Únos domů

Reedice klukovského románu o dvanáctiletém Liborovi, který po tragické smrti rodičů nalezne nový domov u strýčka. Stane se obětí únosu, ovšem únosci nevědí, že Libor není synáček z bohaté rodiny. Během chvilky se Liborův život promění v strhující boj o život, chlapec však v mezní situaci neztratí odvahu a obstojí. Celý příběh vypráví Libor svému psovi, a tak mimoděk odhaluje své pocity, osamělost i touhu pro přátelství a skutečném citu. Stejnojmenný film natočil podle scénáře Ivy Procházkové režisér Ivan Pokorný s hlavními představiteli Vojtou Kotkem, Bárou Hrzánovou a Pavlem Landovským....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/60_/6067/unos-domu-6067.jpg 4.259
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

plqa

dobrá kniha

caroline.aiko

Další kniha, kterou jsme dostali v rámci povinné četby a i přes to, že všichni říkají, jak se jim knížka líbila a jak je to zajímavý a napínavý příběh, tak mě osobně kniha zaujala úplně minimálně. Poslušně jsem jí dočetla, ale ne s takovým zápalem jako ostatní knihy. Do příběhu jsme se “nevžila” a nelíbil se mi. Nešlo mi možná ani tak o příběh, ale spíš o to, že mi byl nesimpatický hlavní hrdina a rozčilovalo mě jeho chování, kdy jednal tvrdohlavě a hloupě.

knihomol5555458
09.06.2017

dobrá kniha,stojí za přečtení.

Chou
20.02.2017

Dost dobrá knížka, která určitě stojí za přečtení. V knize bylo opravdu málo hluchých míst. Četla se skoro sama. Knížka je vyprávěná v první osobě, možná to je jeden z důvodů okamžitého vtažení do děje. Za mě plný počet hvězd!

plend
30.11.2016

Dobrá kniha.

natyfles.
23.11.2016

Moc krásná knížka četli jsme to ve škole a moc mě to bavilo!!!!

TerryVšety
17.11.2016

Dobry četli jsme to ve škole :-)

FoxythePirate
16.11.2016

Kniha byla velice zábavná a napínavá s Liborem Ješínem jsme toho hodně prožili.Doporučuji si jí přečíst.

akcinel
08.09.2016

Knihu jsme dostali na konci čtvrté třídy jako odměnu od nakladatelství ALBATROS za účast v soutěži KMČ. Teď ji na začátku školního roku čteme coby páťáci jako společnou četbu v hodinách českého jazyka. Je to typický příběh s dětským hrdinou ze současnosti. Myslím, že se příběh Libora Ješína bude mým páťákům líbit a že se jim bude i pěkně číst. Po přečtení příběhu se určitě podíváme i na stejnojmenný film s Vojtěchem Kotkem, Bárou Hrzánovou, Pavlem Landovským, Hanou Maciuchovou... Bude co srovnávat.

DenisePartridge
23.12.2014

Krásně napsaný příběh, dobře se četl. Rozhodně doporučuji na dlouhé zimní večery.

Joges
27.10.2014

Doputovala ke mně kniha Ivy Procházkové. S chutí jsem se do ní začetl. Zajímalo mě totiž, jak píše dcera slavného spisovatele. Sto dvacet stran jsem nakonec slupl jako malinu. Procházková píše brilantně a zkušeně, nevadilo mi ani, že příběh balancuje na hraně uvěřitelnosti, jenom tempo ke konci kniky poněkud polevilo. Někde jsem četl, že když se knižnímu hrdinovi daří dobře, nepotýká se s žádnými problémy, čtenáři se vede špatně, nudí se. Vedle několika málo nepatrných chybiček, mohu knihu ale jen chválit a chválit.

Mona.Lisa
23.04.2014

Knihu jsem musela číst k referátu na paní Procházkovou a bála sem se co mi to tam učitelka vybrala za vážný a nudný čtení,jen co jsem ale otevřela 1. stránku nemohla jsem se vůbec odtrhnout.Měla jsem jí přečtenou za 2 dny a při referátu před třídou jsem pak na ní udělala až příliš přehnanou reklamu :D dodnes jsem paní učitelce vděčná že jsem tak náhodou natrefila na tuto bombastickou knížku! :)

Moňa69
26.02.2014

Celkem silný příběh. Jako dítě jsem byla úplně paf, že vás můžou jen tak unést a o to víc, že už se třeba nechcete vrátit. Co si budem povídat, fascinuje mě to pořád, jen v jiných obdobách.

Film už mě tak nebavil, mám silnou alergii na Kotka.

Barcach
01.02.2014

Snad první knížka z povinné četby, která mě bavila. Musím se podívat i na film!

Moňula7
14.05.2012

Kniha úplně boží, film taky ale knihy u mě převažují

Kituna
18.02.2012

film sem nevidela ale ta kniha je fakt dobrá !

Niki
26.07.2011

Fakt dobrá kniha! A film také!