Krvavé koleno

V pátém díle série napsané Laurell K. Hamiltonovou má lovkyně upírů Anita Blakeová, která má mimo to i dar probouzet mrtvé, práce nad hlavu. Musí vyřešit dva úkoly, při nichž i ona sama začne přemýšlet o tom, zda nejsou nad její síly: probudil celý hřbitov více než dvě stě let starých mrtvol a zjistit, co se stalo třem mladíkům z Missouri zavražděným způsobem, který ještě nikdy předtím neviděla. Napínavá kniha plná boje nejen mezi právem a zákonem na jedné straně a nejrůznějšími bytostmi využívajícími nadpřirozených schopností k prosazení vlastních zájmů na straně druhé, ale i zápasů o moc mezi dvěma klany upírů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12018/krvave-koleno-12018.jpg 4.3403

Anita Blakeová, lovec upírů 5.

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno, Triton

Bloody Bones, 1996

Kniha Krvavé koleno

havrmoni

Tak tohle se mi zatím líbilo nejvíc. Anita mi sice stále není nijak sympatická, ale už jsem si tak nějak zvykla.

Ailee
14.08.2019

Hodně dlouho se neděje nic extra, sem tam nějaké to pošťuchování se zbtaní v ruce a nakonec masakr jako vždy. Už to začíná být trochu ochrané.

mauvais-ange
30.05.2019

Celkem povedený díl ze série o Anitě Blake. Larry je tu sympaťák každým coulem, Anita naopak povoluje ze svých zásad a nelíbilo se mi, že ke konci začíná "nestvůry" (hlavně tu jednu) obhajovat. Serephina je dobrý záporák, schopnost povolávat duchy je zajímavá, ale na Nikolaos u mě nějak nemá. V ději se propojuje vyšetřování vražd, upíři, povolávání zombie i další magie. Co mi trochu vadilo už i u předchozích knih je to, že jste v půlce knihy a stále je teprve první noc. Celý děj se vlastně odehrává v průběhu asi 3 dnů (tady především nocí)...I když jsem si na to už tak nějak zvykla, tak mě stejně pořád nepřestává udivovat, co všechno Anita během jedné noci zvládne. Celkově tedy, i díky tomu, že Larry dokáže Anitu docela "krotit", dobrý díl.

Ducky22
29.05.2019

Všechny knihy se série o Anitě Blakové jsou super. Miluji fantasy témata a tyto knihy jsou napínavé.

Shaki
24.01.2019

Opět povedený díl. Všichni milovníci této série mohli spolu s Anitou objevit další část jí samé. Jean-Claude tu byl vykreslen úplně z jiného pohledu, a to mě bavilo. A Lary je tak neskutečný správňák, který drží Anitu zpátky.

JointlieKat94
05.10.2018

Panebože! Hltám každej díl, každou stránku jako blázen.. To se mi ještě nikdy u žádný série nestalo.. jsem z Anity už naprosto nemocná. V dobrém smyslu slova. Tento díl je zase výbornej. Ano, víme jak se bude vše vyvíjet, je to stejné, jako v každém jiném díle, a přesto pokaždé jiné, a strašně napínavé, až nervy drásající. U romantické scénky s Jean-Claudem jsem se usmívala.. moc se mi ten upír líbí. :D jsem vděčná, že i v tomto díle byl víc. A Larry? Čím víc si toho prožije, tím lepší mi přijde. Jistě. Ještě uvidíme, jak se s tím popere. Moc se těším na další díl! :)

Evka3814
26.07.2018

U tohoto dilu jsem bojovala se začátkem,ale potom se to zase pěkně rozjelo a četlo se to samo. Jako vždy přemohla všechny příšerky . Jen jsem zvědavá kterého z těch dvou si vybere a nebo žeby si nechala oba:)

Laf
29.03.2018

Naprosto výborné čtení. Neustále se něco děje, proto je těžké knihu vůbec pustit z ruky. Každý díl je lepší a lepší :)

Cirkus prokletých
Cirkus prokletých