Oškliví

Každý může být úchvatně krásný, co je na tom špatného? Tally bude brzy šestnáct a už se nemůže dočkat. V jejím světě šestnácté narozeniny znamenají operaci, která člověka změní z fyzicky ošklivého na dokonale krásnou bytost, a tím jej katapultuje do ráje špičkových technologií, kde jedinou prací je nikdy nekončící zábava. Několik týdnů před narozeninami však Tally potkává novou kamarádku Shay, která si není úplně jista, jestli vůbec chce být krásná. Mnohem raději by se ocitla mimo dokonalý svět, na utajeném místě zvaném Kouř, kde žijí oškliví, kteří se rozhodli vzbouřit proti diktátu a povinnosti být krásný. Když Shay uteče a zanechá Tally zašifrovaný vzkaz s popsanou cestou do společenství, odhalí Tally odvrácenou stranu světa krásných – a není to nic pěkného. Úřady ji postaví před nejhorší volbu, jakou si dokáže představit: buď najde svoji kamarádku a vrátí se s ní zpět, a zároveň prozradí úřadům, kde se úkryt nachází, nebo nikdy nebude krásná. Její rozhodnutí jí navždy změní život… méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/45_/45646/osklivi-45646.jpg 3.9205

Oškliví (1.)

Uglies (2005)

Romány, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, Triton

Alskar
26.12.2016

Polovinu knihy jsem musela popřeskakovat. Celou Tallyinu cestu, rozmluvu s doktorkou C. a dost dalšího v Kouři jsem musela vynechat. Zbytečně zdlouhavé a vyloženě jsem Tally nemohla vydržet. Začala jsem číst až od části, kde ji vysvětlili Davidovy rodiče důsledky operace. Ta Tally potom už se mi líbila i kniha mě začala hodně bavit.
Na druhý díl se, ale asi nechystám. Podle toho co jsem četla, tak se zase všechno obrátí naruby, David (moje oblíbená postava) bude z většiny knihy vyřazen a celkově mě neláká.
Na oddych byla dobrá. Nic těžkého na čtení, jenom nesmíte lpět svých zásadách o rebelské hrdince jako já :)

KateChatt
17.07.2016

Nezklame, nenadchne. Pro oddech dobrý.

Julinka679
07.12.2015

Další poměrně dobře čtivá knížka :-) Příběh zajímavý, je to zase něco z jiného soudku, takže pro mne příjemná změna :-) Těším se na další díl :-) and seriously I love David! :D

spaceblood
13.10.2015

Zajímavý nápad to musím uznat. První polovina nic moc , ta druhá byla už zajimavější .Čekala jsem od ní ale trochu víc.Ten konec mě napádá přečíst si i další díl .Celkově nelituju že jsem se do téhle knihy pustita.I tak dávám 4 hvězdičky.

vedana
11.08.2015

Začátek knihy mě moc nebavil, teprve až když poslali Tally do Kouře, tak kniha začala být zajímavá. Nějakou dobu jsem si musela zvykat na autorovo styl psaní, ale už jsem navykla a pustím se do čtení dalšího dílu, jelikož jsem zvědavá, jak autor zvládne další díly. První díl skončil zajímavě, nepodobal se klasickému konci, což se mi líbí.

Teraslík
19.07.2015

Myslela jsem si, že to bude hrůza. Kniha nemá moc dobré hodnocení a tak jsem od ní ani moc nečekala. A navíc jsem si ji v knihovně vzala, protože jsem už nevěděla co si mám přečíst. Tak jsem ji vzala. A vůbec toho nelituju. Já moc knihy od mužů nečtu, ale tahle kniha je fakt skvělá. Ten konec byl fakt úžasnej. Nemůžu se dočkat až si půjčím další díl. Skvělý začátek série snad to bude čím dál lepší. A pochybuji, že tomu bude jinak. Doporučuji!

julliette
26.06.2015

Už dávno jsem si ji chtěla přečíst, ale až teď jsem ji konečně našla a zklamaná jsem vůbec nebyla. Děj je zajímavý, akční a těším se na další díl.

DK197
21.06.2015

Knih o různém uspořádání světa jsem už pár četla. A musím říct, že nápad nebyl špatný. I zápletka se trochu snažila lišit, přestože jde v zásadě vždy o to, že nový utopicky utvořený svět má nakonec nějakou temnou stránku, pro kterou by měl být zničen...
Ale jako oddychovka, proč ne. A navíc se mi líbí citát u druhé části:

"Není dokonalé krásy bez jisté nedokonalosti proporcí." - F. Bacon

LucieRossi
23.05.2015

Zajímavý nápad, ale můj šálek kávy to není

kannibal28
14.04.2015

čakal som viac od tejto knihy dosť velke sklamanie

janka2000
06.04.2015

Skvělý námět. Knížka měla spoustu myšlenek k zamyšlení. Jako například využívání magnetů k cestování a jiné. Chápala jsem chování Tally. Postavy mi byly sympatické. Jediný, co se mi nelíbilo, bylo prokousávání se první třetinou knížky. Ale zbytek byl hezký. Hned jdu číst další díl.

Dejnice14
16.03.2015

I přes to, že jsem knihu přečetla za pár dní, nejsem si jistá, jestli mě pohltil nápad, nebo naplnění volných dní. Kniha sama o sobě není špatná, nápad skvělý, podle mě nevyužitý potenciál. V knihovničce mám pokračování - Krásní, ke kterým jsem se zatím ještě nedostala. Když jsem Oškliví dočetla, byla jsem upřímně naštvaná. Konec, který vás tahá do dalšího dílu. Nevím proč, ale mám určitý blok a zatím se k druhému dílu této série nechystám. Za Oškliví dávám 3 a 3/4 hvězdičky.

danielosbourne
05.02.2015

Na tuto dystopii jsem se velmi těšil a dost mě zklamala. Ona kniha sama o sobě má zajímavou myšlenku, ale postavy mi vážně lezly na nervy. A nejvíc bohužel Tally. S knihou jsem se vážně pral až do posledních stránek a jsem v rozpacích, zda má cenu si pořizovat další díl, když vím, že hlavní postava bude opět na ránu a možná ještě víc, než byla v tomto díle. Zápletka je ale natolik zajímavá, že jsem možná ochotný toto překousnout a druhému dílu dát ještě šanci.

xeroxy
29.12.2014

Pozoruhodný svět, plný adrenalinových letů. Škoda, že některé věci nejsou víc promyšlené a trochu logičtější a že postavy jsou v chování dost nestabilní.
A mně osobně tam trochu chyběla silnější "love story" :). Myslela jsem, že další díl už nepřečtu, ale nakonec jsem neodolala :).

Ertis
31.10.2014

Mělo to zajímavý potenciál... ten svět vymyslel zajímavě, jenom ho nedopracoval. Nevysvětlit spoustu věcí - a proto sposta věcí je protichůdných. Celkově je to dost povrchní.
Ale nápad fajn a Tally by občas potřebovala pár facek, aby se probrala:)

HančaŠ
30.10.2014

Skvělá kniha! Už se těším až si přečtu další díl...
Celý námět knihy byl velmi zajímavý a postavy byly sympatické. Chápala jsem Tally, proč lhala všem včetně Davida, ale byla jsem ráda, když nakonec řekla pravdu.

minimonisek
21.10.2014

Knížka se mi dějově moc líbila, zasazení příběhu je neobvyklé. Autor měl vynikající nápad. Rozhodně si přečtu pokračování.

anoti
16.10.2014

Úžasný, originální nápad.Nevím jak to spisovatel udělal, ale první část byla neuvěřitelně nudná.Musela jsem se vyloženě nutit, abych to četla, ale stejně jsem se probojovala, až na konec a byla jsem ráda.Škoda té první třetiny, protože jinak to bylo hezky propracované a navíc musím říct, že do budoucna to ani jako antiutopii, ani jako sci-fi nevidím :-), aby to nebylo jako s Orwellem a jeho 1984 :-).

rm
13.10.2014

Líběj se mi dystopie a v této sérii je vskutku velmi zajímavá. Velmi dobré!

Laduka
20.09.2014

Kniha je rozdělena na tři části. První část mě vůbec nechytla. Taky mi trvala dlouho. Druhá byla o něco lepší a třetí nejlepší. Kvůli polovině druhé a třetí si taky přečtu druhý díl, ale až někdy....
Za mě je to tak 3,5 hvězdičky.
POZOR Malinký Spoiler: Hrozně mě štvalo, jak Tally lhala Davidovi. Měla jsem chuť praštit s knížkou a taky jsem kvůli tomu Tally nadávala. Musela jsem se i podívat na konec jestli mu řekne pravdu, abych se uklidnila.

Desire_Lydon
24.08.2014

Nápad byl rozhodně dobrý. Neotřelý, originální. Takže na tohle palec nahoru, ale některé pasáže mně nudily. Hlavně ty před útěkem do Kouře. Ovšem je vidět, že autor zas tak velkou fantasii nemá - Uglyville a New Pretty Town? Originalita chybí. Navíc mně hrozně štval špagbol a švedkned. To jsem myslela, že knihu zavřu a zahodím. Nevím, jestli budu číst i další díly. Mám z ní takové rozporuplné pocity, takže ještě uvidím...

Simoneta
16.08.2014

Velmi pozoruhodná knížka,musím říct,že mě velmi bavila a teď čtu Krásní a taky to vypadá dobře. :)

dark.ma93
07.08.2014

Asi jsem čekala víc, přišlo mi, že děj se moc táhne a pořád se popisují stejné pasáže o létání. Nadčasová byla myšlenka vylíčení civilizace.

xxiixxi
23.06.2014

Velmi se mi líbilo vykreslení civilizace a postav i průběh celého příběhu, velmi mě také zaujali tajemní Rezatci. Závěr byl sice trochu rychlejší, ale těším se na další pokračování. Velmi mě překvapilo, že má více než jedno pokračování, jsem zvědavá, jakým směrem se bude děj ubírat. V Levných knihách lze tuto knihu sehnat za 29 Kč.

Lenka.Vílka
04.06.2014

Chvilku trvalo, nez jsem se zacetla, ale dobre jsem udelala, ze jsem se na ten pocit vyprdla, protoze ve vysledku to byla hezka, oddechova (ale i s trochou zamyslenim) pohodova kniha...

bookshelf
07.04.2014

Divím se, že tato kniha není více známá, protože je to velmi povedená dystopie. Ze začátku to bylo trochu zmatené a systém celého jejich světa byl trochu nejasný. Kniha mě začala bavit postupem stránek. A u konce mě naprosto uchvátila.

zlaticko.mucq
13.02.2014

dobrá kniha, ale klavně díky výbornému konci rozečítám další díl

Lucka66
24.01.2014

Popravdě jsem moc nečekala..a jsem velmi mile překvapená! Zhltla jsem příběh jedním dechem, strašně mě bavil a nemůžu se dočkat až si přečtu další díl :)

deedulka
28.10.2013

Obávala jsem se, že to bude ponuré psychologické čtení, kniha mě však nadchla svěžím, akčním a vtipným stylem psaní. V 16 letech se ze všech obyčejných lidí stanou krásní a přestěhují se do města New Pretty Townu. Tally provádí jednu lumpárnu za druhou a nemůže se dočkat, až z ní bude také krásná, jenž navštěvuje jeden večírek za druhým. Potká však novou kamarádku, která se chystá odejít do místa, kde žijí neupravení lidé, jenž se vzbouřili proti řádu plastických operací. Kniha je napínavá a popisuje otázku krásy a "ošklivosti" v dnešní společnosti, snahu ovládat lidstvo jako poslušné ovce a každou vzpouru zapudit v zárodku. Těším se na další díly. :)

Canney
17.07.2013

Tak tohle bylo zajímavé čtení. Na celé knížce se mi asi nejvíc líbil svět, který Scott Westerfeld vytvořil. I Rezatci jsou dobrý nápad. Kdo jsou Rezaci? To jsme my, v podstatě jsme téměř vymřeli a proto byly zavedeny oprace - aby se nediskriminovalo a nevedli se války kvůli odlišnostem. Když jste všichni téměř stejní, tak se to ani nedá.

antiutopie

Scott Westerfeld