Rozesmátá mrtvola

Druhá kniha série Anita Blakeová, Lovec upírů. Městem St. Louis se běžně pohybují upíři, lykantropové nebo ghúlové. A taky bytost, která zaslepeně zabíjí a vzápětí zmizí do noci, aniž by ji kdokoli viděl, natož mohl zastavit. Případ se ve spolupráci s policií snaží vyřešit Anita Blakeová, oživovatelka zombií a odbornice na nadpřirozené zločiny. Podaří se jí najít vraha včas, než si najde další oběti? Jak draho ji přijde, že si proti sobě poštvala seňoru Domingu, královnu vúdú? Proč se ochrnutý milionář snaží Anitu přinutit, aby pro něj oživila zombii jeho předka? Jak pevná je Anitina zásada nepoužívat při rituálech lidskou oběť? A co na to stvůra ve sklepě?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/50_/5064/anita-blakeova-lovec-upiru-rozesmat-uOU-5064.jpg 4.4450

Anita Blakeová, lovec upírů (2.)

The Laughing Corpse (1994)

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno:, Triton

Kniha Rozesmátá mrtvola

Shaki

Druhý díl je z nějakého důvodu moje srdcovka. I Jean-Claude zde musí vystupovat jinak, když Anitě pomáhá.

JointlieKat94
23.09.2018

Vůbec bych nečekala, že mě série tak pohltí. Moc se mi to líbí. Anita se dostává do horších situací, než v prvním díle. Vždy si se vším skvěle poradí. Pořád čekám, jak se to teda vyvrbí s pánem města.. :) těším se na další díl. Paráda!

trudoš
17.05.2018

Nuda, ale čtivě napsaná. Zápletka se sice rozjede poměrně záhy, jenže jakmile dojde na výslech vúdú kněžky, vývoj nesmyslně ustrne. To trvá až do půlky románu, než se vyšetřování posune o další krůček dál. Do té doby je děj vyplněn pouze postřehy o tom, jak je život vůči hrdince tvrdý, jak je běhání po ránu fajn, co si kdo myslí o zombiích, morálce či policii (v tomto pořadí), jaká je to dřina vést bar když jste upír a že paranoidním jedincům štěstí přeje. A aby pro příval slov čtenář nezapomněl, o čem že to román vypráví, sem tam mu pro jistotu autorka zrecykluje, co se dosud vlastně stalo (v podstatě nic).
Když už události konečně naberou vytoužený spád, nijak nepřekvapí zvraty ani průběhem. Nic nad čím by se člověk výrazněji zapotil. Navíc se to celé bere na můj vkus příliš vážně a odlehčení přichází pouze v momentech, kdy Anita Blake prohodí nějakou tu sarkastickou hlášku. Naneštěstí většina toho co pronese, působí dojmem, jako že se mimoděk musí ujišťovat o vlastní drsné povaze.

Laf
26.02.2018

Skvělé a napínavé pokračování. Zatím se pořád dozvídám něco nového o každém, je to fajn :)

Leona91
18.02.2018

Stále mě autorka nepřestává překvapovat, byla jsem nadšená koncem knihy

Beatrisie
17.11.2017

Druhý díl stejně dobrý:)
Jsem zvědavá jak to mezi Anitou a Pánem města nakonec dopadne :D
Ani ta je moc sympatická osobnost :)
Jsem zvědavá co skrývá Cirkus Prokletých:)

Adriana21
30.09.2017

Druhý díl série byl taky parádní, děj, zápletka, akce... Série se mi začíná líbit víc a víc :)

Tabby
03.07.2017

Opět úžasně vymyšlený příběh a jeho postavy, kteří mě dokázali zaujmout a dokázali mě vtáhnout do děje.
Autorka si i druhým dílem udržela mojí pozornost a budu pokračovat dalším dílem.

Raven11
19.01.2017

Od druhého dílu jsem očekávala více upírovatění, ale autorka si připravila zajímavější zápletku. Zombie a vúdú mě nadchly a knížku jsem zhltla za jeden večer jak hladový pes :) Těším se, jaké příšerky najdu v příštím díle a jakými hláškami mě Anita dostane do kolen :)

evik.sv
07.11.2016

Perfektní!!!Asi se začínám do Anity zamilovávat... :)Druhý díl je bomba určitě si přečtěte.

Sarfias
05.11.2016

Další z napínavých, zajímavých, zábavných a hlavně velmi čtivých knih, které stojí za to si alespoň vypůjčit a přečíst.
Anita se ukazuje v čím dál tím lepším světle. Obdivuji autorčin talent vymyslet všechny ty nestvůry, potvory a zápletky.
Kniha se podobá detektivce, ale s velmi silným fantasy kontextem.
Rozhodně doporučuji!!

Fizulka71
01.08.2016

Další skvělý díl. Z Domingy mi šel mráz po zádech, to její monstrum bylo teda děsný :-) ale dost nápověd, přečtěte si to!

Pasadenka
01.05.2016

Dobrý příběh. Anita nám ukáže něco ze své minulosti a soukromí. Na frak dostanou i milovaní tučňáci a hlavní záporňačka Dominga půjde na Anitu opravdu zostra. V tomto díle se autorka s hlavní hrdinkou vůbec nemazlí a téměř nic jí nedaruje a donutí ji, aby ze sebe vydala maximum.

Devil-Ivet
13.03.2016

I druhý díl stojí za přečtení. Sarkastická Anita, drsná jak šmirgl, dává na frak všem nestvůrám. Jenže tentokrát ty nestvůry nejsou nestvůry, ale lidi. Dobře jsou popsána místa činu (pro někoho možná až moc drsné), samá mrtvá těla, násilí, je to akční. Ale také zábavné. Anita v růžových šatech? A Jean-Claude je stále roztomilý, i když vlezlý.

muchomurka
24.08.2015

Druhý díl se mi líbil stejně jako první, jen bych tam ocenila více humoru, jako byl v prvním díle. A také jsem doufala, že tam tak nějak bude více Jean-Clauda, ale proč ne. Vypadá to zajímavě, jsem zvědavá na další díly :-)

*Pájuše*
30.07.2015

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Na rozdíl od prvního dílu, jsem si tenhle užila víc. Humor je silný základ téhle knihy a Anita a její morální zásady jakbysmet. Tak nějak si tuhle knihu bez těchto tří věcí nedovedu představit... :-)

julliette
09.04.2015

Krásná kniha. Zajímavé byly ty zombie, které Anita vyvolávala z hrobů, má ten dar odjakživa. Že ji to baví, já bych se posrala strachy z těch potvor. No, hnijící žijící zombie, ble, to zrovna nemusím :/ Ale aspoň že má Anita tu moc, vrátit je do hrobů.
A zase, proč nechce přiznat, že je udělaná do Jeana-Clauda? Vždyť je sexy upír, má moc a chce Anitu. Sice mezi sebou nějaké ty spory měli, ale myslím si, že se k ní dostává pomaloučku blíž a blíž, ještě nějakou chvíli potrvá než se na něj sama vrhne. Ale kdoví, jak se to vyvine v dalším díle a jestli se má teorie vyplní :)

jitka7
28.03.2015

Skvělý díl, skvělý příběh, skvělé postavy, skvěle napsané. Krvavé scény fakt dopodrobna popsané (někdy to byla vážně síla - aspoň pro mě)

Selket
16.03.2015

Lepší, rozhodně mě upoutal mnohem víc, než první díl.

NicaCola
23.08.2014

Druhy dil byl rozhodne lepší jak díl první :-) už se těším na trojku :-)

Betnka81
17.08.2014

Další neuvěřitelný díl se super dějem .

Kessetra
14.06.2014

Líbí se mi, že se v knize pořád něco děje. Ale vždycky se musím pousmát, když autorka podrobně popisuje, co má kdo na sobě a jakou zbraní střílí. Na druhou stranu to dobře dokresluje děj.

rusalka1
27.01.2014

Lepší ako 1, opisy niektorých situácií boli dosť podrobné a krvavé (tak to mám rada :D).
Zdá sa mi, že Anita je čím ďalej vtipnejšia, sarkastickejšia a papuľnatejšia :) (a mocnejšia)
Páči sa mi, že Jean Claude v knihe nebol zmienený od začiatku a Anite sa o ňom ani nesnívalo ani naňho nemyslela, ako to robia hrdinky v mnohých knihách. :)

elisabetth
01.11.2013

Rozesmátá mrtvola je akčnější, krvavější (popisy místa činu nejsou tak těžké pro žaludek- myšleno tak, že ne moc drží žaludek na svém místě) než Provinilé slasti. Také je zde více vulgárnějších slov. (Ale to jen upozorňuji slabé povahy.)

Dialogy jsou rychlé, cynické, sarkastické. Vedle akčních jsou i scény zábavné, odlehčené. Hlavní děj trvá až do posledních stran.

Krve je zde snad po hektolitrech, kousků lidských těl je tu také dost. Agresivní zombií. Mrtvé děti. Nově vytvořené příšery ze zombií. Akorát mrtví upíři chybí.

xxiixxi
08.10.2013

Dobrý díl, několikrát jsem se i zasmála. Jen nejsem velkým příznivcem detektivek, ale spíš romantiky, takže stále napjatě čekám na nějaký Anitin vztah :-) Akce i popisy ohledávání místa činu jsou pěkně popsané.

Lenulinka
25.07.2013

puvodne jsem si tuto knizku vzala jako oddechovku-precetla ji jednim tahem-napinava od zacatku do konce. jen ja se temhle zombie zanrum a upirum trochu vyhybam-spis nez desi me to bavi :D necetla jsem prvni dil pouze tento tudiz nemuzu srovnavat kam se hrdinka posunula nebo jaka je dejova linie. nicmene me kniha nezklamala-dala mi to co jsem od ni cekala

Denaille
04.02.2013

Druhý díl si udržel stejnou kvalitu jako díl první. Hlavní hrdinka prošla mírnou změnou. Její osobnost začala směřovat správným směrem. Zápletka mě sice i tentokrát bavila, ale opět rozuzlení neobsahovalo žádné vzrušující odhalení. Máme tu vraždy, neznámého pachatele a dva další případy, které je potřeba vyřešit. A rozuzlení přišlo opět jako po másle a samozřejmě spolu všechno pěkně souvisí. Čekala jsem, že se Anita plete a pachatelem bude někdo úplně jiný... někdo v pozadí, nechtělo se mi věřit, že by to všechno bylo tak snadné. Romance se posunula také trochu kupředu a docela Jean-Claudovi fandím.

lanusinka
24.10.2012

Takový typický díl série. Rozhodně si to časem přečtu i potřetí

Charley
20.07.2012

Tak ani druhý díl mě podle plánu nezklamal. Díky konci jsem opravdu, ale opravdu zvědavá jak to bude pokračovat. Moc hezký :)

Eneo
08.07.2012

První díl mě bavil víc, ale konec opravdu graduje.