Tajná historie Twin Peaks

Je to jako ten nejkrásnější sen a ta nejhorší noční můra dohromady. Vítejte v městečku Twin Peaks. Mysteriózní thriller, balancující mezi fikcí a realitou, osvětlující, co a proč se před pětadvaceti lety v městečku Twin Peaks vlastně událo. Když se v roce 1990 na televizních obrazovkách objevil seriál Městečko Twin Peaks, získal si okamžitě srdce fanoušků po celém světě a stal se jedním z kultovních televizních seriálů. Režisér David Lynch vybudoval bizarní, fantaskní a často děsivý svět zdánlivě poklidného maloměsta, v němž se postupně rozplétá předivo záhad, započatých vraždou mladé dívky. Ale byl to skutečně opravdový začátek všech podivností, které jsou s městečkem Twin Peaks spojeny? Nyní přichází spolutvůrce přelomového televizního seriálu Mark Frost s příběhem, na který miliony fanoušků čekaly dlouhých 25 let. Kniha Tajná historie Twin Peaks rozšiřuje svět původního seriálu a nevysvětlitelné jevy, ke kterým zde docházelo, zasazuje do nesmírně vrstevnatého a rozsáhlého příběhu. Na jeho počátku se prostřednictvím cestovních deníků Lewise a Clarka vracíme na samý počátek 19. století, k prvním kontaktům Američanů s domorodými indiány. Vše totiž nasvědčuje tomu, že kořeny záhad leží hluboko v dávné minulosti. Jedno tajemství však vede ke druhému… až k závěrečným šokujícím událostem… Kniha představuje ten nejlepší způsob, jak se naladit na blížící se pokračování seriálu, který natáčí David Lynch za scenáristické spolupráce Marka Frosta....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321555/tajna-historie-twin-peaks-jxB-321555.jpg 4.566

Twin Peaks 3.

Detektivky, krimi, Sci-fi, Mytologie
Vydáno, Jota

The Secret History of Twin Peaks, 2016

Kniha Tajná historie Twin Peaks

kobejn

Kniha má perfektní look, zato obsah je diskutabilní. Prvních 100 stránek se řeší něco, co s TP nemá nic společnýho a ve zbytku se píše o tom, co každej fanda TP už zná a ví, takže je ve výsledku tato pěkně vypadající kniha zhola zbytečná a nění v ní nic, co by pravej TP fanda už nevěděl. Ale jako pěknej artefakt může posloužit.

k009
20.01.2020

Už ve druhé poloviny knihy jsem věděl, že čtu něco mimořádného a že podobný zážitek ze čtení se nemusí hodně dlouho opakovat. Ano, jsem fanoušek Twin Peaks a je jasné, že kdo nezná nebo nemá rád seriál, kniha mu bude k ničemu. Twin Peaks je ten nejpodivnější mýtus všech dob; Lynch a Frost vytvořili kult se spoustou otázek a dějových linií. U Twin Peaks se musí přemýšlet, vracet se zpět a znovu hledat odpovědi. Jenže s odpověďmi přichází nové otázky. Kniha navazuje na první dvě série a film a zároveň čtenáře/diváka připravuje na třetí řadu odehrávající se bezprostředně po nálezu této knihy. V seriálu objeví i agentka Tamara Prestonová, která zkoumá právě dočtený svazek. Vše dohromady funguje dokonale - seriál, kniha a soundtrack, pro mě největší kulturní dílo moderní doby. A myslím, že je na čase znovu shlédnout seriál, protože po přečtení této knihy dostane znovu nový rozměr.

Terror
29.12.2019

Vadou téhle knihy je, že tam moc nejsem. Na druhou stranu je to pro Vás možná dobře. A bacha na čištění zubů před zrcadlem. Jsem všude. Bob.

werewolf88
22.08.2019

Absolutní nutnost pro každého fanouška Twin Peaks. Grafické zpracování knihy je dokonalost sama. Pochopíte až uvidíte... .-)

Crowley
11.01.2019

Tak jsem zpátky, juchů!
Konečně jsem se opět dostal ke čtení po fakt dlouhý době a musím přiznat, že jsem zvolil fakt pecku. Tajná historie Twin Peaks by neměla chybět v knihovně žádného fanouška seriálu. Ti ostatní sice z ní nadšení nebudou, ale pokud znáte seriál alespoň obstojně a máte zájem prohloubit své znalosti nebo najít odpovědi, tak nemůžete šlápnout vedle. Pokud jste tedy fanoušek seriálu, prokažte si laskavost a okamžitě si tento kousek zajistěte. Nic víc Vám o tom nenapíšu. Nechte se překvapit. Zklamaní nebudete.
Co se týče lidí mimo fanoušky Twin Peaks, které zaujalo zpracování, tak musím s lítostí oznámit, aby dali ruce pryč. Bez znalostí seriálu totiž budete neuvěřitelně tápat a především Vám kniha nebude dávat absolutně žádný smysl. Je to totiž spíše takový dodatek s několika odpověďmi a tradičně i novými otázkami. Neznalý čtenář se tedy může rychle ztratit ve změti jmen a dokážu si představit, že velmi brzy začne být kniha nezáživná. Jako taková totiž nemá souvislou příběhovou linku. Tudíž ostatním musím tedy sdělit: ruce pryč. Nebude Vás to bavit.

Finn69
28.12.2018

Abyste z tohohle něco měli, je nutně potřeba znát (a mít rád) původní seriál. Pokud tomu tak je, určitě si to užijete - dozvíte se toho spoustu o minulosti jak městečka, tak obyvatel. Do toho havárie mimozemských lodí, pátrání po UFO, historie Indiánů Nez Percés a další věci, které ještě zahušťují tajemnou atmosféru, kterou je celé Twin Peaks zahalené. Samozřejmě včetně sov, které rozhodně "nejsou, čím se zdají být".
Tohle vlastně ani není kniha ve smyslu nějakého příběhu, je to spíš artefakt, který si správný fanda Twin Peaks uloží na polici a obloží sbírkou DVD se seriálem. Tak jak to mám já :)

Patapuf
18.12.2018

Jenom pro zajímavost koukněte se na mojí profilovou fotku :)

callahanh
14.10.2018

Kdybych viděl první dvě řady TP někdy v poslední době a ne před několika lety, určitě bych se v knize orientoval mnohem lépe. Je každopádně fascinující, jak moc si na ni dal Frost záležet a fiktivní historii Twin Peaks propracoval do nejmenšího detailu a do už tak nejasného seriálu vnáší různými konspiracemi ještě více nejasností, pochybností a dalších interpretací. Každy fanoušek seriálu si tu najde, co potřebuje a ještě si prohloubí další a další informace, které trochu mění náhledy na některé postavy a celkové dění. Ocenit musím fantastickou českou podobu knihy, která musela dát neskutečnou práci a vizuálně vypadá úchvatně a simulace tajných složek vypadá dokonale, k tomu ještě jen minimum překlepů a snad žádná gramatická chyba, opravdu klobouk dolů před lokalizací! Hvězdičku tak strhávám čistě jen proto, že někdy jsem se moc neorientoval a přišlo mi to zdlouhavé. Jinak ale naprostá povinnost pro všechny fanoušky legendárního seriálu. 90 %