Únos domů

Únos domů https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/6067/bmid_unos-domu-3yy-6067.png 4 90 22

Reedice klukovského románu o dvanáctiletém Liborovi, který po tragické smrti rodičů nalezne nový domov u strýčka. Stane se obětí únosu, ovšem únosci nevědí, že Libor není synáček z bohaté rodiny. Během chvilky se Liborův život promění v strhující boj o život, chlapec však v mezní situaci neztratí odvahu a obstojí. Celý příběh vypráví Libor svému psovi, a tak mimoděk odhaluje své pocity, osamělost i touhu pro přátelství a skutečném citu. Stejnojmenný film natočil podle scénáře Ivy Procházkové režisér Ivan Pokorný s hlavními představiteli Vojtou Kotkem, Bárou Hrzánovou a Pavlem Landovským. 2. upravené vydání... celý text

Páájinka
06.12.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila.

pavlusa025
11.06.2020 3 z 5

Super kniha! :)

BGolias
18.04.2020 5 z 5

Pro mě jedna z těch příjemných knih pro dospívající, kde jsem se naprosto sžil s hlavní postavou a fandil jí. Atmosférou sice více melancholický, ale o to srdnatější. Velký palec nahoru. 90%

LunaL.
24.02.2020 5 z 5

(SPOILER) Tahle knížka patřila v dětství k mým nejoblíbenějším. A vracela jsem se k ní i po letech, když jsem chtěla číst čtivou knížku s pěkným dějem. Četla jsem obě dvě vydání, ale tahle filmová verze se mi líbí víc - četla jsem ji jako první a u původní jsem se pak divila, že je jiný konec- Libor se nepřizná a žije ve své nové rodině pod cizím jménem.
Film je taky dobrý, ale stačilo mi vidět ho jednou.

ta_eliška
21.05.2019 5 z 5

Super kniha!!

plqa
16.05.2018 4 z 5

dobrá kniha

caroline.aiko
28.04.2018 1 z 5

Další kniha, kterou jsme dostali v rámci povinné četby a i přes to, že všichni říkají, jak se jim knížka líbila a jak je to zajímavý a napínavý příběh, tak mě osobně kniha zaujala úplně minimálně. Poslušně jsem jí dočetla, ale ne s takovým zápalem jako ostatní knihy. Do příběhu jsme se “nevžila” a nelíbil se mi. Nešlo mi možná ani tak o příběh, ale spíš o to, že mi byl nesimpatický hlavní hrdina a rozčilovalo mě jeho chování, kdy jednal tvrdohlavě a hloupě.

knihomol5555458
09.06.2017 4 z 5

dobrá kniha,stojí za přečtení.

Chou
20.02.2017 5 z 5

Dost dobrá knížka, která určitě stojí za přečtení. V knize bylo opravdu málo hluchých míst. Četla se skoro sama. Knížka je vyprávěná v první osobě, možná to je jeden z důvodů okamžitého vtažení do děje. Za mě plný počet hvězd!

plend
30.11.2016

Dobrá kniha.

natyfles.
23.11.2016 5 z 5

Moc krásná knížka četli jsme to ve škole a moc mě to bavilo!!!!

TerryVšety
17.11.2016 5 z 5

Dobry četli jsme to ve škole :-)

FoxythePirate
16.11.2016 5 z 5

Kniha byla velice zábavná a napínavá s Liborem Ješínem jsme toho hodně prožili.Doporučuji si jí přečíst.

akcinel
08.09.2016 5 z 5

Knihu jsme dostali na konci čtvrté třídy jako odměnu od nakladatelství ALBATROS za účast v soutěži KMČ. Teď ji na začátku školního roku čteme coby páťáci jako společnou četbu v hodinách českého jazyka. Je to typický příběh s dětským hrdinou ze současnosti. Myslím, že se příběh Libora Ješína bude mým páťákům líbit a že se jim bude i pěkně číst. Po přečtení příběhu se určitě podíváme i na stejnojmenný film s Vojtěchem Kotkem, Bárou Hrzánovou, Pavlem Landovským, Hanou Maciuchovou... Bude co srovnávat.

DenisePartridge
23.12.2014 4 z 5

Krásně napsaný příběh, dobře se četl. Rozhodně doporučuji na dlouhé zimní večery.

Joges
27.10.2014 4 z 5

Doputovala ke mně kniha Ivy Procházkové. S chutí jsem se do ní začetl. Zajímalo mě totiž, jak píše dcera slavného spisovatele. Sto dvacet stran jsem nakonec slupl jako malinu. Procházková píše brilantně a zkušeně, nevadilo mi ani, že příběh balancuje na hraně uvěřitelnosti, jenom tempo ke konci kniky poněkud polevilo. Někde jsem četl, že když se knižnímu hrdinovi daří dobře, nepotýká se s žádnými problémy, čtenáři se vede špatně, nudí se. Vedle několika málo nepatrných chybiček, mohu knihu ale jen chválit a chválit.

Mona.Lisa
23.04.2014 5 z 5

Knihu jsem musela číst k referátu na paní Procházkovou a bála sem se co mi to tam učitelka vybrala za vážný a nudný čtení,jen co jsem ale otevřela 1. stránku nemohla jsem se vůbec odtrhnout.Měla jsem jí přečtenou za 2 dny a při referátu před třídou jsem pak na ní udělala až příliš přehnanou reklamu :D dodnes jsem paní učitelce vděčná že jsem tak náhodou natrefila na tuto bombastickou knížku! :)

Moňa69
26.02.2014

Celkem silný příběh. Jako dítě jsem byla úplně paf, že vás můžou jen tak unést a o to víc, že už se třeba nechcete vrátit. Co si budem povídat, fascinuje mě to pořád, jen v jiných obdobách.

Film už mě tak nebavil, mám silnou alergii na Kotka.

Barcach
01.02.2014 4 z 5

Snad první knížka z povinné četby, která mě bavila. Musím se podívat i na film!

Moňula7
14.05.2012 5 z 5

Kniha úplně boží, film taky ale knihy u mě převažují