Canney Canney komentáře u knih

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Pro mě byl druhý díl mnohem slabší než ten první. V prvním díle jsem měla ráda oba hlavní hrdiny, byl originální a prostě jsem se do něj zamilovala (hlavně do malého Mikea). Hlavní hrdinka druhého dílu, Joan, jsem moc v lásce neměla a nad některými jejími myšlenkovými pochody jsem musela kroutit hlavou. Roberta jsem měla docela ráda, i když s tou jeho náladovostí je horšní než ženská.
Nebezpečnou láskou pro mě autorka nasadila laťku příliš vysoko a podle mě ji jen tak něco nepředčí. Uvidíme, ale jestli ji právě další díl série Bavettovi nezvedne. Jsem na něj velice zvědavá.

20.08.2013 3 z 5

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Konec celé sérii se mi na jednu stranu opravdu líbil, ale na tu druhou neskutečně naštval. A myslím, že nebudu sama, když řeknu, že tohle opravdu nebylo nutné. Přesto bych Hex Hall určitě doporučovala přečíst. Celá série se totiž nese v zábavném duchu a určitě se u ní zasmějete a oblíbíte si postavy. Jsem také zvědavá, jaké je spin-off série. Doufám, že u nás také vyjde.

20.08.2013 4 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

3,5*
Nevím jestli bych se do této knížky pustila, kdybych na ni neslyšela chválu ze všech stran. Nadšení z této knihy v určitém menším měřítku sdílím. Autorka nás seznamuje se světem upírů, kteří pro změnu nejsou neporazitelní, což oceňuji. V knížce nechybí napětí, erotika ani mírná nevraživost mezi bratry. Přesto tu je něco, co mě vůbec nebavilo a to byly kapitoly vyprávěné z pohledu pana X. Chápu, že byly důležité, ale dost mě nudily.

19.08.2013 3 z 5

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

Druhé pokračování série Hex Hall obsahuje hned několik vtipných situací a ještě více vtipných hlášek, ty si ovšem ve většině případů bere na starosti Sophie. Ani vám to nepřijde a už jste téměř na konci a nutně potřebujete další díl. Démon z Hex Hall totiž končí otevřeně. Jsem tedy ráda, že jsem si z knihovny půjčila i třetí díl, v opačném případě, bych nadávala.

30.07.2013 4 z 5

Tygrova stezka Tygrova stezka Colleen Houck

Tygrova stezka byla o něco málo lepší než první díl. Jsem moc ráda, že v tomto díle měl Kišan více prostoru, je to totiž jedna z mých oblíbených postav. Já jsem jasný tým Kišan, ale myslím si, že pro Kelsy je až moc dobrý. Kelsy je totiž jak praštěná. Ze své vlastní vůle odjede z Indie a nikdo jí to nemůžu romluvit a pak skuhrá, že jí Ren nezavolá. Nad tím jsem opravdu musela kroutit hlavou. Naštěstí se taková není celou knihu, když jsou s ní tygři dá se snést.
Autorce ale musím znovu pochválit prostředí, které vymyslela. O Indii jsem se nikdy nějak moc nezajímala, ale po přečtení prvních dvou dílu Tygří ságy vzbudila můj zájem. Kniha je totiž protkána i legendami a pověstmi z Indie a ty jsou opravdu skvělé.

30.07.2013 3 z 5

Tak padne náš svět Tak padne náš svět Megan Crewe

Na tuhle knížku jsem se těšila už v době, kdy jsem ji poprvé viděla na zahraničním blogu a vydání u nás bylo v nedohlednu. Je to knížka plná zvratů a překvapení, rozhodně není předvídatelná. Autorka píše poutavě a zajímavě. Její styl psaní mi sedl. Knížka je napsána docela zvláštní formou, která asi nenadchne úplně všechny. Je to psáno takovou deníkovo-dopisovou formou. Moc se mi to líbilo. Hlavní hrdince jsem viděla do hlavy a to vám přesně řekne jaká je.
A ještě jedna věc. Kdykoli jsem v knížce četla o tom jak se někdo škrábal, musela jsem se také poškrábat. Až takový vliv na mě ten příběh měl

17.07.2013 5 z 5

Oškliví Oškliví Scott Westerfeld

Tak tohle bylo zajímavé čtení. Na celé knížce se mi asi nejvíc líbil svět, který Scott Westerfeld vytvořil. I Rezatci jsou dobrý nápad. Kdo jsou Rezaci? To jsme my, v podstatě jsme téměř vymřeli a proto byly zavedeny oprace - aby se nediskriminovalo a nevedli se války kvůli odlišnostem. Když jste všichni téměř stejní, tak se to ani nedá.

17.07.2013 4 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Já české autory moc nemusím a rozhodně je ani nevyhledávám, ale Kateřina Petrusová se stane mojí malou vyjímkou. Nebezpečná láska je naprosto úžasná kniha! Postavy jsou dobře propracované a vy jim věříte každé jejich slovo. A navíc ještě jsem nečetla žádnou knihu s podobnou zápletkou (myslím Mika).

17.07.2013 5 z 5

Prozření Mary Dyerové Prozření Mary Dyerové Michelle Hodkin

Tak tohle bylo nečekané. Ze začátku naprosto super, ale pak jsem se v tom zamotala a sama nevěděla co se Maře jen zdá a co je pro ni skutečnost. A když jsem se konečně rozmotala, tak už jsem nebyla schopna se začíst.

05.07.2013 3 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Ze začátku musím říct, že Popelka je jedna z mých oblíbených pohádek a řekla bych, že se autorka se svoji prvotinou poprala obstojně. Hlavní prvky z klasické Popelky tam byly a některé si autorka malinko přizpůsobila. A mě se to líbilo!
Jenže v knížka končí dost otevřeně a já otevřené konce bytostně nesnáším, kdo má potom čekat na další díl? A ještě ke všemu je to neskutečně předvídatelné. Dostala jsem se asi do první třetiny a hned jsem věděla, koho to hledají.

05.07.2013 3 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

No páni. To byla moje první reakce po přečtení téhle knížky. Nejen, že prostředí, které se autorce podařilo vytvořit bylo úžasné, ale i lidé na Universu mi přišli uvěřitelní. Jsem strašně ráda, že autorka na konci uzavřela a zodpověděla všechny otázky, které jsem měla. Jediné co mi tak trochu vadilo, bylo to střídání těch pohledů. To je ale jen taková maličkost. Neskutečně se tak těším na další díl, který už mám doma.

31.03.2013 4 z 5

Tygrovo prokletí Tygrovo prokletí Colleen Houck

Hrozně se mi líbí prostředí, ve kterém se celý příběh odhrává. Indie je v podání autorky nesmírně okouzlující a tajemná a autorka do příběhu zakomponovala dokonce i jejich mýty a příběhy, které této knize dodávají tu správnou atmosféru. Po této stránce je knížka skvělá.
Naproti tomu hlavní hrdinka Kelsy je něco příšrného. Ze začáku mi přišla v pohodě, ale jak příběh plynul, začala se chovat jak rozmazlenej spratek. Hned několikrát jsem měla chuť jí něco udělat a rozhodně by to nebylo nic pěkného!

02.03.2013 3 z 5

Vzpomínky na zítřek Vzpomínky na zítřek Cecelia Ahern

Tohle byla první knížka, kterou jsem od této autorky četla a ze začátku byla nic moc. Skoro nic se tam nedělo a přišlo mi, že popisů tam bylo až moc. Naštěstí se to asi v půlce knihy obrátilo a konečně se začalo něco dít. I když rozjezd nebyl nic moc, tak konec mi to docela nahradil a od této autorky si chci ještě něco přečíst.

12.02.2013 4 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Tento díl byl zatím nejlepší! Tentokrát mi Rose přišla v pohodě (narozdíl od předchozích dílů), ale Adrian, Dimitrij a Christian byli jako vždy prostě nejlepší. A ten konec - takový jsem ho rozhodně nečekala a už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl.

12.02.2013 5 z 5

Aerie / Zúčtování Aerie / Zúčtování Thomas Sniegoski

Druhý díl série Padlý andělé se mi líbil ještě o něco víc než ten první. Pokud jste v první knížce ještě váhali komu fandit (mocnostem nebo padlým andělům), tak myslím, že v tomto díle už to budete vědět naprosto přesně. Autor Mocnosti i jejich činy vykreslil, tak přesvědčivě, že opravdu nemám problém s tím fandit padlým andělům, kteří se snaží napravit chybu, kterou ve velmi dávné minulosti udělali.

08.02.2013 4 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Po přečtení prvního dílu jsem od této knížky odčekávala asi mnohem víc než mi mohla dát a jsem z ní, tak docela zklamaná. Samotný příběh sice nebyl tak špatný, ale Tris mi hrozně lezla na nervy!

08.02.2013 3 z 5

Strážkyně Brány Strážkyně Brány Michelle Zink

Druhý díl se mi líbil víc než ten první. Příběh už není tak nudný a předvidatelný, ale je v něm docela dost akce. Ale Lia se mi stále zdá jako ta naivní dívka z prvního dílu.

18.08.2012 3 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Začátek byl pro mě docela těžký. V knížce se nic moc nedělo a docela mě nudila. A já jsem měla co dělat abych se u knížky udržela, to se zlomilo až v půlce knížky. Myslím, že postavy v knížce byly dobře vykreslené a tak jsem si o nich mohla udělat určitý obrázek.
Celkově se mi knížka líbila, ale objevovalo se v ní pár nudných pasáží, které prostě nemohu přehlídnout.

12.08.2012 3 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Knížka se mi líbila, jen jsem se ze začátku trochu ztrácela v tom, kdo je co za "druh", ale během čtení je to pěkně vysvětleno a já jsem to nakonec pochopila. Určitě si přečtu i další díly :)

08.08.2012 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Na Divergenci jsem slyšela chválu, kudy jsem chodila. Takže jsem se na ni těšila a zároveň se obávala, že nenaplní mé očekávání. Bála jsem se ale zbytečně protože jsem neměla čas se nudit (zvláště v poslední třetině). Začetla jsem se téměř okamžitě a přečetla jsem ji za jediný den. Má akci, napětí i nějakou tu romantiku, takže jsem se prostě nemohla odtrhnout :)

01.08.2012 5 z 5