Oškliví

Každý může být úchvatně krásný, co je na tom špatného? Tally bude brzy šestnáct a už se nemůže dočkat. V jejím světě šestnácté narozeniny znamenají operaci, která člověka změní z fyzicky ošklivého na dokonale krásnou bytost, a tím jej katapultuje do ráje špičkových technologií, kde jedinou prací je nikdy nekončící zábava. Několik týdnů před narozeninami však Tally potkává novou kamarádku Shay, která si není úplně jista, jestli vůbec chce být krásná. Mnohem raději by se ocitla mimo dokonalý svět, na utajeném místě zvaném Kouř, kde žijí oškliví, kteří se rozhodli vzbouřit proti diktátu a povinnosti být krásný. Když Shay uteče a zanechá Tally zašifrovaný vzkaz s popsanou cestou do společenství, odhalí Tally odvrácenou stranu světa krásných – a není to nic pěkného. Úřady ji postaví před nejhorší volbu, jakou si dokáže představit: buď najde svoji kamarádku a vrátí se s ní zpět, a zároveň prozradí úřadům, kde se úkryt nachází, nebo nikdy nebude krásná. Její rozhodnutí jí navždy změní život…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/45_/45646/osklivi-45646.jpg 3.8225

Oškliví (1.)

Romány, Sci-fi, Dívčí romány
Vydáno:, Triton

Uglies (2005)

Kniha Oškliví

šneki
20.10.2018

Zápletka vypadala zpočátku zajímavě, bohužel když se neztotožníte s hlavní hrdinkou a radši byste zůstali v tomto dystopickém světě, než abyste rebelovali, tak se asi něco nevyvedlo.

Odík
09.01.2018

napínavé a čtivé, ale extra nepřekvapí.

Alskar
26.12.2016

Polovinu knihy jsem musela popřeskakovat. Celou Tallyinu cestu, rozmluvu s doktorkou C. a dost dalšího v Kouři jsem musela vynechat. Zbytečně zdlouhavé a vyloženě jsem Tally nemohla vydržet. Začala jsem číst až od části, kde ji vysvětlili Davidovy rodiče důsledky operace. Ta Tally potom už se mi líbila i kniha mě začala hodně bavit.
Na druhý díl se, ale asi nechystám. Podle toho co jsem četla, tak se zase všechno obrátí naruby, David (moje oblíbená postava) bude z většiny knihy vyřazen a celkově mě neláká.
Na oddych byla dobrá. Nic těžkého na čtení, jenom nesmíte lpět svých zásadách o rebelské hrdince jako já :)

KateChatt
17.07.2016

Nezklame, nenadchne. Pro oddech dobrý.

Julinka679
07.12.2015

Další poměrně dobře čtivá knížka :-) Příběh zajímavý, je to zase něco z jiného soudku, takže pro mne příjemná změna :-) Těším se na další díl :-) and seriously I love David! :D

spaceblood
13.10.2015

Zajímavý nápad to musím uznat. První polovina nic moc , ta druhá byla už zajimavější .Čekala jsem od ní ale trochu víc.Ten konec mě napádá přečíst si i další díl .Celkově nelituju že jsem se do téhle knihy pustita.I tak dávám 4 hvězdičky.

vedana
11.08.2015

Začátek knihy mě moc nebavil, teprve až když poslali Tally do Kouře, tak kniha začala být zajímavá. Nějakou dobu jsem si musela zvykat na autorovo styl psaní, ale už jsem navykla a pustím se do čtení dalšího dílu, jelikož jsem zvědavá, jak autor zvládne další díly. První díl skončil zajímavě, nepodobal se klasickému konci, což se mi líbí.

Teraslík
19.07.2015

Myslela jsem si, že to bude hrůza. Kniha nemá moc dobré hodnocení a tak jsem od ní ani moc nečekala. A navíc jsem si ji v knihovně vzala, protože jsem už nevěděla co si mám přečíst. Tak jsem ji vzala. A vůbec toho nelituju. Já moc knihy od mužů nečtu, ale tahle kniha je fakt skvělá. Ten konec byl fakt úžasnej. Nemůžu se dočkat až si půjčím další díl. Skvělý začátek série snad to bude čím dál lepší. A pochybuji, že tomu bude jinak. Doporučuji!