Paměti agenta FBI

Dale Cooper je od mala posedlý touhou stát se tajným agentenm FBI, zasvětil cílevědomé přípravě na toto povolání celou svou mladost a stal se jedním z nejvyhledávanějších agentů tajné služby. Díky záznamům, které si vedl od svých třinácti let, prožijeme spolu s ním chvíle napětí i hrůzy, provázející život agenta na každém kroku, nejenom při vyšetřování spletitých kriminálních případů. (Popisek z obálky knihy)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28810/pameti-agenta-fbi-28810.jpg 4.350

Twin Peaks (2.)

The Autobiography of F.B.I. Special Agent Dale Cooper: My Life, My Tapes (1991)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Tatran (Bratislava)

caroline.aiko

Tuhle knížku mi doporučil táta, protože se mu prý moc líbila, když jí četl v mém věku. Celý příběh mě moc zaujal, až tedy na to, že jsem se tam někdy trochu ztrácela. Hodně se mi líbilo, jak byla kniha napsaná, jakoby stylem deníku a jak nás příběh postupně provázel životem malého agenta. I když jsem neviděla seriál, tak mě příběh zaujal.

lentolog
13.08.2017

Vydarené rozšírenie fenomenálneho TV seriálu. Podobná poetika i humor. Škoda tej príšernej obálky.

milan1315
08.07.2017

Tohle mě moc nezaujalo. Nesrovnatelně zajímavější je Tajná historie Twin Peaks od Marka Frosta.

Akana
10.05.2017

Cooperovský dodatek k seriálu mě bavil podstatně víc, než Lauřin deník od Jennifer Lynchové. Myslím, že Frost junior uspokojivě vystihl Cooperovu postavu, jeho náhled na svět, tu neodolatelnou směs skautské zvídavosti, empatie i naivity. Objasňuje, někdy jen naznačuje, a ještě jindy tajuplně vynechává jednotlivé etapy jeho životní pouti. Mimo jiné se dozvíme, kdo je Diane, adresátka jeho diktafonových reportů, i jak se ke své záznamové posedlosti dostal. Především v první půlce, než se Dale dostane k FBI a na scénu dorazí temnotě propadlá figura Windoma Earla, je kniha navíc nečekaně zábavná, třeba pokud jde o Cooperovy první sexuální zážitky. Kombinace tajemna a děsu s humorem je ostatně vlastní i seriálu, takže i v tomhle bodě se Frost do vkusu fanouška Twin Peaks trefil.

Knišíl
08.12.2016

Kniha asi jen pro fanoušky Twin Peaks. Zbožňuji tento seriál a kniha je jakýmsi úvodem do života zvláštního agenta FBI Dalea Coopera. Kniha je psána formou deníkových záznamů Dalea, což si myslím, že byl vhodný tah vzhledem k Daleově osobnosti. Kniha nemá klasický děj, je spíše mozaikou okamžiků, které končí tam, kde seriál potažmo film začíná. Jelikož jsem fanoušek Twin Peaks, berte mé doporučení s rezervou. :-)

hodalv
12.10.2016

Nudná blbosť. Po počiatočných, vcelku nádejných očakávaniach som niekedy za polovičkou musel knihu odložiť. Prvý raz sa mi stalo, že som nedočítal do konca. Je veľa lepších kníh a času je tak málo. Škoda ním plytvať na toto.

Penguin07
11.12.2014

Čekal jsem něco úplně jiného. Budu si muset počkat na knihu,která bude doplňovat informace mezi seriálem a novým Lynchovým dílem. Ale teď o knize - sledoval příběh Dala,který byl chvílemi smutný,chvílemi veselý,chvílemi neuvěřitelný. Poznal,co je zlo,možná proto si ho vybral Bob. Skvěle jsem se navnadil a půjdu znovu zkouknout Twin Peaks :-)

zvydra

prostě Twin peaks :)