Tajný deník Laury Palmerové

Tajný deník Laury Palmerové je klíčovou součástí amerického televizního seriálu Twin Peaks, který večer co večer přitahoval k obrazovkám milióny televizních diváků v Americe i v Evropě. Deník, který dostala Laura ke svým dvanáctým narozeninám, se stává přítelem i zpovědníkem dospívající dívky. Jemu se svěřuje se svými nejtajnějšími myšlenkami, smyslnými představami i tíživými sny, které ji v noci pronásledují. Jsou to ale opravdu jen sny? Není to spíš děsivá skutečnost, která dívku psychicky rozkládá a osudově táhne k drogám a nevázanému sexu? Kdo je ona tajemná bytost - záhadný BOB? Laura je hříčkou jeho vůle; láká jí do tmy a nemůže mu nikdy uniknout. Jak je možné, že mladá dívka touží po smrti, která se jí zdá vykoupením? Stránky deníku nám postupně odhalují šokující obraz destrukce, odehrávající se v nitru "vzorné" dcery počestných rodičů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19385/tajny-denik-laury-palmerove-8EC-19385.jpg 4109

Twin Peaks 1.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Tatran (Bratislava)

The Secret Diary of Laura Palmer, 1990

Kniha Tajný deník Laury Palmerové

SSTknihy

Povinná četba všech fanoušků Twin Peaks :-) Svého času to byl kultovní seriál i film a každý střípek, který pomohl poodhalit záhadu kolem obyvatel tohohle městečka se hodil. Ale bez ohledu na spojení se seriálem, tohle je zároveň zajímavý pohled na trápení a zmatky jedné dospívající holky, ze kterého občas docela mrazí...

k009
09.11.2020

Dobrá možnost, jak více poznat Lauru. Rozhodně doporučuji všem milovníkům Twin Peaks.

Miss.K
18.10.2020

Kniha mě v nižším věku pomohla se posunout a vyrovnat s některými věcmi. Vypadá to tak že přečtu znova a kouknu na seriál o kterém jsem se dozvěděla až teď v komentářích aby taky věděla víc.

mirec88
04.08.2020

Skvelé doplnenie skvelého seriálu. Nedáva síce odpovede na nastolené otázky seriálom, ale skvele doplňuje dej a rozširuje celý svet Twin Peaks. Fanúšikovia ako ja si určite prídu na svoje. Rozhodne odporúčam.

Seabeast
02.01.2020

Nijak zvlášť výjimečně pojatý deník ze světa Twin Peaks. Pár místeček nebylo tolik ucházejících, ale povětšinou se jedná o vatu podanou v rádoby "teen" slohu. Ten sice k postavě Laury Palmer sedí, ale není tolik čtivý natož zábavný. Pro fandy Twin Peaks se nejedná o nic zásadního, co by nikomu nemělo uniknout.

trudoš
29.06.2019

V jádru to špatné není, jen hrozně poplatné době, kdy šel Twin Peaks poprvé na televizních obrazovkách. Ne že by dnes už kniha neměla co čtenářům říct, ale styl vyprávění i hutná atmosféra tajuplného městečka patří do devadesátých let a vytržené z kontextu to zkrátka ztrácí na původní síle. A člověku, mrtvolou Laury Palmerové nepolíbenému, neřeknou její zápisky a souvislosti v nich skryté vůbec nic.
Dvanáctiletá holčička dostane k narozeninám deníček a s prvním záznamem začíná složitá cesta do malého soukromého pekla, která trvá dobré čtyři roky. Kverulanti se samozřejmě nepřestanou dohadovat, zdali za jejím pádem na dno stojí psychická nevyrovnanost, nebo tajuplná bytost jménem Bob, protože konkrétně na tohle Jennifer Lynchová nenabízí jasnou odpověď. Přesto prozrazuje množství drobností, které hrdinčině osobnosti dávají lidský rozměr a proměna ze světice na hanebnici tak dává lepší smysl. Jenže bez seriálu vám mnoho věcí zůstane utajeno a se seriálem vám zase román nesdělí nic nového.

Atuin
10.07.2018

Jelikož se mi seriál dostal pod kůži, nemohla jsem si od toho pomoci jinak než si přečíst tento artefakt po kterém v jedné chvíli všichni úplně šílí a nedokáží s tím přestat. Jakmile byla uzavřena dějová linka s Laurou začala jsem jsem se také otáčet, protože kdo by si po tom všem nechtěl přečíst Lauřin deník. To chce přeci každý.
Twin peaks je doslova srdeční záležitost....:-))

dedliipf
30.11.2017

Bylo zvláštní objevovat Twin Peaks s postavou, o které se vždy jen mluvilo. Za sebou jsem měla už tři série, Fire Walk with Me a Secret History of Twin Peaks. Deník byl zase něco úplně jiného a dokonce myslím, že by fungoval i bez Twin Peaks... kdyby se nám do ruky prostě jen dostal nějaký deník dvanáctileté šťastné dívky, co během let o štěstí přichází.

Zajímalo by mě, jestli během dospívání řeší víc dívek sexualitu a intimitu do takové hloubky. Laura zkoumala každý kout. Ohmatávala i ta nejtemnější místa. Bylo to spíš pnutí než vlastní touha. Když si představíte, že to píše malá holka, není to příjemné. My si v tu chvíli samozřejmě nepřijdeme jako malé holky. A jsou muži, kteří jsou ochotni nám to uvěřit.

I když Lauru chápu v mnoha ohledech, pořád se nedokážu rozhodnout, kým byla. Asi by to nedokázala ani ona sama. Pořád se měnila a přitom zůstávala stejná. Chcete-li se poznat svět 12-16leté dívky z města plného atmosféry, začněte listovat. Ale praštím kohokoli, kdo si ten svět začne idealizovat, kdo si ho začne užívat a bude po něm toužit.