Tajný deník Laury Palmerové

Tajný deník Laury Palmerové je klíčovou součástí amerického televizního seriálu Twin Peaks, který večer co večer přitahoval k obrazovkám milióny televizních diváků v Americe i v Evropě. Deník, který dostala Laura ke svým dvanáctým narozeninám, se stává přítelem i zpovědníkem dospívající dívky. Jemu se svěřuje se svými nejtajnějšími myšlenkami, smyslnými představami i tíživými sny, které ji v noci pronásledují. Jsou to ale opravdu jen sny? Není to spíš děsivá skutečnost, která dívku psychicky rozkládá a osudově táhne k drogám a nevázanému sexu? Kdo je ona tajemná bytost - záhadný BOB? Laura je hříčkou jeho vůle; láká jí do tmy a nemůže mu nikdy uniknout. Jak je možné, že mladá dívka touží po smrti, která se jí zdá vykoupením? Stránky deníku nám postupně odhalují šokující obraz destrukce, odehrávající se v nitru "vzorné" dcery počestných rodičů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19385/big_tajny-denik-laury-palmerove-8EC-19385.jpg 4113

Twin Peaks 1.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Secret Diary of Laura Palmer, 1990

Kniha Tajný deník Laury Palmerové

n.ezn.amy
09.09.2021

Laura Palmerová dostane deník ke svým dvanáctým narozeninám a z jejích zápisků začíná být cítit velká proměna z hodné a nevinné dívky až po patnáctiletou narkomanku posedlou sexem, kterou stále v jejích snech navštěvuje tajemný BOB. Rozpolcená osobnost Laura Palmerová, na jedné straně krásná, úspěšná, všemi obdivovaná školní dívka a současně i její temná stránka, kterou ona naplno prožívá. Tato kniha je hlavně pro fandy seriálu Městečka Twin Peaks, kdy určité záhady ze seriálu vhodně doplňuje, ale současně neprozradí, kdo je tajemný BOB. A hlavně .... sovy nejsou tím, čím s zdají být.

Ty, s tou bouchačkou ... dej si na sebe pozor. Ti, co takhle umírají, si pamatují tvář svého vraha a vyprávějí o ní Smrti. Smrt přijde a bude tě hledat. Smrt si vezme to, co jsi jí dovolil. Vražda znamená podat ruku Smrti a říct jí: Co je moje, to je tvoje.

katasokolov
24.08.2021

Četla jsem ji sice jako teenager, ale pamatuju si, že mě bavila ;).

666Jitka
05.08.2021

Tajný deník Laury Palmerové je prodchnutý touhami, činy a tajemstvími dcery bohatých rodičů, ve kterém vychází na povrch zvrhlost a pravá tvář dívky, která žije v městečku Twin Peaks, které je stejně jako ona plné tajemství, záhad a zkaženosti. Televizní seriál mě naprosto dostal hlavně svou atmosférou a originálností.

SSTknihy
09.03.2021

Povinná četba všech fanoušků Twin Peaks :-) Svého času to byl kultovní seriál i film a každý střípek, který pomohl poodhalit záhadu kolem obyvatel tohohle městečka se hodil. Ale bez ohledu na spojení se seriálem, tohle je zároveň zajímavý pohled na trápení a zmatky jedné dospívající holky, ze kterého občas docela mrazí...

k009
09.11.2020

Dobrá možnost, jak více poznat Lauru. Rozhodně doporučuji všem milovníkům Twin Peaks.

Miss.K
18.10.2020

Kniha mě v nižším věku pomohla se posunout a vyrovnat s některými věcmi. Vypadá to tak že přečtu znova a kouknu na seriál o kterém jsem se dozvěděla až teď v komentářích aby taky věděla víc.

mirec88
04.08.2020

Skvelé doplnenie skvelého seriálu. Nedáva síce odpovede na nastolené otázky seriálom, ale skvele doplňuje dej a rozširuje celý svet Twin Peaks. Fanúšikovia ako ja si určite prídu na svoje. Rozhodne odporúčam.

Seabeast
02.01.2020

Nijak zvlášť výjimečně pojatý deník ze světa Twin Peaks. Pár místeček nebylo tolik ucházejících, ale povětšinou se jedná o vatu podanou v rádoby "teen" slohu. Ten sice k postavě Laury Palmer sedí, ale není tolik čtivý natož zábavný. Pro fandy Twin Peaks se nejedná o nic zásadního, co by nikomu nemělo uniknout.