Capkomi Capkomi komentáře u knih

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Mnohem účinnější než kdejaká motivační kniha. Přestože se vším nesouhlasíte, názor si rádi poslechnete a zamyslíte se nad ním.

12.01.2020 5 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Velmi originální české dílo. Kniha se mi četla výborně, byla rychlá a nemohla jsem se dočkat propojení těch tří rovin. Překvapila!

25.11.2019 4 z 5

Poslední dny Rabbit Hayesové Poslední dny Rabbit Hayesové Anna McPartlin

Od samého začátku víte, jak kniha skončí. Nečekejte žádné zvraty, napětí, jen a pouze popis odcházení. Kvůli citlivému a neobvyklému tématu dávám tři hvězdy, nikdy jsem podobný styl knihy nečetla. Dílo se mi nelíbilo z literárního a stylistického hlediska a myslím, že mě ani nijak neobohatilo.

20.05.2019 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Moc jsem od této knihy neočekávala a musím říct, že překvapila. Něco jsem dopředu odhadla, ale přesto mě to bavilo. Myslím, že se to bude líbit fanouškům Zoufalých manželek, místy mi to přišlo velmi podobné - oddychovka ze zákulisí amerických rodin a jejich slasti i strasti. Chci vypíchnout stylistickou stránku knihy a výbornou práci překladatelky!

08.12.2018 4 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Sportovní biografie nikdy nebudou chybět v mé knihovně, proto když vyšla tahle, věděla jsem, že bude na seznamu PŘEČTENO.

S talentovanou Gábinou jsem vyrůstala, sledovala jsem ji od úplného počátku, fandila jí a fandím dodnes. Věděla jsem, že kniha je velmi kritizovaná tady i dalšími médii. Viděla jsem odpad, marketingový tah Koukala, křivá obvinění ... až do dnešního dne jsem četla jenom titulky a chtěla si udělat vlastní názor.

Momentálně je to 44. nejhůře hodnocená kniha, vůbec to nechápu, jak může být na žebříčku vedle Láďi Hrušky nebo Andreje Babiše. Ok. Psaní není Gábinina silná stránka, ale kdo chce od švadleny, aby šla dělat rozhodčí? G. se s námi chtěla podělit o zákulisí sportu, o to co nikdo nevidí a vidět nechce. A kdyby to psal někdo jiný, nebylo by to tak autentické a přímé.

Není jediný sportovec, který si tímhle prochází. Nikdo z nás, kdo nedělal sport na vrcholové úrovni si nedokáže představit, co vše za tím stojí. Kde se bere ta zášť (nebo to je jen závist) vůči těm nejlepším sportovcům? Nesuďte lidi kolem sebe, když je neznáte.

Nevěřím, že kniha je pouhým marketingovým tahem. Ano, byl kolem ní velký rozruch, ale nevěřím, že by tohle měl někdo zapotřebí. Nevím, možná jsem naivní.

Kniha se mi četla dobře, hodně jsem se s Gábinou ztotožňovala, vždycky si jí budu vážit jako každého dalšího sportovce i toho, jenž byl třikrát na OH, ale nemá z nich žádnou medaili. Važte si sportovců a podporujte je. Gabča ve mně nespočetně krát vyvolala pozitivní emoce - smích i slzy štěstí.

Těch, kteří chtějí být jako někdo jiný, už je na světě dost!

07.06.2018 4 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Právě jsem knihu dočetla a musím říct, že mě velmi překvapila. Vyzdvihla bych hlavně stylistiku - chytře, citlivě, ale zároveň provokativně napsané dílo plné přívlastků.

Kniha má dvě dějové linie -
1) genetika z vědeckého hlediska, kde je hlavní postavou zakladatel genetiky Gregor Mendel
2) příběh Benedicta Lamberta, muže, kterého dohnala genetika, příběh o jeho poruše, předsudcích a následcích

Závěr mě přišel trochu vykonstruovaný, ale kniha se četla velmi dobře, přestože obsahuje mnoho biologických termínů.

06.06.2018 4 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Kniha se mi snadno četla, obohatila mě a nutila mě přemýšlet.

20.08.2020 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Velmi oceňuji neobvyklé téma detektivky (psychothrilleru) - úprava, mazání paměti. Ale některé úseky mi přišly velmi nereálné a přitažené za vlasy.

14.03.2020 3 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Kniha jako taková se četla velmi dobře, případ byl napínavý, ale docela průhledný a co mě vytáčelo - osobní život detektivky Lottie. Jako kdyby všichni novodobí knižní detektivové žili podle stejného vzorce.

04.01.2020 4 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Příběh podle skutečné události očima mladé Anny je dechberoucí, moc ji děkuji, že tento deník psala. Ale já měla s dočtením problémy, nejsem si jistá, jestli to bylo tím, že příběh znám, všichni víme, jak skončí, nebo tou deníkovou formou - proto jen 4 hvězdy.

14.06.2019 4 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Téhle knize se čtenář musí věnovat, vnímat ji a dát jí čas. S některými myšlenkami jsem se ztotožňovala, některé mi přišly až příliš uměle vykonstruované. Knihu hodnotím kladně hlavně kvůli jedinečnosti příběhu.

03.03.2019 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

První půlka knihy na mě byla až moc velká romantika, ale zároveň jsem podle anotace věděla, že něco přijde. Místy mi děj přišel naivní až hloupý. Ale paní Colleen ví, kdy přesně má zasáhnout a to i v posledních kapitolách, které mě překvapily. Bohužel mě zklamal epilog, proto jen 4 hvězdy.

21.01.2019 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Loni (2017) nás opustila poslední žena, která musela snášet Mengeleho pokusy Viola Stern Fisherová. Jsem nesmírně vděčná za její zpověď prostřednictvím této knihy. Jedno z nejlepších děl, které se týká tématiky koncentračních táborů, velmi detailně a přímo popsané činy, které se odehrávaly před pár desítkami let. Knihu musím doporučit všem, já si ji dávkovala, nešlo to najednou. Někdy jsem nemohla věřit, že se to opravdu dělo.

22.06.2018 5 z 5

Krkonošská pohádka Krkonošská pohádka Božena Šimková

Je pravda, že kdyby nebylo výzvy, pohádky bych zřejmě nečetla. Cítila jsem se skvěle po přečtení této knížky, pohladí po duši a stále je aktuální. Krásná pohádka na dobrou noc ♥

02.06.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem četla již podruhé a opět mě dostala. Myslím, že si ji ráda přečtu i potřetí a do povinné četby patří, vyjadřuje jen základ toho, co se vlastně dělo.

30.05.2018 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Průměr. Žádný zvrat, nic co bych nečekala, ale na druhou stranu se kniha četla výborně a měla svižné tempo.

24.06.2022 3 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Kniha se skvěle čte, má spád. Téma není nějak extra originální, ale způsob zakončení se mi líbil.

26.03.2022 5 z 5

Katarze Katarze Yrsa Sigurðardóttir

Oceňuji především téma této detektivky. Jen jsem měla občas problém zorientovat se ve jménech. Poslouchala jsem jako audioknihu, která je skvěle namluvená.

20.01.2022 4 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Velmi obohacující kniha pro každého. Milovníci statistik, grafů a sebevzdělávání si toto dílo musí zamilovat.

30.03.2020 5 z 5

Kniha mě velmi překvapila. Neměla by uniknout nikomu, kdo se rád vzdělává a zajímá ho věda. V knize se objevuje spousta odvětví - biologie, etika, ekologie, průmysl, psychologie, válka nebo i kapitola věnovaná štěstí a naší budoucnosti.

04.03.2020 5 z 5