Cayenský pepř a javorový pudink

Třiatřicetiletá Charlotte Lavigneová, asistentka v televizním pořadu, je šarmantní mladá žena, která je málokdy dokonalá, ale o to zábavnější: je svobodná, beznadějně hledá ideálního manžela, užívá si života a… zůstatku na kreditní kartě. Před kameru se ještě nedostala, ale snaží se realizovat v kuchyni. Zbožňuje vaření. V něm je odhodlaná, vynalézavá a je vždy připravená svádět své hosty pomocí jídla. Jejím cílem je dokonalá večeře, ale to by musela při její přípravě vypít méně vína a být míň nemotorná… Charlotte má zkrátka dobrodružný život se svými bouřlivými láskami, věrnými přáteli, zvláštními rodinnými vztahy i historkami z práce. Být pozván k Charlotte znamená radost, ale také nepředvídatelné dobrodružství — nikdy to není jen obyčejná návštěva. "Chtěla jsem povzbudit všechny ženy, aby šly svou cestou a aby přestaly hledat dokonalost, která nám často brání v uskutečňování našich snů.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/180716/cayensky-pepr-a-javorovy-pudink-180716.jpg 3.469

Pikantní život Charlotte Lavigneové (1.)

Piment de Cayenne et pouding chômeur (2011)

Vydáno:, Jota

kusma

Kniha me zklamala. Čekala jsem vtip o oddychovou záležitost. Vtip chyběl, rádoby trapasy hlavni hrdinky mi proste vtipne nepřišly, a oddech díky naprosto iritujícím postavám se taky nekonal. Jeji velkou lásku jsem nevěřila...vždyť na něm nebylo nic zajímavého. Její nejlepší kamarádka jedna velká bída a kamarád homosexuál už je trochu časté téma. Příběhu jsem prostě vůbec nevěřila. A docela by mě zajímalo,jestli se v dnešní Kanadě opravdu tolik řeší původ... knihu nedoporučuji.

cukrovka

Jednoduchá oddechovka, kde by hlavní hrdinka měla být mile ztřeštěná, ale mě neskutečně vytáčela. Přišla mi jak nevyzrálá puberťačka. Vzhledem k tomu, že mám od kamarádky půjčené všechny tři díly, zkusím, jestli bude mít příběh stoupající nebo klesající úroveň. Zatím autorka moc nepřesvědčila.

Petule.k93

Kniha je příjemnou oddechovkou. Charlottiny příhody pobaví, až jsem si chvilkama říkala, že to není možný, jaký má ta holka ,,pech,, . Těším se na další díl.

xoxoveru

Parádní oddechovka :)

tereza2627
16.09.2017

jako oddechovka, skvělý :)

Barbora94
16.09.2017

Přečteno za jedno odpoledne, oddychovka se kterou neuděláte chybu :)

denny276
07.08.2017

Kniha splnila mé očekávání. Super oddychovka na léto u které se nemusí přemýšlet a pobaví. Charlotte je prastena a situace,které se jí stávají, jsou někdy úsměvné a jindy zapíchají u srdce. Líbí se mi i ostatní postavy příběhu. Během tří dnů jsem přečetla tři knihy z této série. Ta čtvrtá mi ještě v knihovně chybí.

DasaN
27.07.2017

Charlotte je ztřeštěná a někdy se dostává do situací, které působí někdy až neskutečně, což je dost podobné Bridget Jonesové. Kniha ale splnila svůj účel je to taková vtipná oddechovka na odreagování. Mimochodem Max, do kterého Charlotte zamilovala mi přišel oproti ní takový suchar.

Skatty
14.07.2017

Bezva vtipná kniha, oddechovka na léto. Není to nic náročného, ale svůj účel splnila dle mého očekávání skvěle. A během čtení jsem měla neustále chuť na něco dobrého :)

Princezna22
12.07.2017

Příběh silně připomínající Bridget Jonesovou, ale v jistých ohledech je to úplně jiná postava.. Charlotte je prostě střelene a splašené střívko,ale asi proto jsem si ji hned u pár stran oblíbila.. Humoru zde bylo docela hodně takže jsem se i někdy smála nahlas.. Scéna se suši mě dost rozesmála, že jsem si v jednu chvíli myslela panebože to snad nemůže být pravda...líbila se mi i postava jejího gay přítele, ten byl prostě boží hned sem si ho též zamilovala. Prostě super správná odechovka pro zlepšení nálady.. A ta obálka je prostě boziiii!

Ewik
20.03.2015

Svými trapasy a přešlapy mi chvilkami Charlotte připomínala Bridget Jonesovou. Pravda, není to žádný literární skvost, ale je to výborná kniha na odreagování a pro volné chvíle. Bylo to psané lehkým stylem a dobře se to četlo. Charlotte měla vcelku štěští. Kdyby kdokoliv jiný na první schůzce partnera přiotrávil jídlem, následně použil heimlichův chvat a hned na to vypálil téměř celý byt, by nejspíš zůstal sám a ještě by možná skončil u soudu. Max to ale celkem dobře ustál - takhle se pozná silný charakter. :-)
U konce jsem některé pasáže i přeskakovala, přišlo mi, že tam vůbec nemusely být, nic by se nestalo. Avšak - co mě neskutečně vadilo byla její matka. Jak ta mě iritovala, tak mě dokonce i štvala.

AndreaP.
13.03.2015

Pohodové, ztřeštěné čtení. Nic náročného, ideální jako oddechová četba.

lovina
22.02.2015

Lehké čtení, pobaví.

Charlotta30
09.02.2015

Ale jo.. dalo se to číst... :-) Pohodové čtení..

Heyhey
23.12.2014

Knihu jsem začala číst při dlouhém čekání na vlak, příjemně popoháněla čas. Později mě začalo nudit, jak málo se děje a nikam to nesměřuje.

Vercik
15.11.2014

Dobrá oddechovka, ale mě moc nebrala. Ke konci jsem i dost přeskakovala. Četla jsem jí strašně dlouho, ale i po delší době, kdy jsem se k ní vrátila, jsem si pamatovala děj. Opravdu nenáročně čtení.

gossipavlina
10.08.2014

Mám ráda knížky, které v člověku vyvolávají silně emoce. Ale aby mě hlavní hrdinka polovinu knihy iritovala tak, že bych jí něčím praštila po hlavě, tak to už je moc. Po přečtení pár stránek jsem chtěla knížku odložit, ale nakonec jsem ji dočetla.
Příběh je klišé, svobodná třicátnice hledá životní lásku. Její nejlepší přítel je gay (pokud nemáte za kamaráda gaye, asi nejste v Americe dostatečně in), ona sama je příšerně nemotorná, na co sáhne, to pokazí, říká nevhodné věci v nevhodný okamžik, má trhlou matku. Celý příběh končí happy-endem
Další díl určitě už číst nebudu.

Canney
10.07.2014

Moc nevím, co si o této knížce myslet. Příběh sám o sobě není špatný, ale většina postav je na zabití. Myšlenkové pochody hlavní hrdinky jsou vážně...ani nevím jak to popsat...prostě bych ji v jednom kuse musela něčím praštit pohlavě a i tak není jisté jestli by se vzpamatovala. A to platí vesměs o všech postavách. Jedninou vyjímkou je Ugo, ten jediný mi nevadil.

azeret
07.07.2014

z nějakého důvodu jsem strašně nesnášela Charlotte, přišla mi jako strašná husička (ale dočetla jsem to). Přečíst se to dalo, ale určitě existuje spousta zábavnějších knížek :-)

luciefeix
14.05.2014

čekala jsem od knihy mnohem vice , nesmyslná hrdinka která utrácí za kraviny a pořádá večeře pro své přátele , mám doma jeste druhý díl tak jsem zvedava jak se projeví tam .

Brambram
17.03.2014

Já myslím, že autorka nemá ambice ani snahu získat za své dílo literární ceny. Chce jen pobavit. Co na tom,že sáhla po profláknutém námětu - sympatická single třicátnice, smolařka co má jedinou touhu - najít toho pravého. Chtěla jen pobavit a u mě se jí to povedlo. Bavila jsem se, nic mi v ději výrazně nedřelo, snad jen, že jsem měla pořád chuť na popisované kulinářské hody. Strávila jsem s knížkou příjemné odpoledne, kdy jsem mohla vypnout a nechat se nést. Proto jsem si jí půjčovala a za mě tedy spokojenost.

bookcase
04.02.2014

Když se spojí osudy Bridget Jones a shopaholičky Becky Bloomwood, zrodí se Charlotte. Ze začátku mi to přišlo docela vtipné, pak už bylo humoru až moc a moc podoby s oběma výše jmenovanými knižními hrdinkami. Přiznám se, že druhou půlku knihy jsem pouze přelítla, abych byla v obraze.

bovinka
04.02.2014

Anotace vypadala lépe než celá kniha. Těšila jsem se na odpočinek a vtipnost. Ve srovnání s Bridget Jonesovou je toto slabý odvar. Zklamaní

VeruFreckles
01.01.2014

Chtěla jsem si na konci roku přečíst něco oddechového a tak jsem sáhla po e-knize, kterou jsem dostala jako dárek za předplatné novin. Celou dobu jsem měla pocit, že se autorka snaží napsat knihu ve stylu Bridget Jones...osamělá a potrhlá žena přes 30, která se potýká s muži ve svém okolí a zoufalé hledá toho pravého, v práci nic moc, vztah rodičů se rozpadl a ve všem ji pomíhají oddaní přátelé.
Místo oddechu jsem byla při čtení vynervovaná nelogickým chováním hlavní hrdinky, které bylo u Bridget Jones taky, ale tak nějak uvěřitelnější a obyčejnější.
Kniha mě nudila a do očí bijící snaha vyrovnat se úspěšným "románům" na stejné téma mě neskutečně otravovala. Další díl vynechám.

Neri
12.12.2013

Moc příjemná oddechovka ve stylu Bridget Jones. Se spoustou úžasného jídla a kvalitního alkoholu, po celou dobu čtení jsem měla střídavě chuť na některou z popisovaných dobrot nebo na skleničku alkoholu ( a to jsem téměř abstinent ). Pro mě více než milé překvapení, kniha která se čte skoro sama, ideální, když nemáte chuť moc přemýšlet a potřebujete se odreagovat po náročném dni.

jasmína
27.11.2013

Perfektní kniha pro čtenářky, co mají rády humor Bridget Jones, skvělé jídlo, vínečko, lásku, sex a humor. Záhadná kamarádka Aiša, super gay kámoš.... a kdo má ještě k tomu rád i veselé konce, bude nadšený. ačkoli se těším na další díl, co mi autorka připraví za překvapení..

vaření láska

Nathalie Roy