý příběh. Hodně se mi líbil nápad z Němců udělat mloky a podat tu situaci trochu více zábavněji.

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Myslela jsem si, že to bude pokračování k prvnímu dílu (jakože to bude úplně navazovat) a musím přiznat, že jsem byla trochu zklamaná. Bylo to zase dobře napsané a líbilo se mi, že se to neodehrávalo v rušném městě, ale na venkově v přírodě. V nějakých částech jsem měla napětím až husí kůži! Tahle část se mi líbila více než předchozí.

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Byla jsem dost překvapená, protože jsem čekala něco úplně jiného, ale tohle bylo mnohem lepší. Musím ale uznat, že je to jedna ze slabších knížek, ale i přes to se mi hodně líbila. Četla se mi skoro sama a stránky rychle ubývaly a pořád se tam něco dělo. Hlavní postava je simpatická a chvílemi ve mě vzbuzovala soucit. Dvakrát bych jí nečetla, ale byla dobrá.

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

Jedna z knih, do kterých jsem se vážně začetla a nemohla přestat. Mám pocit, že tohle je můj žánr. Tenhle typ knih mám nejraději - napětí, vyšetřování, romantika a akce. Vážně se mi líbil nápad příběhu a v některých částech jsem se dokonce i bála. Do posledního okamžiku jsem nevěděla, kdo je vrah. Thriller smíšený s trochou středoškolácké naivity a bezbranosti.. za mě jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

29.04.2018 5 z 5

Paměti agenta FBI Paměti agenta FBI Scott Frost

Tuhle knížku mi doporučil táta, protože se mu prý moc líbila, když jí četl v mém věku. Celý příběh mě moc zaujal, až tedy na to, že jsem se tam někdy trochu ztrácela. Hodně se mi líbilo, jak byla kniha napsaná, jakoby stylem deníku a jak nás příběh postupně provázel životem malého agenta. I když jsem neviděla seriál, tak mě příběh zaujal.

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Hodně mě překvapilo vyvíjení příběhu, protože mě většina věcí ani nenapadla. Byla jsem hodně překvapená, když se k Mare Maven otočil zády, což by mě třeba vůbec nenapadlo, myslela jsem, že zrovna tohle udělá Cal. Stejně jako předchozí díl se to dobře četlo a líbilo se mi to, až na konec, který zase skončil hodně otevřeně.

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Celkem jsem se toho bála, ale nakonec mi knížka nedala a při nejbližší příležitosti jsem po ní sáhla a dokud jsem jí nedočetla, tak jsem jí nedala z ruky. Fascinoval mě nápad rozdělní společnosti na Rudé a Stříbrné. Chvílemi mi bylo vážně líto lidí, kteří žijí ve vesnicích, které jsou utlačovány chudobou. Mare se ničeho nebojí a pomáhá rodině, jak jenom může, až do incidentu s její sestrou, kdy celou rodinu zklamala. Líbila se mi hlavně její snaha, ale z ničehonic se ocitne tam, kde by nikdy být nechtěla..

Dreamologie Dreamologie Lucy Keating

Je to hezky napsané, ale příběh samotný je slátanina, ale musím se přiznat, že jsem už četla horší. Knihu mi doporučila kamarádka, která si ze mě vystřelila a pověděla mi vymyšlený konec, takže jsem čekala něco jiného a konec mě překvapil. Četla jsme to hlavně jako lehčí četbu mezi náročnějšími knížkami, takové.. spíše na uvolnění. Celé mi to přišlo jako nereálný romantický příběh s překvapivě simpatickými hrdiny. Možná jsem čekala něco trochu víc..

28.04.2018 3 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Potom co jsem přečetla “Sněhuláka” jsem byla přesvědčená, že si musím přečíst i jinou knížku ze série Harryho Holea. Přišla mi méně napínavá než Sněhulák a pomalejší pokrok ve vyšetřování, protože vrah nebyl jeden z těch velkých sériových vrahů co o sobě dávají každou chvíli vědět. Už od začátku jsem nevěřila jeho nové asistentce Liz, protože jsem si každou chvilku myslela, že bodne Harrymu kudlu do zad. Příběh je popsaný do všemožných detailů a měla jsem pocit jakobych stála vedle Harryho a pomáhala mu s vyšetřováním.

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Jindy mě dívčí, zamilované a přeslazené romány nebaví a podle přebalu jsme si myslela, že tohle bude jedna z těch knížek, ale dala jsem na slova mojí kamarádky a knížku začala číst a jsem za to opravdu ráda. Autorka vyplnila pro mě nudný obsah akčními scénkami a zápletkami a to mě doslova oslnilo. Bryn mi přijde jako utlačovaná, ale stojí si za svým a je plně rozhodnutá dokázat všem co v ní pochybovali, že na to prostě a jednoduše má.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

První kniha, kterou jsem od pana Nesba četla a neuvěřitelně mi vzala dech. Mě osobně přišla úžasná a moc se mi líbila, celou jsem jí četla jedním dechem. Napínavá, strašidelná, propletená romantickými scénkami a plná nečekaných zvratů. Několik částí mě zaujalo tak moc, že je mám před očima pořád a jsem hodně ráda, že je to jedna z knih, na které nezapomenu, ale zase musím říct, že být vámi si nejprve přečtu knihu a až potom se podívám na film, protože sami uvidíte jak moc je to rozdílné a já osobně z toho byla zklamaná.

Únos domů Únos domů Iva Procházková

Další kniha, kterou jsme dostali v rámci povinné četby a i přes to, že všichni říkají, jak se jim knížka líbila a jak je to zajímavý a napínavý příběh, tak mě osobně kniha zaujala úplně minimálně. Poslušně jsem jí dočetla, ale ne s takovým zápalem jako ostatní knihy. Do příběhu jsme se “nevžila” a nelíbil se mi. Nešlo mi možná ani tak o příběh, ale spíš o to, že mi byl nesimpatický hlavní hrdina a rozčilovalo mě jeho chování, kdy jednal tvrdohlavě a hloupě.

28.04.2018 1 z 5

Počátek Počátek Jessica Khoury

Dobrodružná knížka, které rozhodně napětí nechybí. Jestli jsem to dobře pochopila, tak jeden ze záměrů byl ukázat, že láska si vždy najde cestu, ať už je to sebesložitější. Pia mi přišla jako jedna z nejsimpatičtějších hlavních postav, o kterých jsem kdy četla, a že byla sebejistá i přes to, že z ní dělali pokusného králíka. Pro mě to skončilo hodně otevřeně a byla jsem z toho celkem zklamaná, ale věřím, že bude pokračování.

28.04.2018 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Děti ze stanice ZOO jsem četla kvůli povinné četbě, protože se profesorka zaměřila hlavně na drogové závislosti. Příběh mi přišel hodně odstrašující a snaží se čtenáře přiblížit realitě a ukázat jim všechny rizika a situace, co se v zrovna v tento moment dějou, ale nejen u nás.. všude po světě. Knížka patřila k té skupině co se mi dobře četla a zaujala mě, protože mi přiblížila život lidí s problémy tohoto typu. Podle mě je to zrovna jedna z knížek, kterou by si měla přečíst většina lidí.

28.04.2018 4 z 5