Canney Canney komentáře u knih

Eldest Eldest Christopher Paolini

Děj Eldesta začíná přesně tam, kde Eragon skončil. Tedy na konci boje s Urgally a Eragon se teď potýká s následky bitvy a čeká ho cesta do Ellesméry, hlavního města elfů. Tam podstoupí svůj výcvik Jezdce.
Na rozdíl od prvního dílu, nesledujeme pouze Eragona, ale i Ronana a Natsuadu (i když jejích kapitol není moc). Více POV této knížce prospěla, protože je díky tomu o něco svižnější.

Čtení Eldesta pro mě byl rereading. Poprvé jsem knihu četla cca 10 let zpátky a bylo to peklo. Takže jsem se do tohoto rereadingu netěšila, ale stále jsem nečetla poslední díl série a ráda bych věděla, jak to skončí, ale nic jsem si nepamatovala. Musím říct, že jak jsem tohle čtení oddalovala, tak to nebylo tak špatné. Ano, některé části byly pomalejší, také některé nepříjemnosti, které se vlekly skoro celou knihou byly zázračně vyřešeny a navíc jsem nesouhlasila se spoustou rozhodnutí, které postavy udělali (zejména s Ronanem), ale postupem času mi na těch postavách začalo záležet. Také jsem opravdu zvědavá, jak se to bude vyvíjet.

Co hodnotím jako velké plus je to, že jsme se v Eldestovi dozvěděli poměrně hodně nových informací o trpaslících a elfech. Jejich zvyky, legendy a mytologie jsou hodně zajímavé a doufám, že se toho o nich dozvím ještě více.

20.03.2020 3 z 5

Varování bratří Grimmů Varování bratří Grimmů Chris Colfer

(SPOILER) 3,5*
Abych byla upřímná tak jsem od tohoto dílu čekala kapánek víc (k tomu se ještě dostanu). Ale dostala jsem, co jsem chtěla. Ve Varování bratří Grimmů už nebyl žádný hon za magickými předměty. Tentokrát jsou Alex a Conner rozděleni. Alex zůstala v Zemi příběhů a Connor se vrátil spolu s rodiči do našeho světa. Už je to zase rok od jejich posledního dobrodružství a jejich jediný kontakt je prostřednictvím kouzelného zrcadla. Connor dostane příležitost vyrazit na školní výlet do Německa a poslechnout si čtení nově objevených pohádek bratří Grimmů. V pohádkách si ale vyslechne varování pro všechny v Zemi příběhů a jelikož se nemůže spojit s Alex (která je se jen tak náhodou připravuje stát se nástupkyní Víly kmotřičky), tak se rozhodne je varovat osobně.

Jako vždy musím říct, že stánky jako by se obracely samy. Přestože se mi knížka četla hezky, tak se první půlka knihy a konkrétně ta, která se odehravala v našem světě mi přišla nic moc. Kdyby se to stalo v Zemi příběhu tak nad tím asi ani nemrknu, ale tohle se odehrálo v našem světě a už to bylo prostě přes čáru. Na druhou stranu část knihy, která se odehrála v Zemi příběhů byla výborná. Lestr je prostě zlatíčko a Trollbella nezklamala. Ona otevře pusu a už z ní padá jedna perla za druhou :D
Jsem zvědavá co se z toho odhalení na konci vyklube. Tak nějak si nemyslím, že je to ten za koho ho Alex pokládá. Ale to asi zjistím až si přečtu další díl.

29.02.2020 3 z 5

Návrat Kouzelnice Návrat Kouzelnice Chris Colfer

Těšila jsem se až se zase vrátím do Země příběhu spolu s Alex a Connorem a tento návrat jsem si i náležitě užila. Návrat kouzelnice se moc hezky čte a ani ten pomalejší začátek mi nevadil.

Druhý díl je v uřčitých věcech hodně podobný tomu prvnímu. Do Země příběhů se dostanou opět divokým způsobem a jejich dobrodružství tam má stejnou strukturu. Čímž myslím, že se znovu vydávají hledat řadu pohádkových předmětů, které jim pomohou s poražením záporáka. V tomto případě je to Kouzelnice. Doufám, že ve Varování bratří Grimmů se od tohoto osvěčeného hledání předmětů autor odchýlí.
Nicméně jsem moc ráda, že Alex a Conner znovu potkali své staré pohádkové známé a vydali se s nimi na cestu. Moji oblíbenou postavou se oficiálně stala Trollbella. V druhém díle moc dlouho nebyla, ale i tak to stálo za to. Ten její Máselníček mě vždycky dostane :D Vážně, ale vážně dofám, že v pokračování s ní zase potkám.

08.02.2020 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Začala bych tím, že tahle série je tak vychvalovaná a všeobecně oblíbená, že si člověk nemůže pomoct a má přehnaná očekávání. Tahle knížka je ale nenaplnila. Na základě recenzí a anotace jsem čekala, že se bude jednat o knihu se s "badass" hrdnkou, která se s ničím nepáře a navíc je nejlepší nájemný vrah v zemi (titulu podle všeho měla dosáhnout už v šestnácti letech). To zní slibně! A co jsem dostala? Celaena je sice nájemný zabiják, což je nám taky předhazováno při každé příležitosti (v podstatě ji neříkají jinak než vražedkyně), ale nějak stále nechápu jak se stala tím nejlepším. Je to hrdinka, co má přehnané sebevědomí a své protivníky podceňuje (už v první nebo druhé kapitole, kdy je vedena v doprovodu šesti stráží, přemýšlí jak je v poutech všechny dokáže přemoci a ani se u toho moc nezapotí). Pořád čteme o tom jak je krásná a jak jí to v těch šatech sluší, neustále jí záleží na tom, co si o ní ostatní lidé myslí a hlavně na ni přeci nikdo nemá! Naproti tomu mi příjde vtipné, že jako nájemný vrah by měla mít přehled o tom, co se děje kolem ní, ale i přesto ji pokaždé dokáže překavapit princ Dorian, který se k ní nepozorovaně přiblíží. Jako vážně? To si ho nevšimla ani jednou?
Co se týče postav tak mi většina z nich přišla naprosto nezajímavá a otravná (a jestli jste to ještě nepoznali, tak Celaena vede). Jediné dvě postavy to zachraňovaly a to kapitán stráží Chaol a princezna Nehemie. Navíc jsem něvěděla jak polovinu z těch jmen vyslovit :D
Řekla bych, že první půlka knihy byla hlavně o postavách a upřímně ty nestojí za nic, takže tak to i vypadalo. V té půlce se to naštěstí zlomilo a příběh začal být zajímavější. Nic světoborného, prostě průměr, ale oproti předchozí půlce šlo o 100% zlepšení. Každpádně jsem od Skleněného trůnu čekala mnohem víc akce a to hlavně proto, že se jedná o nájemné vrahy, uskutečnil se tam turnaj o králova bojovníka. Turnaj byl, ale takový nemastný neslaný a čekala jsem od něj mnohem víc. Ty zkoušky, kterými procházeli ani nebyly ani trochu kreativní.
A přestože se mi Skleněný trůn víc nelíbil než líbil, tak v téhle sérii pravděpodobně budu pokračovat. Už jenom proto, že i ti kterým se první díl nelíbil říkají, že s dalšími díly se to zlepšuje a postavy procházejí dramatickým vývojem.

23.12.2018 2 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Abych pravdu řekla, tak jsem od téhle knížky očekávala trochu víc. Moc se mi líbil začátek, kde nás autorka hodila do víru dění (ale postupně vše vysvětlovala). Tato část byla velice akční, vtipná a čtivá. Kolem 70 strany, ale akce ustala a nastala klidnější fáze, ve které hlavní hrdinka pochybovala o svých schopnostech, zvykala si na nové prostředí a nové tváře. Akce se mírně rozjela zase až na konci.

14.09.2018 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

3,5*
Na čtení Cress jsem se těšila nejvíc, což je možná důvod proč jsem z tohoto dílu tak trochu zklamaná. Měla jsem přehnaná očekávání. Ve spoustě recenzích jsem totiž četla, že tento díl je jejich nejoblíbenější z celé série. No, já stále zůstávám u Scarlett a té v Cress bohužel moc nebylo.
Začátek jsem milovala, ale pak se to nějak zlomilo a už jsem se nemohla znovu pořádně začíst. Začala jsem se nudit a to i přesto že tam byla spousta akce a více méně se stále něco dělo. Konec ale opět stál za to!
Taky se tu poprvé objevila Winter, která mě docela navnadila na závěrečný díl této série. Ještě předtím ale chci přečíst Nejkrásněší.

23.08.2018 3 z 5

Neboj se Neboj se Lisa Gardner

Neboj se je nejlepší knížka, kterou jsem za poslední dobu přečetla. Jak jsem se začetla, tak jsem se nemohla odtrhnout a bylo mi úplně jedno, že se mi už zavírají oči. Já prostě potřebovala vědět, co se bude dít dál. Měla jsem několik typů na vraha a všechny se ukázaly jako špatné (překvapivě). Odhalení pro mě byl tedy trochu šok. Konec byl nečekaný, napínavý a nervyrvoucí.

31.12.2017 5 z 5

Mlhovina Mlhovina Amy Kathleen Ryan

Od začátku se v této knížce něco dělo. Ani se nestihnete zorientovat a už se něco pohnojí a postavy se s tím musí vypořádat a samozřejmě každý po svém. Trošku mi vadil právě ten nedostatek informací na začátku, ale postupně jsme se pár věcí dozvěděli, i když toho pořád není dost. Ale spoléhám na to, že v dalších dílech budou věci osvětleny.

19.07.2016 4 z 5

Krvavé koleno Krvavé koleno Laurell K. Hamilton

3,5*
Krvavé koleno je o něco lepší než předchozí díl. Autorka se tu snaží zaměřit hlavně na případ a na Anitinu práci, což je u této série vždycky plus. Ale Anita si v hodně případech protiřečila. V jednu chvíli mluvila o tom, že něco takového neudělá, že má nějaká pravidla a potom jde a udělá přesný opak.

13.07.2016 3 z 5

Pandemonium Pandemonium Lauren Oliver

U předchozího dílu jsem si stěžovala na nekonečný začátek. Pandemonium je naproti tomu plný akce už od začátku! Děj podle stejného vzoru jako Delirium, takže vás to ani tak nepřekvapí, ale přesto se mi to teď líbilo ještě o něco víc. Pravděpodobně za to může zajímavé rozdělení kapitol na Tehdy a Teď.

29.04.2016 4 z 5

Třináct relikvií Třináct relikvií Michael Scott

Asi bych si měla zatleskat, že jsem tuhle knížku vůbec dočetla. Tak za prvé, já jsem si myslela, že se jedná o YA a tohle rozhodně nebude YA! A za druhé, o tolika vraždách, mučení a mrtvol jsem ještě nečetla a teď mě mrzí, že to tak nezůstalo. Nikdy víc!

18.04.2016 1 z 5

Zapomenutá Zapomenutá Catherine McKenzie

Tahle knížka je perfektní pro čtení v MHD. Je čtivá a zajímavá, ale zase ne tolik, abych se nedokázala odtrhnout od příběhu, když potřebuji vystoupit. Také nevadí, když vám bude někdo číst přes rameno (věřte nebo ne, ale tohle se mi stává docela často). Není v ní totiž žádná "lechtivější" scénka. Zapomenutá je plná takových klišé momentů a na můj vkus je jich tam možná trochu moc.

06.04.2016 3 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Delirium se čte docela pěkně. Některé části se sice trochu vlekly a zdály se mi trochu natahované, ale pak tu byly scénu, od kterých se nešlo odtrhnout. I postavy byly sympatické, jen ta Hana mi tak nějak nesedla. Jsem zvědavá, co na ni řeknu v druhém díle, když jí uvidím do hlavy.

01.03.2016 3 z 5

Spáčka a vřeteno Spáčka a vřeteno Neil Gaiman

Spáčka a vřeteno mě naprosto okouzlila, jak příběhem tak těmi ilustracemi. Příběh je hezký a některé scény jsou dokonce temnější, mrazivé a ponuré. To hlavně díky ilustracím, které zaručují nezapomenutelný čtenářský zážitek! Je to moje první kniha od Neila Gaimana, ale s jistotou mohu říct, že nebyla poslední!
Knihu bych doporučila všem milovníkům pohádek ať už se jedná o děti či dospělé. Věřím, že tuto povídku si užije každá věková kategorie.

29.02.2016 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Přesto že jsem si čtení Elity užívala, tak musím přiznat, že za prvním dílem trošku pokulhává. Z počátku se mi ani nechtělo věřit, co America vyvádí. Svá rozhodnutí měnila rychlostí blesku! Také se tu rozvíjí milostný trojúhelník, který v předešlé knize neměl tolik prostoru a abych byla upřímná, tak bych se bez něj s přehledem obešla. Stále se ale jedná o velmi čtivou knihu, kterou nebudete chtít pustit z ruky.

31.01.2016 3 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Jackaby je velmi čtivá kniha se sympatickým, avšak podivným hlavním hrdinou. Je to sice předvidatelná kniha (a její předvídatelnost autor určitým způsobem v knize i omluvil), ale přesto mě zajímalo, jak se postavy dopracují k dopadnutí vraha. Celkově musím říct, že jsem si čtení Jackabyho užila a už se těším na další díl!

17.01.2016 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Čtení Selekce mi neuvěřitelně rychle uteklo! Ke knížce jsem si sedla s tím, že si přečtu pouze pár kapitol a potom půjdu spát. To nebyl zrovna nejlepší nápad, se čtením jsem skončila až někdy k ránu. Tahle kniha vás do sebe prostě vtáhne a nedokážete se odtrhnout. Navíc vám určitě dokáže vykouzlit úsměv na tváři (já ho měla po skoro celou dobu čtení).
Co se týče postav, tak už je to docela dlouho, co jsem si v knížce nějakou oblíbila a tady mám hned dvě! America i princ Maxon jsou sympatičtí hrdinové, které jsem si prostě nemohla nezamilovat. Na druhou stranu Aspen je jednoduše vůl.
Už se strašně těším až si přečtu další knihy z této série!

01.01.2016 5 z 5

Jedenáct Jedenáct Mark Watson

Tak tohle se mi líbilo! A upřímně na tento styl psaní moc nejsem (přeskakování od jedné postavy ke druhé bez jakéhokoli upozornění), ale v tomto případě mi to nějak nevadilo a dokonce se mi to líbilo. A jak je uvedeno na obálce jeden okamžik (skutek) může ovlivnit život hned několika lidí. Nápad mě oslovil už na začátku a musím uznat, že autor se tohoto tématu zhostil opravdu výborně :)

21.10.2015 4 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

2,5*
Nemůžu si pomoct, ale v duchu tuhle knížku porovnávat se Sirotčincem slečny Peregrinové a oproti té Asylum docela zaostává. Příběh jako takový nebyl špatný, ale ke knížce mám několik pro mě podstatných výhrad.

1. Postavy - Vadily mi myšlenkové pochody Dana, kdykoli šlo o Abby. To bych ale ještě přežila, ale chování vedlejších postavy mi lezlo krkem (Abby a Jordan). Neustále hašteření, špatné nálady a dětinské chování bylo už prostě moc.

2. Fotky - Knížky s fotkami se mi líbí, pomáhají navázat správou atmosféru a nastartují moji představivost. V tomhle případě jsem ale byla docela zklamaná. Zdálo se mi totiž, že mnoho z fotek které v této knížce jsou nemá jasný účel a byly poskládány naprosto náhodně.

3. Konec - Přišel mi uspěchaný a tak trochu mi přišlo, že to autorka chtěla mít, co nejrychleji za sebou.

21.10.2015 2 z 5

Dokonalá chuť aneb Jak sníst svého manžela Dokonalá chuť aneb Jak sníst svého manžela Natalie Young

Tahle knížka je jedno velké NE, NE a ještě jednou NE! Po jejím přečtení vážně nevím, co jsem si na začátku myslela. Že bude vtipná? NE. Že bude popisy nebudou tak grafické popisy? NE. Že mě to bude bavit? NE. Jediné co na téhle knížce mohu pochválit tak je grafická úprava knihy. Ta je opravdu pěkná, ale to je tak všechno.

02.04.2015 1 z 5