Kavárna šílenců

Čtvrtá kniha série Anita Blakeová, Lovec upírů. Animátorka Anita Blakeová je zákonnou popravčí upírů pro celou oblast. Jako expertka na nadpřirozené jevy spolupracuje i s místním Duchařským komandem, zvláštní policejní jednotkou specializovanou na nadpřirozené zločiny. Teď se setkává s řadou případů pohřešovaných lykantropů. A jako by pracovních problémů neměla až nad hlavu, musí současně řešit i potíže ve svém osobním životě. V slabé chvilce slíbila manželství alfa samci vlkodlačí smečky, ale ani to ji nezbavilo nežádoucí pozornosti Pána Upírů a jeho žárlivých příznivkyň.V komplikovaném případě se jako obvykle řeší i otázka, „Kdo je tu vlastně netvor?"...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5066/kavarna-silencu-5066.jpg 4.3469

Anita Blakeová, lovec upírů 4.

Literatura světová, Horory, Fantasy

Vydáno: , Triton

The Lunatic Cafe, 1996

Kniha Kavárna šílenců

kaffa
29.07.2021

vaše pravidelná dávka laurell :D pro mě zatím spokojenost, popisky oblečení byly celkem krátké :D

martina.tim
15.07.2021

Nedočetla jsem :(. Tento díl byl nejspíš mým posledním. Začátek byl skvělý a já se těšila na další jízdu s Anitou, ale bohužel se to jaksi zvrhlo v nějakou zvrácenou parodii na telenovelu. První tři díly byly naprosto fantastické a ty si plánuju v budoucnu někdy znovu přečíst, ale co se týče od tohoto dílu, tak budu předstírat, že jsem ho nikdy nečetla a že další díly neexistují (dle komentářů to bude ještě horší). No, škoda.

Thalin
13.04.2021

S odstupem let čtu sérii znovu a teď vidím věci, které jsem dřív tak nevnímala. Asi v půlce knížky mi došlo jedno. Anita je vlastně strašně nepříjemná osoba. Odmítavá, nepřístupná, puritánská "stará mladá", pro kterou je Ne univerzální odpověď na vše a každý, i nevinný rozhovor, dokáže otočit v hádku nebo rovnou rvačku. Některé pasáže jsem vyloženě přeskakovala, protože k čemu třeba je v ději několikastránková hádka s někým, kdo ji nechce pustit na místo činu a vygraduje to pomalu až v přestřelku? Prostě spousta zbytečných hádek a popisů, co měl kdo zrovna na sobě.

Já oceňuju její černý humor a cynismus, inteligenci a schopnost pohotově jednat, ale ten přehnaný důraz na to, že ona je ta veliká silná ženská (ovšem s neustálým připomínáním, jak je malinká), která vše zmákne a nikoho nepotřebuje, mě trošku štval. Proč ta neustálá potřeba být za hroznou hrdinku a drsňačku? Taky mi je záhadou, proč by před ní tolik chlapů padalo pomalu na kolena, když je i na svého přítele vlastně pořád hnusná. Jo, nikdy nejí, nikdy nespí, což asi na náladě nepřidává (další autorčin počin, který mě trošku štval, jako by tyhle silné drsňačky nesměly nikdy spát a jíst) ale stejně. Její puritánství je taky kapitola sama o sobě. Prostě mi místy přijde, jako zapšklá životem otrávená dáma a ne holka kolem pětadvaceti. Jistě, to čím se živí a co se jí stalo asi moc na optimizmu nepřidává, ale nemyslím si, že z ní musela autorka dělat takovou jedovatou negativistku.
Ale oceňuju, že se tu děj trošku posouvá a svižně jede, i když to tady vážně působí, jako přípravné pole na následné orgie v dalších knihách. Ale dobře se to čte, pořád se tam něco děje a je to proloženo vtipnými poznámkami, takže dokážu přehlédnout i to, jaká Anita je. Ale znát někoho takového v reálu, vystřelím tu ženskou na měsíc.

Charmedka
21.06.2020

Anita řeší případ ztracených a zavražděných kožoměnců. K tomu se objeví porno, kde vystupují jak lykantropové, tak lidé a kde během jedné scény je zavražděna žena. Souvisí tyhle dva případy spolu a má je na svědomí jedna osoba, nebo je to jen náhoda?

Tentokrát se nám v knize neobjevuje tolik nových postav a my můžeme sledovat pouze osudy již známých hrdinů. A plus také vidím v tom, že Anita a její milostný život se začíná konečně nějak rozvíjet a není to jen ta nepřístupná žena.

Kniha se mi líbila hodně, je tam daleko více napětí, je to "drsnější" a více vtáhne do děje.

havrmoni
03.03.2020

Tak tohle docela šlo. Že do toho autorka zbytečně začala míchat milostný trojúhelník, tak to mi přišlo jako by si připravovala půdu pro erotický scény. Bez kterých by se to mimochodem klidně obešlo. To co má nebo nemá hrdinka na sobě a ve skříni a co jak k sobě ladí, je taky zbytečně popsaný list papíru na úkor děje. Který je opět nejlepší v poslední třetině. Jo a ještě mě docela pobavil fakt, že kdybych ty lidi o kterých autorka píše viděla pohromadě, tak bych kromě několika jedinců viděla spoustu ,,malých" lidiček. Jakoby je vzrůstem přizpůsobila Anitě.

Ailee
09.08.2019

Anita ujíždí pořád na stejné vlně, i když díl od dílu se jí víc a víc zapalují lejtka. :-D Taky se značně vykresluje její docela brutální povaha. V tomhle díle se zdánlivě dlouho nic nedělo ohledně vyšetřování vražd a více se řešily Anitiny vztahy, ale nebylo to na škodu. Stejně se zrovna v těch částech nejvíc nasměju.

Leona91
04.05.2019

Zatím nejlepší kniha série ani stránku jsem se nenudila, jen moc nemusím Richarda který je až moc zásadový. S vládcem města je podle mě mnohem větší legrace

JointlieKat94
03.10.2018

Knihu jsem nemohla odložit, tak moc mě to bere. Ale taky mě tedy dost bral překlad, chyby, a uvozovky, které občas scházely a i přebývaly.. na to jsem háklivá, ale o tom to není. Plný počet dávám prostě za skvělý děj. Jsem ráda, že má Anita přítele, moc jsem jí fandila, jen mě mrzí, že to není Jean-Claude.. i když vlastně. :) díl byl moc napínavý. Konec nečekaný, i když možná moc uspěchaný? Nevím. :) moc se mi kniha líbila a moc se těším na další díl, snad už to bude lepší.. co se překladu týká. :)