Kavárna šílenců

Čtvrtá kniha série Anita Blakeová, Lovec upírů. Animátorka Anita Blakeová je zákonnou popravčí upírů pro celou oblast. Jako expertka na nadpřirozené jevy spolupracuje i s místním Duchařským komandem, zvláštní policejní jednotkou specializovanou na nadpřirozené zločiny. Teď se setkává s řadou případů pohřešovaných lykantropů. A jako by pracovních problémů neměla až nad hlavu, musí současně řešit i potíže ve svém osobním životě. V slabé chvilce slíbila manželství alfa samci vlkodlačí smečky, ale ani to ji nezbavilo nežádoucí pozornosti Pána Upírů a jeho žárlivých příznivkyň.V komplikovaném případě se jako obvykle řeší i otázka, „Kdo je tu vlastně netvor?"...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/50_/5066/kavarna-silencu-5066.jpg 4.4398

Anita Blakeová, lovec upírů (4.)

The Lunatic Cafe (1996)

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno:, Triton

Kniha Kavárna šílenců

JointlieKat94
03.10.2018

Knihu jsem nemohla odložit, tak moc mě to bere. Ale taky mě tedy dost bral překlad, chyby, a uvozovky, které občas scházely a i přebývaly.. na to jsem háklivá, ale o tom to není. Plný počet dávám prostě za skvělý děj. Jsem ráda, že má Anita přítele, moc jsem jí fandila, jen mě mrzí, že to není Jean-Claude.. i když vlastně. :) díl byl moc napínavý. Konec nečekaný, i když možná moc uspěchaný? Nevím. :) moc se mi kniha líbila a moc se těším na další díl, snad už to bude lepší.. co se překladu týká. :)

Laughtubbe
22.05.2018

Anitu mám velmi ráda. Knihu mi koupila maminka a ani knihovnice nám neřekla, že jde o čtvrtý díl ze série a tak jsem začínala tímto dílem ale nevadilo to ničemu postupem času jsem se dostala i k předchozím.

Laf
16.03.2018

Výborné pokračování, které jsem přečetla bezmála jedním dechem. Bylo těžké knihu na chvíli odložit. A závěr byl zase nečekaný :)

Adriana21
15.10.2017

Další naprosto parádní díl, akorát tam mohl být víc Jean-Claude :)

Raven11
22.01.2017

Další velmi čtivý díl, který mě naprosto vtáhnul do děje. Seznámila jsem se s více dlaky, kteří se mi docela zamlouvají, politovala jsem chudinku nágu a Aikensenovi bych nejradši nakopala zadek sama, už od začátku mě hrozně prudil. Konec byl skvělý, líbilo se mi, že nemusí být vždy jeden záporňák, který může za všechno zlo ve městě. I když jsem tak trošku doufala, že dojde i na Rainu a Gabriela... nu což, sága ještě přece nekončí :)

Sarfias
08.01.2017

Upřímně řečeno..počet hvězd dávám snad už jen ze zvyku. Ano, kniha se mi líbila, celá série se mi líbí, styl psaní autorky se mi líbí, jsem ráda, že knih je dost a jen tak nedojdou! Nicméně.. abych byla upřímná, tyto příběhy se mi začínají i lehce zajídat. Totiž, i když se autorka snaží do každé knihy dosadit i nějakou tu novou potvoru anebo se zaměřit na starou potvoru ovšem z hlubšího/jiného úhlu pohledu, stále mají knihy ten samý spád. 1. něco se stane, 2. Anita to řeší, 3. Na konci málem zemře, 4. Nezemře, protože je asi příbuzná Chucka Norrise, 5. Happyend. Pozor spoil: Ale konečně to začíná vypadat, že autorka se smiluje i nad těmi, kteří by Anitu rádi viděli po boku Jean-Clauda. Hurá!

evik.sv
09.11.2016

Perfektní díl moc se mi líbil....:)

Fizulka71
01.08.2016

Dějově další skvělý díl, ale také mě mrzí, že si překladatel nenastudocal překlady minulých dílů a změnil některá jména a názvy (Oživovatelé - Animators apod.). Ale opět doporučuji přečíst, kniha je znovu plná akce, napětí, sem tam trošku romantiky, což by s Richardem na scéně ani jinak nešlo.

SoniaShadow
14.07.2016

Docela mi vadilo, že se změnilo několik názvů - Trestuhodné slasti, Oblastní vyšetřovací... (takže už ne M.O.S.T.). Taky zezadu na knize je „Animátorka Alice Blakeová.." s tou Alicí nevím, ale co znamená ta "animátorka", jsem se dozvěděla až v knize - opět změněn název z původních Oživovatelé, Inc. na Animators, Inc. Také tam bylo více malých mušek oproti předchozím dílům, hlavně přebývající, nebo chybějící uvozovky a písmenka, ale jinak jsem s dějovou linkou spokojená! :)

Pasadenka
01.05.2016

Z předchozího dílu jsme se dozvěděli malinko víc o tom, jak je Anita výjimečná. Díky nové známosti v podobě lykantropa Richarda, který Anitě projevuje svoji náklonost se dostává víc do světa měňavců. Anita se dostává do pozornosti dvou mužů a je nucena začít si vybírat. Posun ságového děju super, příběh průměr.

Devil-Ivet
13.03.2016

Překlad je hrozný. Pana Tomana by měli zlynčovat, aby se pro příště poučil… Jinak kniha samotná (příběh) je skvělý. Opět se nenudíte, zasmějete se a vtáhne Vás do děje. Na scénu konečně přichází vlkodlaci, což je krásné oživení a my máme možnost poznat i ten druhý svět.

jitka7
28.03.2015

Další úžasný díl... je to čím dál lepší. Zápletky, které člověk neočekává

Betnka81
17.08.2014

Další skvělí díl a jsem zvědavá jak tato série bude pokračovat :D

lusinka.9
12.08.2014

Kniha se mi hrozně moc líbila . Nejvic mě asi dostal tenhle úrivek z textu Vypadal jako strašně ambiciózní pampeliška. Ale byla to nasraná pampeliška.

xxiixxi
27.10.2013

Díl byl dějově vydařený, ale opravdu se nevydařil překlad (jiné názvy podniků a hlavně ti Animátoři, byl velmi ošklivý tvar) a na můj vkus obsahoval i mnoho překlepů

lanusinka
24.10.2012

Miluju scénu z kavárny a Alfrédem. Takovou Anitu máme rádi a milujume, narozdíl od té co pořád fňuká že si nevrzne...

Charley
22.10.2012

Opět mě díl nezklamal, těším se až se dostanu k dalšímu. Bohužel ho nikde v blízkosti nemůžu sehnat :/

Katie*
17.08.2012

Pozitivně bych na tomto dílu ze série o Anitě Blakeové hodnotila čtivost a závěr, který byl opravdu překvapivý a napínavý. Záporně bych hodnotila katastrofální překlad - nechápu, jak mohl překladatel dát název knihy Kavárna šílenců a v knize pak psát o nějaké Potřeštěné kavárně... Docela mě zklamalo, že se charaktery některých postav změnily. K velké změně došlo u samotné Anity. Je sprostší (ale to bude tím překladem), už nemá ten svůj charakter a v některých situacích bych jí nejradši vrazila pár facek. Mrzí mě to docela dost... Jen doufám, že v další dílech příjde k normálu.

Eneo
27.07.2012

Trochu mě překvapil překlad, který jsem četla, možná to bylo tím, že jsem četla e-bookovou verzi. Nic proti ničemu, ale když v textu najdu "Ztřeštěnou kavárnu", už je to trochu moc...

Dandulka
16.06.2012

Celkem to ušlo, až na ty překlepy- to asi řádil tiskařský šotek, ne? :-D

Peťanka
21.01.2012

Taková fajn oddechovka.

Lea
09.11.2011

Překlad mě u tohohle dílu taky drtí. Co si asi většina Čechů představí pod pojmem "animátoři"? Děs. Stejně tak nechápu, proč se kniha jmenuje Kavárna šílenců, ale uvnitř je to Ztřeštěná (nebo Potřeštěná?) kavárna. Ani jeden překlad není přesný, ale prvně jmenovaná zní určitě líp, a když už se tak jmenuje kniha, proč to mění v obsahu? Je to holt těžké, když nejsou schopni sjednotit pojmy. Zajímal by mě důvod.

Brambu
19.06.2011

Jj tak čtyřka byla fajn, ale oproti trojce trošičku pokles. Bude to možná i tím, že mám slabost pro Jean-Clauda a Anita si místo něj raději vybrala Richarda. Příběh tedy pokračuje a je stále výborný, je tu hodně soubojů, krve, ale i lykantropů a vyvrcholení je velmi napínavé. Co bude dál?

Senza Jenka

Nejméně dvě osoby si tady nezasloužily svůj honorář - pan překladatel, který se nenamáhal seznámit s prací své předchůdkyně a redaktorka, která se nenamáhala překladatelovu práci zkontrolovat - výsledkem je naprosto hanebný překlad, plný chyb. Slabou chvíli si také vybrala autorka.