Rozesmátá mrtvola

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Druhá kniha série Anita Blakeová, Lovec upírů. Městem St. Louis se běžně pohybují upíři, lykantropové nebo ghúlové. A taky bytost, která zaslepeně zabíjí a vzápětí zmizí do noci, aniž by ji kdokoli viděl, natož mohl zastavit. Případ se ve spolupráci s policií snaží vyřešit Anita Blakeová, oživovatelka zombií a odbornice na nadpřirozené zločiny. Podaří se jí najít vraha včas, než si najde další oběti? Jak draho ji přijde, že si proti sobě poštvala seňoru Domingu, královnu vúdú? Proč se ochrnutý milionář snaží Anitu přinutit, aby pro něj oživila zombii jeho předka? Jak pevná je Anitina zásada nepoužívat při rituálech lidskou oběť? A co na to stvůra ve sklepě?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5064/anita-blakeova-lovec-upiru-rozesmat-uOU-5064.jpg 4.4515
Série:

Anita Blakeová, lovec upírů 2.


Žánr:
Literatura světová, Horory, Fantasy

Vydáno: , Triton
Originální název:

The Laughing Corpse, 1994


více info...
Nahrávám...

Komentáře (40)

Kniha Rozesmátá mrtvola

lenka7679
10. února

Jako první musím říct, že poprvé jsem asi zažila strach jako Anita. Zjistila jsem totiž, že tato série má přeloženo 19 dílů a nejsou to všechny. Nemám ráda nekonečné seriály. Nechápu, co z toho mohla autorka vymáčknout, ale já jsem si jistá, že to ani nezjistím.
Začátek je slibný a až do 39 strany se Anita nebojí. Jen je jí špatně. A pak to přijde. Je to tady a strach se opět zahryzne.
Já končím. Za těch 40 stránek dávám dvě hvězdy a jdu raději uklízet.

kaffa
19.12.2020

asi jeden z nejlepších dějových zvratů/úniků v závěru! ráda se nechávám překvapovat, takže se nějak usilovně ani nesnažím přemýšlet nad tím, jak hrdina vyvázne (že jo, vyvázne, je přeci ještě další X dílů, že?) - takže a prostě, ten finiš sem si teda vážně užila :-)))


Charmedka
21.06.2020

Anita má dar oživovat mrtvé, ale viditelně si i vytvářet spousty nepřátel. Kromě mocné kněžky vúdú odmítne oživit předka jednoho milionáře. Tento pán nabízí velkou částku peněz za oživení, ale za takto velké peníze v tom musí být háček.

Anita je mi stále sympatičtější, miluji její smysl pro sarkasmus. Ani v tomto díle se to neobejde bez litrů krve, vyvržených vnitřností a dalšího. Série Anita Blake nebude pro slabé povahy.

havrmoni
01.03.2020

Rozhodně lepší než jednička. Možná kdyby to bylo bez upírů, tak by to v tomto případě bylo asi lepší. Tady je podle mě hrdinka co se týče upírů tak trochu vedle. No i když ona vůbec spoustu věcí neví a rozčiluje jí když je nevědomá, ale vlastně s tím nic nedělá. Ani jednou nikde nebyla zmíňka, že by hledala informace . Člověk by řekl, že v tomto oboru je více než potřeba se neustále učit. Abych řekla pravdu nikterak mi jako hlavní postava do oka nepadla a ani stošedesát cm malý upír, který se jí víceméně vysmívá, taky ne.

Ailee
31.07.2019

Anita je opět v jednom kole. Musí se knize nechat, že ač to někdy vypadá celkem zdlouhavě, pořád se tam svým způsobem děje něco zajímavého. Přesto však autorka akční a napínavé části trošku flinká.

Shaki
15.01.2019

Druhý díl je z nějakého důvodu moje srdcovka. I Jean-Claude zde musí vystupovat jinak, když Anitě pomáhá.

JointlieKat94
23.09.2018

Vůbec bych nečekala, že mě série tak pohltí. Moc se mi to líbí. Anita se dostává do horších situací, než v prvním díle. Vždy si se vším skvěle poradí. Pořád čekám, jak se to teda vyvrbí s pánem města.. :) těším se na další díl. Paráda!

trudoš
17.05.2018

Nuda, ale čtivě napsaná. Zápletka se sice rozjede poměrně záhy, jenže jakmile dojde na výslech vúdú kněžky, vývoj nesmyslně ustrne. To trvá až do půlky románu, než se vyšetřování posune o další krůček dál. Do té doby je děj vyplněn pouze postřehy o tom, jak je život vůči hrdince tvrdý, jak je běhání po ránu fajn, co si kdo myslí o zombiích, morálce či policii (v tomto pořadí), jaká je to dřina vést bar když jste upír a že paranoidním jedincům štěstí přeje. A aby pro příval slov čtenář nezapomněl, o čem že to román vypráví, sem tam mu pro jistotu autorka zrecykluje, co se dosud vlastně stalo (v podstatě nic).
Když už události konečně naberou vytoužený spád, nijak nepřekvapí zvraty ani průběhem. Nic nad čím by se člověk výrazněji zapotil. Navíc se to celé bere na můj vkus příliš vážně a odlehčení přichází pouze v momentech, kdy Anita Blake prohodí nějakou tu sarkastickou hlášku. Naneštěstí většina toho co pronese, působí dojmem, jako že se mimoděk musí ujišťovat o vlastní drsné povaze.

1