Canney Canney komentáře u knih

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Začátek mě nebavil a návraty do minulosti sice přišli z části důležité, abychom věděli, co vlastně se mezi Dawsonem a Amandou stalo, ale bohužel ve mě vůbec nic nevyvolaly. To nejlepší z nás mě začalo bavit až tak po prvních 100 stranách, kdy se konečně něco málo dělo (konečně to nebylo jen o vzpomínkách). A ten konec už jsem probrečela. Takže celkově tahle knížka je povedená a kdyby se vypiloval ten začátek, tak by to byla úžasná kniha. Tohle je pravděpodobně ale jen můj názor, protože vím, že To nejlepší z nás si získalo hodně četnářů, kteří tuto knihu opěvují.

03.02.2015 3 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Saeculum se mi líbilo od začátku až do konce! Sice se tam objevila i chvilka, při které jsem se trochu nudila, ale ta byla v okamžiku zapomenuta díky tomu co následovalo.

17.01.2015 5 z 5

Svádění luny Svádění luny Laurell K. Hamilton

3,5*
I když mám Laurell K. Hamilton ráda, tak prostě musím přiznat, že těch popisů je tady až moc. Ale jinak je to podle mě zatím nelepší díl. Sice jen o trošku, ale je to tak.

12.11.2014 3 z 5

4,5*
Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti je úžasná kniha. Autorův styl psaní, vykreslení postav, fotky a atmosféra této knihy - všechny tyto skutečnosti dělají tuhle knížku prostě skvělou. A já se neskutečně těším až se mi do rukou dostane i druhý díl. Za sebe mohu Sirotčinec slečny Peregrinové jenom doporučit!

30.08.2014 4 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

S každým dílem je tato série lepší! Tuhle knížku jsem přečetla za dva dny, ale s přehledem bych to zvládla i za jeden (jen kdybych nemusela spát). S touhle knížkou jsem ale měla jedne malý problém a tím je začátek. Vůbec jsem se do něj nemohla začíst. Než jsem se začetla, tak to nějakou dobu trvalo. Pak už to bylo prostě super čtení. Už se těším až budu ve čtení pokračovat.

23.07.2014 4 z 5

Esej o tragédii Esej o tragédii Elizabeth LaBan

Esej o tragédii je jedna z těch knížek,o kterých budete přemýšlet ještě dlouho po jejím dočtení. Nebo alespoň já to tak mám. Knížka se mi moc líbila - měla sympatické hrdiny, zajímavý styl vyprávění i zápletku, jejíž rozplétání bylo prostě působivé. Za sebe tuto knížku určitě doporučuji!

22.07.2014 4 z 5

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

Tak tohle bylo něco! Začátek byl naprosto fantastický a konec teda taky...jen prostředek malinko pokulhávl. Ale to chápu, děcka si musely zvykat. Námět se mi moc líbil. Zavřít 14 děcek do supermarketu byl skvělý tah. A musím uznat, že jsem zvědavá jakým směrem se bude ubírat druhý díl.

18.07.2014 4 z 5

Cayenský pepř a javorový pudink Cayenský pepř a javorový pudink Nathalie Roy

Moc nevím, co si o této knížce myslet. Příběh sám o sobě není špatný, ale většina postav je na zabití. Myšlenkové pochody hlavní hrdinky jsou vážně...ani nevím jak to popsat...prostě bych ji v jednom kuse musela něčím praštit pohlavě a i tak není jisté jestli by se vzpamatovala. A to platí vesměs o všech postavách. Jedninou vyjímkou je Ugo, ten jediný mi nevadil.

10.07.2014 2 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Detektivky teprve číst začínám a myslím si, že začít se Sběratelem kostí byl dobrý tah. Běhal mi z něj mráz po zádech! Doma už mám i Tanečníka a moc se na něj těším.

04.06.2014 4 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Zelená jako smaragd je krásné ukončení celé série. Vyřešilo se všechno, co se vyřešit mělo. Jen nečekejte žádné převratné informace, jednoduše řečeno je to docela "průhledná" knížka stejně jako její předchůdkyně. Mě to ale ani v nejmenším nevadilo a čtení jsem si úžívala. U čtení si totiž odpočinete a navíc se i pobavíte. Tuhle sérii můžu jenom doporučit.

03.06.2014 4 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Modrá jako safír se mi líbila o malinko víc než první díl a z části je to díky Xemeriusovi. Toho jsem si zamilovala ve chvíli, kdy se v knížce objevil. A navíc ty jeho hlášky jsou nezapomenutelné! Hned se vrhnu na čtení Zelené ať vím, jak to všechno skončí :)

02.06.2014 4 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Páni. Vážně jsem nečekala, že se mi to bude tak líbit! Asi už jsem vážně potřebovala odpočinout od fantasy i dystopií. A co na tom, že mám rozečtené další dvě knížky, jde se číst Lola :D

16.04.2014 5 z 5

Hon Hon Andrew Fukuda

Ty poslední věty. Díky těm větám si chci přečíst i další díl. Co na tom, že jsem při čtení nechápavě kroutila hlavou, protáčela oči i se znechuceně ušklíbala. Díky těm větám si ten druhý díl prostě přečtu!

05.04.2014 2 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Tohle je moje první knížka o cestování časem a užila jsem si ji. Autorka píše stylem, který nás do knížky vtáhne a nepustí nás, dokud ji nemám přečtenou. Takže jsem neměla problém knížku přečíst za jediný den. Opravdu mě to bavilo. Gwendolyn je vtipná a moc sympatická hrdinka a Gideon je taky super.
A co se mi na knížce strašně líbilo je to, že před začátkem každé kapitoly pokaždé najdete nějakou báseň nebo úryvek ze zápisků, které nám přibližují děj.

02.04.2014 4 z 5

Statistická pravděpodobnost lásky na první pohled Statistická pravděpodobnost lásky na první pohled Jennifer E. Smith

Statistická pravděpodobnost není knížka, ze které byste se posadily na zadek, ale rozhodně má svoje kouzlo. Autorčin styl psaní je čtivý a k této oddychové knížce se fantasticky hodí. Já jsem knížku četla v angličtině (první anglická knížka, co jsem kdy četla) a četlo se to opravdu krásně. Při některých situacích jsem se musela smát a u jiných zase krouti hlavou. Ale celkově je to moc hezká knížečka.

02.04.2014 4 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

3,5*
Zakázaná přitažlivost se mi docela líbila - hlavně teda ten začátek, kdy se ještě oťukávali. Ten byl k popukání. Líbily se mi i postavy, je tam plno vtipných hlášek a určitá dávka romantiky. Přesto stále nemůžu zapomenout na ten pocit, který jsem měla po dočtení prvního dílu. Prostě si nemůžu pomoct a srovnávám.

30.03.2014 3 z 5

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

3,5*
Začátek mě tak moc nebavil a když se na scéně objevil Dimitrij myslela jsem si, že se to brzy zlepší. A ono nic. Až úplný konec začal být zajímavý, ale moc toho zachránit nestihl.

14.03.2014 3 z 5

Erebos - Počítačová hra, která tě sleduje... Erebos - Počítačová hra, která tě sleduje... Ursula Poznanski

Ze začátku jsem se do knížky nějak nemohla začíst, jenže to se změnilo, když Nick začal hrát. Pohled Sariuse pro mě knížku rozjel. Hrozně se mi líbilo jak autorka propojila reálný a herní svět.

12.03.2014 4 z 5

Milenec z věčnosti Milenec z věčnosti J. R. Ward (p)

Druhý díl Bratrstva je o stupínek lepší než první díl. A naštěstí pohled pana X se změnil na pohled pana O (za chvíli tam budou mít celou abecedu), který byl o něco záživnější.
Můj problém u této knížky je, že si nějak nedokážu představit chlapa, na kterého by se holky lepily tak moc jako na Rhage. Tak to je ale jen takový detail :D
Zatím to vypadá, že tato série bude mít od všeho trochu - napětí, romantika, akce, erotika ani pořádná rvačka tu nechybí.

10.10.2013 4 z 5

Zlodej blesku Zlodej blesku Rick Riordan

Nemohla jsem se rozhodnout kolik dát Zloději blesku hvězdiček - buď tři nebo čtyři. Nakonec jsem se rozhodla pro pomyslných 3,5*.
Já mám řeckou mytologii hrozně ráda, takže jsem se do knížky vrhla s velkou chutí a očekáváním, jelikož mi tato série byla doporučována ze všech stran. Řecké mytologie jsem si užila, protože ta z knížky jen sálá. Osvěžila jsem si svoje znalosti o řeckém božstvu a řeckých bájích. Po této stránce je Zloděj blesků skvělá kniha.
Je to knížka pro mladší čtenáře, ale myslím, že se bude líbit i jiným věkovým kategoriím. Hlavnímu hrdinovy, Percymu je 12 let, přesto se na svůj věk po většinu času nechová. Takže na to kolik mu je rychle zapomenete. Ale stejně jsem se nemohla zbavit dojmu, že pokud by byl Percy o něco starší bylo by to lepší.

22.08.2013 3 z 5