Paměti agenta FBI

Dale Cooper je od mala posedlý touhou stát se tajným agentenm FBI, zasvětil cílevědomé přípravě na toto povolání celou svou mladost a stal se jedním z nejvyhledávanějších agentů tajné služby. Díky záznamům, které si vedl od svých třinácti let, prožijeme spolu s ním chvíle napětí i hrůzy, provázející život agenta na každém kroku, nejenom při vyšetřování spletitých kriminálních případů. (Popisek z obálky knihy)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28810/big_pameti-agenta-fbi-RsI-28810.jpg 4.264

Twin Peaks 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Autobiography of F.B.I. Special Agent Dale Cooper: My Life, My Tapes, 1991

Kniha Paměti agenta FBI

boticelli
23.03.2021

Dale Cooper - se svým šarmem, neomylným důvtipem a sladce naivním humorem! Já, jako člověk nadosmrti okouzlen ságou Twin Peaks už od devadesátých, mohu tento přiběh vřele doporučit jako další střípek v tomto nadpozemském univerzu!

SSTknihy
09.03.2021

Kdo v 90. letech sjížděl seriál Twin Peaks, ten by prostě neměl odvolat. Kromě doplnění několika bílých míst z minulosti agenta Coopera, dojde i na zajímavé události, které nakonec přivedou Coopera až do městečka uprostřed hlubokých lesů, kde "sovy nejsou tím, čím se zdají být". Zajímavé, vtipné, napínavé a zneklidňující.

spackler
24.10.2020

seriál mam rád hlavně kvůli cooperovi...a tohle mě baví vlastně ještě víc než celej tp..čteno už několikrát a určitě ne naposled. perfektní kombinace humoru a tajemna

trudoš
13.04.2019

Celou první polovinu jsem si deníkové záznamy mladého Dalea Coopera, který je obdařen stejnou měrou abnormální dávky geniality jako naivity, užíval. Obzvláště střední a vysoká škola stojí za to, především pak Cooperovo experimentování s důsledky absence spánku. Jenže právě někdy kolem strany osmdesát jsem si začal uvědomovat, že zápletka se asi konat nebude a celé to vyprávění mě najednou začalo nudit. Samotné přepisy sice dál bavily, protože skvěle mapují dobovou atmosféru i charakterový vývoj postavy, přičemž ne vždy jde Scott Frost na ruku očekáváním čtenářů. Jenže s ničím jiným než se zážitky oblíbené seriálové postavy autor nepřijde, což je obrovská škoda. To nejdůležitější, tedy rozepře s Windomem Earlem, prostě přijde a odejde, aniž by autor osvětlil víc, než co člověk vytušil z náznaků v televizi. Na druhou stranu odhalení identity takřka mytické Diany potěšilo pro svou jednoduchost - ne za vším musí být dojemný příběh. Suma sumárum, četlo se to skvěle, ale čekal jsem víc.

caroline.aiko
29.04.2018

Tuhle knížku mi doporučil táta, protože se mu prý moc líbila, když jí četl v mém věku. Celý příběh mě moc zaujal, až tedy na to, že jsem se tam někdy trochu ztrácela. Hodně se mi líbilo, jak byla kniha napsaná, jakoby stylem deníku a jak nás příběh postupně provázel životem malého agenta. I když jsem neviděla seriál, tak mě příběh zaujal.

lentolog
13.08.2017

Vydarené rozšírenie fenomenálneho TV seriálu. Podobná poetika i humor. Škoda tej príšernej obálky.

milan1315
08.07.2017

Tohle mě moc nezaujalo. Nesrovnatelně zajímavější je Tajná historie Twin Peaks od Marka Frosta.

Akana
10.05.2017

Cooperovský dodatek k seriálu mě bavil podstatně víc, než Lauřin deník od Jennifer Lynchové. Myslím, že Frost junior uspokojivě vystihl Cooperovu postavu, jeho náhled na svět, tu neodolatelnou směs skautské zvídavosti, empatie i naivity. Objasňuje, někdy jen naznačuje, a ještě jindy tajuplně vynechává jednotlivé etapy jeho životní pouti. Mimo jiné se dozvíme, kdo je Diane, adresátka jeho diktafonových reportů, i jak se ke své záznamové posedlosti dostal. Především v první půlce, než se Dale dostane k FBI a na scénu dorazí temnotě propadlá figura Windoma Earla, je kniha navíc nečekaně zábavná, třeba pokud jde o Cooperovy první sexuální zážitky. Kombinace tajemna a děsu s humorem je ostatně vlastní i seriálu, takže i v tomhle bodě se Frost do vkusu fanouška Twin Peaks trefil.