Provinilé slasti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nové vydání prvního dílu světoznámé série balancující na pomezí městské fantasy a erotické paranormální romance. „Jmenuji se Anita Blakeová. Upíři mi říkají ,Popravčí‘. Jak jim říkám já, to se nedá reprodukovat. Od té doby, co nejvyšší soud přiřkl nemrtvým rovnoprávnost, si většina lidí myslí, že upíři jsou normální občané s tesáky. Ale já vím svoje. Viděla jsem jejich oběti. Sama mám jizvy… Jenomže teď mezi upíry řádí sériový vrah – a nejmocnější pijavice ve městě po mně chce, abych ho vypátrala…“ Ve světě, kde jsou upíři, zombie a vlkodlaci uznáváni za plnoprávné občany Spojených států, působí Anita Blakeová jako „oživovatelka“: v popisu práce má na žádost truchlících pozůstalých povolávat z hrobu mrtvé. Ale Anita má zároveň pověst obávané lovkyně upířích zločinců a často asistuje při vyšetřování zločinů, na které jsou konvenční postupy policie krátké. Když však přiláká pozornost upířích vládců svého domovského města St. Louis, hrozí, že bude odhaleno její tajemství – zdroj Anitiny neobyčejné síly a moci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117135/provinile-slasti-117135.jpg 4.2664
Série:

Anita Blakeová, lovec upírů 1.


Žánr:
Literatura světová, Horory, Fantasy

Vydáno: , Epocha (ČR)
Originální název:

Guilty Pleasures, 1993


více info...
Nahrávám...

Komentáře (92)

Kniha Provinilé slasti

laura
10. května

Pojďte a budete se bát. Budete nadskakovat při každém jen trošku podezřelém šelestu, budete se krčit před každým stínem, který se mihne na zdi, budete se bát v noci zhasnout.

Anita se možná nebojí, já klidně přiznávám - bála jsem se. Ale přesto jsem nedokázala přestat číst...

Svět upírů, lykantropů, zombie, ghoulů, oživovatelů, kněží vo-doo i lovců odměn. Svět natolik barvitý, že vás nepřestane bavit, naopak, nakonec budete litovat, že už nemáte co číst...

Je to čtivé, nabité energií, tajemnem, nebezpečím, kouzly, nenávistí i láskou... Sotva se Anitě podaří vyřešit jednu záhadu, hned je tu další a další a další...

Čtenář se nemá kdy nudit, nemá kdy popadnout dech a oddychnout si, že je nebezpečí zažehnáno, protože než si to stihne uvědomit, hlavní hrdinka už zase vězí v další šlamastyce a je nucena čelit dalším zkouškám své odvahy, čestnosti a nezřídka i svému svědomí... Odolá svodům nadpozemsky krásného a svůdného upíra Jean-Clauda? Nebo ho raději vydá jeho nepřátelům, aby se ho navždy zbavila?

Napětí, dynamický spád, čtivost, barvitý děj, nečekané zvraty, vývoj postav zdaleka ne černobílých... Jo, tohle mě moc bavilo!

x-lee-x
16. dubna

Tuhle sérii začínám číst už po druhé. Anitu mám ráda. Především její smysl pro humor, který používá pro ni vždy v té "nejméně" vhodné době.


munka
13. února

Chcela som vyskúšať niečo iné a neľutujem. Kniha sa mi páčila a určite si prečítam aj ďalší diel.

denniys
22. ledna

Četla jsem už mnoho podobných knih - některé horší, jiné lepší, tato spadá prostě do průměru.. na odpočinek a nenáročné čtení to stačí. Kdo hledá něco vymakanýho a hodně dobrýho, po Anitě ať nesahá..

Finskej
20. ledna

(+ SPOILER) Pozor, píšu v podstatě hodnocení série jako takové: tři hvězdičky jsem udělil proto, že ačkoli sama kniha je dobrá, je to začátek série, která se postupně kvalitativně horší a upadá, až se zcela doje- Ano, přesně tak. Že se série urban fantasy zabývají i citovým milostným životem svých hrdinů a hrdinek, to je normální. Že z toho autorka dokáže udělat skupinovou pornografii, kdy nakonec člověk vynechává až nějakých 40 %, aby si vůbec přečetl nějaký děj, a kruhy osob narostou natolik, že později i sama autorka musí je začít redukovat, už normální není. Vlastně je to dost špatný nápad, který pošle nadějnou sérii k šípku.

TeaPeter
04. ledna

Anita je jako hlavní hrdinka celkem sympatická. O ostatních postavách se to ale říci nedá. Dějově mi kniha přišla velmi neuspořádaná a nepřehledná. Každý autor si svět s upíry uspořádá po svém a dá mu i svá pravidla (co kdo dělá, co koho zabije, co mu neublíží...). Na to, že to je první díl, je tu z toho vysvětleno dost málo a čtenář tápe. Nebo snad kniha navazuje na jinou sérii? A věrní tedy vědí?

renefer
14.11.2022

Moje oblíbená série, vzhledem k tomu, že prvních několik knih nemám okomentovaných, tak jsem je zřejmě četla před tím, než jsem se přidala na Databázi a to je nějakých 9 let. Pamatuju, že jsem se nemohla od čtení odtrhnut, teď už to není tak žhavé, ale pořád je to má oblíbená hrdinka, asi tak do sedmého dílu série, pak to šlo do kytek.

Pain
24.08.2022

Po Kate Daniels jsem zatoužila po jiné hrdince. Anita mi zatím k srdci nepřirostla. Kniha měla hluchá místa, kdy jsem protáčela oči a chtěla přestat číst. Zároveň se našly pasáže, kdy jsem se začetla a nechtěla jsem knihu odložit. :)
Určitě dám Anitě šanci.

1